اکسید هد

شیری: آقا سیدجلال خیلی کمک کرد آن اتفاق را فراموش کنم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 570 ] - سه شنبه, 14 بهمن 1399

شیری: آقا سیدجلال خیلی کمک کرد آن اتفاق را فراموش کنم

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: می خواهیم قهرمان لیگ شویم و جام را به روح مهرداد میناوند تقدیم کنیم. شاید اگر «مهدی شیری» یک پاک کن داشت و می توانست یک روز یا ... 3 out of 5 based on 4 ratings.
شیری: آقا سیدجلال خیلی کمک کرد آن اتفاق را فراموش کنم

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: می خواهیم قهرمان لیگ شویم و جام را به روح مهرداد میناوند تقدیم کنیم. شاید اگر «مهدی شیری» یک پاک کن داشت و می توانست یک روز یا ...

ارتش سرخ دات كام :

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: می خواهیم قهرمان لیگ شویم و جام را به روح مهرداد میناوند تقدیم کنیم.

شاید اگر «مهدی شیری» یک پاک کن داشت و می توانست یک روز یا یک بازی را از تاریخچه ذهن خودش پاک کند، به طور قطع و یقین فینال لیگ قهرمانان آسیا را پاک می کرد. یک روز و یک بازی تلخ برای مدافع راستی که تازه با دعوت به تیم ملی داشت مزد سال ها زحمت و تلاش خودش در فوتبال را می گرفت اما یک هند بی موقع و یک پنالتی ، زندگی ورزشی او را دگرگون کرد. شیری که در نیمه اول یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس بود، دقایقی بعد از آنکه به تیم کره ای پنالتی اهدا کرد جای خود را به آرمان رمضانی داد تا یک فینال کابوس وار را پشت سر گذاشته باشد. پس از آن فینال تلخ مدت ها این کابوس و هجمه ها علیه مهدی شیری ادامه داشت تا روز بازی با ماشین سازی که این بازیکن بالاخره در پُست تخصصی خودش به زمین رفت و عملکرد خوبی هم به نمایش گذاشت. چند روز پس از این دیدار که با نتیجه 2 بر یک به سود پرسپولیس تمام شد، بد ندیدیم گپ و گفتی با خود مهدی شیری داشته باشیم .

*می خواهیم از فینال لیگ قهرمانان آسیا شروع کنیم اما بهتر است این سؤال را بگذاریم برای ادامه مصاحبه و وقتی کمی صحبت های ما گُل انداخت و گرم شدیم! موافقی؟
در خدمتم!

*بی تعارف فکرش را می کردی ماشین سازی به ویژه در نیمه دوم آن بازی خوب را مقابل شما انجام دهد و به قول فوتبالی ها پرسپولیس را اذیت کند؟
ماشین سازی تبریز تیم خوب و قابل احترامی نشان داد و با این بازی خوب ثابت کرد جای این تیم انتهای جدول لیگ نیست. بازیکنان این تیم بازی خوبی ارائه دادند اما اگر ما بعد از زدن گل اول گل های بعدی را می زدیم یا توپ های پرسپولیس تبدیل به گل می شد، شاید اتفاقات دیگری می افتاد.

*ولی درحالی که همه تصور می کردند بازی با ماشین سازی با تساوی یک- یک به پایان برسد، ناگهان با یک پاس وحید امیری و گل تماشایی احمد نوراللهی ورق برگشت و در دقیقه 3+90 گل برتری را زدید و...
گل دوم پرسپولیس به ماشین سازی تبریز نشان دهنده شخصیت بزرگ و بالای تیم ماست. اینکه همه فکر کنند سوت پایان بازی زده می شود اما با تلاش و کوشش فراوان نتیجه مسابقه عوض شود.

*اما بازیکنان و مربیان ماشین سازی معتقدند شما فیرپلی را رعایت نکردید. محور این ماجرا هم خودت بودی که اوت دستی را به تیم حریف ندادی و ترجیح دادی بازی را ادامه دهید. از لب خط کادر فنی پرسپولیس گفت فیرپلی نکنید؟
یک بحثی از سمت نیمکت ماشین سازی بعد از این صحنه به وجود آمد درحالی که 2 بازیکن حریف بی دلیل خودشان را زمین انداختند تا وقت کشی کنند. من و همبازیانم می دانستیم بازیکنان ماشین سازی مصدوم نیستند و مشکلی ندارند. به همین خاطر هم بازی را ادامه دادیم درحالی که اگر خدای ناکرده می دیدیم بازیکن حریف مصدوم شده، حتم بدانید توپ را به ماشین سازی می دادیم. متأسفانه فیرپلی در فوتبال ایران یک جورهایی به تمسخر گرفته شده است. شما هیچ جای دنیا و در هیچ لیگی نمی بینید بازیکنان حریف بی دلیل و صرفاً برای وقت کشی خودشان را زمین بیندازند و برانکارد وارد زمین شود و... دیگر خودتان می دانید.

*پرسپولیس اصلاً وقت کشی نمی کند؟ حامد لک هم در بازی با ذوب آهن یک جورهایی داشت وقت کشی می کرد!
این حرف را قبول ندارم. نه حامد لک و نه هیچ یک از بازیکنان پرسپولیس اهل وقت کشی نیستند و کادر فنی ما هم از این کار متنفر هستند.

*با این اتفاق فکرش را نمی کنی در دیدارهای بعدی اگر بازیکنی از پرسپولیس مصدوم شود و روی زمین بیفتد، دیگر هیچ تیمی توپ را بیرون نخواهد زد؟
همین جا می گویم اگر بازیکنی از پرسپولیس تمارض کرد یا الکی خودش را زمین انداخت، حریفان توپ را بیرون نزنند. باور کنید این کارها جالب نیست. وقت کشی کردن دیگر از مُد افتاده و تیم های عربی هم این کار را نمی کنند. منظور من ماشین سازی نیست و همان طور که گفتم این تیم، تیم قابل احترامی است. شاید در آن لحظه یک یا دو بازیکن این تیم تصمیم گرفتند وقت کشی کنند که به ضرر خودشان شد. شاید اگر زمان به عقب برگردد آن دو بازیکن هم آن کار را نکنند.

*برخی منتقدان بعد از پایان بازی با ماشین سازی نوشتند که 2 بازیکن این تیم ناشی گری کردند و خودشان را زمین انداختند. انصافاً ماشین سازی نیمه دوم بازی فوق العاده ای ارائه داده بود و شاید مستحق یک امتیاز بود اما...
گفتم که بچه های ما حرفه ای تر بودند.

*اتفاقاً سعید اخباری سرمربی ماشین سازی هم همین حرف را زد.
ما به 3 امتیاز این بازی خیلی نیاز داشتیم و برای رسیدن به آن جنگیدیم.

*جالب است گل 3 امتیازی این دیدار را احمد نوراللهی زد که مثل خودت بعد از پایان فینال لیگ قهرمانان آسیا و بازی با اولسان به شدت تحت فشار بود!
احمد نوراللهی یک فوتبالیست فنی، زحمتکش و بااخلاق است که خیلی به خاطر گلزنی های او خوشحال شدم.

*پس از فینال آسیا تو و احمد نوراللهی با هجمه های زیادی روبه رو شدید، چون اولسان با دو پنالتی بازی را از پرسپولیس برد. شما دو نفر بعد از آن دیدار تلخ دوتایی با هم صحبت می کردید؟
قبل از هر چیز جا دارد از هواداران اصیل و بامعرفت پرسپولیس تشکر، قدردانی و بار دیگر عذرخواهی کنم. با هم زیاد صحبت می کردیم چون شرایط مشابهی را پشت سر می گذاشتیم.

*برخی نیز در دفاع از تو نوشتند که بازیکنان بزرگ دنیا هم اشتباه کرده اند و نباید مهدی شیری و احمد نوراللهی را این قدر ملامت کرد و کوبید!
خیلی دوست ندارم به آن دوران برگردم ولی یک فوتبالیست حرفه ای باید بتواند چنین شرایطی را سپری کند. من هنوز هم بابت آن پنالتی شرمنده مربیان، همبازیانم و هواداران پرسپولیس هستم.

*چه کسانی در این مدت بیشتر هوای تو را داشتند؟
آقا یحیی و همه مربیان پرسپولیس و همبازیانم به همراه بسیاری از هواداران بامعرفت پرسپولیس که من را تنها نگذاشتند. مدیون محبت همه این عزیزان هستم و اگر عمری باقی بود، جبران می کنم.

*چندی پیش با سیدجلال حسینی که صحبت می کردیم خیلی از تو، اخلاقت و فوتبالت تعریف می کرد. او دوست داشت کمک کند هرچه زودتر برگردی. کاپیتان چه صحبت هایی با تو انجام می داد؟
آقا سیدجلال بزرگ ماست. داشتن چنین کاپیتانی برای تیم بزرگ پرسپولیس نعمت است. دوستی من با آقا سید به حدود 5 سال قبل و زمان بازی در نفت تهران برمی گردد. کاپیتان روحیات من را خوب می شناخت و خیلی در این مدت کمکم کرد تا آن اتفاق فینال آسیا را فراموش کنم. هرگز محبت های او را فراموش نخواهم کرد. از طریق همین تریبون از سیدجلال حسینی تشکر می کنم.

*شاید یکی از عجیب ترین و غیرقابل باورترین اتفاقات هفته های اخیر لیگ برتر بازی تو در پُست دفاع آخر برابر آلومینیوم اراک بود که انتقاداتی را نیز به همراه داشت. خودت فکرش را می کردی یک روز زوج سیدجلال حسینی در قلب خط دفاع شوی؟
محمدحسین کنعانی زادگان محروم و مصدوم بود و چاره ای نداشتیم. من هم تابع تصمیم کادر فنی هستم و هر کمکی از دستم بربیاید یا هر جایی مربیان بخواهند با جان و دل بازی می کنم.

*اما تو که سابقه بازی در دفاع وسط را نداشتی. داشتی؟
بله! من زمان آقای مجید جلالی در پیکان در پُست دفاع آخر بازی کرده ام و... 

*جداً؟!
می توانید بپرسید! من تجربه بازی در این پُست را داشتم و خودم هم دوست داشتم کمک کنم.

*ولی ببخشید یک مدافع وسط در فوتبال امروز و دفاع خطی باید قد و قامت بلندی داشته باشد!
شاید شما به خاطر دو گل ایستگاهی که خوردیم این حرف را می زنید اما شرایط را هم در نظر بگیرید. مدافع وسط ملی پوش ما مصدوم شده بود و دست آقا یحیی هم در این پُست بسته است. بنابراین صلاح دانستند من در دفاع وسط بازی کنم.

*در همان بازی و به ویژه دیدار اخیر با ماشین سازی تبریز وقتی به پُست اصلی خودت در دفاع راست برگشتی، نمایش بهتری ارائه دادی. قبول نداری؟
درست است اما جلوی آلومینیوم تیم نیاز داشت من دفاع وسط بازی کنم و کردم.

*به هرحال تو تازه داشتی در دفاع راست به حق خودت می رسیدی و حتی به تیم ملی هم دعوت شدی ولی... یکی از تماشاگران بازی پرسپولیس و ماشین سازی تبریز وحید هاشمیان دستیار اسکوچیچ بود. امید داری باز هم به تیم ملی دعوت شوی؟
چراکه نه؟ انسان به امید زنده است و من هم تلاش می کنم اول بتوانم بازیکن مفیدی برای پرسپولیس باشم و بعد پیراهن مقدس تیم ملی ایران را بپوشم.

*تو و سیامک نعمتی در سمت راست پرسپولیس می توانید زوج خوبی تشکیل دهید. اینکه یکی از شما بازی کند و دیگری روی نیمکت بنشیند...
نظر سرمربی مهم است. من و سیامک رابطه خوبی داشته و از بازی هم شناخت خوبی داریم اما تابع تصمیم کادر فنی هستیم. یک بازیکن حرفه ای نباید و حق ندارد حرفی بزند و موظف است فقط خوب تمرین کند. خدا را شکر ما سرمربی و کادر فنی با دانش و فهیمی داریم که در ایران و آسیا زبانزد هستند.

*گلی که در دقیقه 25 بازی با ماشین سازی زدید، به خاطر زنده یاد مهرداد میناوند که شماره 25 پرسپولیس را می پوشید خیلی عجیب بود و در فضای مجازی انعکاس پیدا کرد. تصورش را می کردید؟
باردیگر وظیفه خودم می دانم که به خانواده میناوند این ضایعه تلخ را تسلیت عرض کنم. آقا مهرداد خیلی پرسپولیسی بود و من و همبازیانم بعد از این گل احساس کردیم این بازی را تماشا می کند و هوای ما را دارد. امیدوارم روح آن مرحوم با این گل شاد شده باشد و ان شاالله بتوانیم برای پنجمین بار متوالی قهرمان لیگ برتر شده و جام را به روح آقا مهرداد تقدیم کنیم. همچنین از همه مردم و هواداران پرسپولیس می خواهم برای سلامتی علی آقا انصاریان دعا کنند. علی آقا هم در بستر بیماری است و دعا می کنیم هرچه زودتر به آغوش خانواده بازگردد.

*پنج شنبه هفته جاری در یکی از حساس ترین بازی های فصل باید به مصاف تراکتور در تبریز بروید. تیمی که بازی قبلی خود را به آلومینیوم اراک واگذار کرده است. نتیجه این بازی را چطور پیش بینی می کنی؟
تراکتور تیمی زخمی و با انگیزه است. تیم بزرگی که می خواهد در خانه نتیجه بگیرد. فوتبال قابل پیش بینی نیست اما ما هم پرسپولیس هستیم و محکوم به برد!

*محکوم به برد؟!
برای رسیدن به بالای جدول باید این بازی را ببریم، هرچند مقابل تیم قدرتمندی قرار می گیریم که بازیکنان بزرگی در اختیار دارد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر سایپا به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سایپا
سایپا
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سید رضا مهدوی
دوشنبه, 11 اسفند 1399 / ساعت : 17:25
گل گهر سیرجان
گل گهر سیرجان
0 - 5
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : قاسم سلیمانی
داور مسابقه : پیام حیدری
جمعه, 1 اسفند 1399 / ساعت : 15:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی3
3وحید امیری2
4مهدی عبدی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن