اکسید هد

سی و نه و یک روزگی مرد فناناپذیر

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1152 ] - جمعه, 17 بهمن 1399

سی و نه و یک روزگی مرد فناناپذیر

صحنه گل پرسپولیس به تراکتور را مرور کنید و سرعت و قدرت مسن ترین بازیکن زمین را ببینید. تصاویر که از سیدجلال حسینی مخصوصا بعد از گلزنی ثبت شده است، با محاسن سف... 5 out of 5 based on 4 ratings.
سی و نه و یک روزگی مرد فناناپذیر

صحنه گل پرسپولیس به تراکتور را مرور کنید و سرعت و قدرت مسن ترین بازیکن زمین را ببینید. تصاویر که از سیدجلال حسینی مخصوصا بعد از گلزنی ثبت شده است، با محاسن سف...

ارتش سرخ دات كام :

صحنه گل پرسپولیس به تراکتور را مرور کنید و سرعت و قدرت مسن ترین بازیکن زمین را ببینید.

تصاویر که از سیدجلال حسینی مخصوصا بعد از گلزنی ثبت شده است، با محاسن سفید یک حسرت و نگرانی بزرگ را برای هواداران این تیم شکل داده است. مدافع که اکنون ششمین سال حضورش در پرسپولیس را تجربه می کند تا از این حیث هواداران سرخ خوشحال باشند که یکی از برترین بازیکنان تاریخ لیگ برتر بخش عمده دوران فوتبالی اش را با پیراهن این تیم پشت سر گذاشته است.

سیدجلال حسینی روز گذشته و درست در 39 سال و یک روزگی خود برای پرسپولیس موفق به ثبتی گلی زیبا شد تا اینبار فضای مجازی با توصیف “فناناپذیر” به استقبال او برود.

درست در روز قبل از بازی برابر تراکتور و در شرایطی که جامعه هواداری پرسپولیس متاثر از درگذشت علی انصاریان در تلاش بود تا تولد کاپیتان باسابقه و پرافتخار خود را نیز قدر بداند. با این حال همانطور که گفته شد بزرگ ترین نگرانی هواداران در روز تولد کاپیتان، شمردن شمع های روی کیک اوست؛ تعداد شمع هایی که هر چه بالاتر می رود نگرانی بابت بازنشستگی و پایان حضور سیدجلال حسینی را پررنگ تر می کند,.

سیدجلال حسینی نه در زمان موضع گیری برانکو برای عدم حضورش در پرسپولیس در فصل پانزدهم موضعی گرفت و نه حتی بعد از شایعات مربوط به لیست خروج یحیی گل محمدی، ذره ای حاشیه از او شاهد بودیم تا او همچنان در نقش مرد اول و تاثیرگذار این تیم با بازوبند کاپیتانی و شماره 4 سرخ ها حضور داشته باشد. مردی که نشان داده سن و سال واقعا بی معناست و با زندگی بدون بدون حاشیه و حرفه ای خود اکنون در ترکیب سرخ ها پرافتخارترین بازیکن این تیم نیز محسوب می شود.

هشتمین گل سیدجلال حسینی برای سرخ ها اما برای هواداران این تیم حس و حال خاصی داشت. تقابل با تراکتور در تبریز به طور عادی نیز با بزرگترین حساسیت و کری همراه است چه برسد به اینکه تنها ساعاتی بعد از خبر متاثر کننده درگذشت یکی از مدافعان محبوب این تیم باشد و آنها با پیراهن مشکی خود به دنبال این باشند تا یادبود ارزشمندی برای علی انصاریان شکل دهند. سیدجلال حسینی اینبار با حضوری به موقع در فاز تهاجمی تیم در ضربه ایستگاهی و ارسال دیدنی احمد نوراللهی با ضربه غیرقابل مهار سیدجلال حسینی به سه امتیاز ارزشمند رسیدند تا وعده خود برای شادی گل و نمایش عدد هشت را به موقع به اجرا در بیاورند. جایی که کارگردان شکل گیری این صحنه سیدجلال حسینی بود.

مدافع سرخ ها یک روز بعد از تولد 39سالگی خود و در حالیکه اکنون با کوله باری از افتخارات داخلی و بین المللی موزه افتخارات خود را تکمیل و رشک برانگیز کرده، یک حس توام با نگرانی را برای هواداران تیم شکل داده است. هرچند طی دو فصل اخیر همیشه بحث درباره خداحافظی وی به تیتر یک تبدیل شده اما او هر بار با بی توجهی و بی اعتنایی خاص خود نسبت به این موضوع، در زمین مسابقه نشان داده که هنوز حداقل در لیگ ایران در لولی قرار دارد که می توان نام او را در جمع 5 مدافع برتر قرار داد و هیچ مدافعی نمی تواند به نزدیکی کیفیت فنی و انگیزه های او نزدیک هم شود.

لیگ برتر ایران در شرایطی بیستمین دوره خود را پشت سر می گذارد که سیدجلال حسینی با حضور در تیم های ملوان، سایپا، سپاهان، نفت و پرسپولیس و دستیابی به هشت عنوان قهرمانی بازیکنی بی بدیل و تکرار نشدنی در آن محسوب می شود. افتخاری که قطعا شاید دستیابی به آن برای هیچ بازیکنی ممکن نباشد و تمام این افتخارات را می توان بر پایه کیفیت غیرقابل انکار و البته تلاش بی پایان و زندگی بدون حاشیه این مدافع فناناپذیر خلاصه کرد.

در روزهایی که یحیی گل محمدی با جدایی شجاع خلیل زاده به چالش بزرگی در خط دفاعی تیمش رسیده، حضور سیدجلال حسینی توانسته بخش بزرگی از چالش ها را به حداقل برساند. او در روزی که حتی بازیکنی غیرتخصصی نیز در کنارش حضور دارد، توانسته با قدرت رهبری بالای خود یک مدافع قابل اعتنا برای تیمش محسوب شود که دستیابی به دروازه این تیم را به آرزویی دور و شاید غیرممکن برای خیلی از مهاجمان تبدیل کند.

کاپیتان پرسپولیس این فصل همه کار برای تیمش انجام می دهد؛ بازیکنی که پیش بینی می شد با توجه به شرایط سنی اش شاید نتواند یک بازیکن کامل برای یحیی در این فصل باشد حالا به سوپرمن او تبدیل شده است. رهبر بهترین خط دفاعی لیگ در این فصل علاوه بر وظایف دفاعی، جور مهاجمان را هم می کشد، چرا که شماره 4 قرمزها دومین گلش در این فصل را در حساس ترین جدال هفته چهاردهم به ثمر رساند تا در ادوار لیگ برتر اولین فصلی باشد که بیش از یک بار دروازه حریفان را باز می کند.

جلال حسینی در 10 فصل اخیر برای اولین بار بیش از یک گل زد و این رکورد را برای خودش در 39 سالگی ثبت کرد و البته با این رکورد یک رکورد دیگر خود را هم بهبود بخشید و عنوان مسن ترین گلزن پرسپولیس در لیگ برتر را که در اختیار خودش بود، جا به جا کرد و با این گل آن را در 39 سال و دو روزگی ثبت مجدد کرد؛ جلال حسینی که در روزگار جوانی جام ها را درو می کرد و توانسته عنوان پرافتخارترین بازیکن لیگ را به دست بیاورد در روزهای میانسالی به دنبال ثبت رکوردها یکی پس از دیگری است.
 
البته که کاپیتان سرخ پوشان در جریان مسابقه روز گذشته هم مقابل تراکتور بارها آمادگی خود را به رخ کشید و مانع از حملات تراکتور شد؛ ضمن آن که با دو سر توپ در مقابل مهاجمان تراکتور، صحنه های جالب و جذابی را در ورزشگاه یادگار امام رقم زد و یکی از بهترین نمایش های خود را به اجرا گذاشت تا هم نشان بدهد که همچنان به رغم گذر از 39 سالگی، در اوج آمادگی است و هم به تیمش کمک کند تا بار دیگر به مربع مدعیان قهرمانی بازگردد.
39 سال و دو روز؛ شاید سنی غیرممکن برای حضور در لیگ برتر محسوب شود اما او، سیدجلال حسینی است و قادر است در این روز ضمن رویارویی موفق و پیروز برابر یکی از خط حمله های لیگ و برابر تراکتور حتی زننده گل سرنوشت ساز تیمش نیز لقب گیرد تا بار دیگر نشان دهد که او بازیکنی تمام نشدنی برای سرخ ها محسوب می شود و عبور از نامش شاید غیرممکن.

با این حال تصاویر پرتره از شماره 4 سرخ ها اوج نگرانی پرسپولیسی ها را شکل می دهد؛ ریش سفید فوتبال ایران که هیچ کس دوست ندارد به شناسنامه اش نگاه کند و روزشمار پایان دوران فوتبالی اش را شاهد باشد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر سایپا به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سایپا
سایپا
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 11 اسفند 1399 / ساعت : 17:25
گل گهر سیرجان
گل گهر سیرجان
0 - 5
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : قاسم سلیمانی
داور مسابقه : پیام حیدری
جمعه, 1 اسفند 1399 / ساعت : 15:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی3
3وحید امیری2
4مهدی عبدی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن