اکسید هد

پرسپولیس ماتم زده همچنان مدعی ا ست

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 566 ] - شنبه, 18 بهمن 1399
پرسپولیس ماتم زده همچنان مدعی ا ست

پرسپولیس مدافع عنوان قهرمانی است و پنجشنبه هم با گرفتن 3 امتیاز مهم از تبریز نشان داد در این فصل نیز همچنان یکی از مدعیان اصلی است و منتظر انجام بازی های عقب ...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس مدافع عنوان قهرمانی است و پنجشنبه هم با گرفتن 3 امتیاز مهم از تبریز نشان داد در این فصل نیز همچنان یکی از مدعیان اصلی است و منتظر انجام بازی های عقب افتاده . با این همه اردوی پرسپولیس در یکی دو هفته گذشته هیچ نشانی از تیمی که همین 2 ماه پیش فینال آسیا را در قطر بازی کرد ندارد. سرخ های تهرانی روی آسمان بودند که علی انصاریان آخرین نفس های مصنوعی خودش را کشید و برای همیشه از میان ما پرکشید. پرسپولیسی ها وقتی موبایل های شان را در باند فرودگاه تبریز روشن کردند متوجه شدند 8 یاغی سال های نه چندان دورشان دیگر در این دنیا نیست. فضای اردو که از هفته پیش و پس از درگذشت مهرداد میناوند، غم زده و آرام بود، با شنیدن این خبر دیگر هیچ نشانی از هیجان و تمرکز نداشت. همه شوکه شده بودند. مخصوصاً قدیمی ترهایی مثل یحیی گل محمدی و افشین پیروانی که سابقه بازی با علی انصاریان را هم داشتند.

ویدئویی از ورود تیم پرسپولیس به هتل ائل گلی تبریز وجود دارد که کاملاً مشخص است تیم حیران است و بازیکنان بهت زده. گزارشگران حاضر در تبریز هم همین خبرها را به تهران مخابره کرده اند. اینکه هیچ کس نای صحبت نداشت و حتی افشین پیروانی که همیشه و تحت هر شرایطی جوابگوی رسانه ها است و جلوی دوربین ظاهر می شود هم ترجیح داده ماسکش را از صورتش بر ندارد و خیلی سریع سوار اتوبوس شود.

شاگردان یحیی تحت چنین شرایطی بود که پنجشنبه ظهر در ورزشگاه یادگار امام مقابل تراکتور صف آرایی کردند.

پرسپولیس که حالا به مدد دست دست کردن تیم های صدر جدول، علی رغم امتیازهای از دست رفته چند هفته اخیر همچنان فرصت رسیدن به صدر را دارد، در تبریز موفق شد با تک گل سیدجلال حسینی از سد سرخ های تبریزی بگذرد.

سیدجلال کاشته کرنر گونه احمد نوراللهی را با یک ضربه سر تماشایی و محکم به تور دروازه میزبان رساند و البته بعد از گل خوشحالی نکرد. به قول خودش «اصلاً جای خوشحالی وجود ندارد.»

با این همه اما نباید این نکته را از یاد برد که شاگردان یحیی در 2 هفته اخیر و در حالی که همه چیز تحت تأثیر مرگ مهرداد میناوند و علی انصاریان بوده، 6 امتیاز مهم از تبریزی ها گرفته اند؛ ابتدا پیروزی 2-1 مقابل ماشین سازی در تهران و بعد هم پیروزی 1-صفر مقابل تراکتور بحران زده در تبریز.

پیروزی مقابل تراکتور البته از چند جهت دیگر هم اهمیت داشت. نخست اینکه بعد از بازی متزلزل پرسپولیس جلوی ماشین سازی قعر جدولی، بازی با تراکتور خیلی از هواداران را نگران کرده بود اما آمار، نشان می دهد پرسپولیس در رویارویی با تیم هایی که مالکانه بازی می کنند، عملکرد بهتری دارد.

از بین رقبای پرسپولیس در 12 هفته گذشته، طبق آمار متریکا سپاهان، تراکتور، استقلال و فولاد، صاحب بیشترین مالکیت توپ در این فصل بوده اند. پرسپولیس در بازی مستقیم با این 4 تیم، 2 بازی را برده و 2 بازی را هم مساوی کرده است که تازه شاید دربی را هم می توانست ببرد.

نکته دیگر اینکه جلال حسینی در 10 فصل اخیر برای اولین بار بیش از یک گل زد و البته رکورد مسن ترین گلزن لیگ که در اختیار خودش بود را هم جابه جا کرد؛ حالا او با 39 سال و یک روز سن توانسته در لیگ برتر گلزنی کند که در تاریخ نمونه ندارد.

سیدجلال البته هنوز در کارهای دفاعی هم عنصری مهم و حیاتی است. او رهبر بهترین خط دفاعی لیگ است و یحیی می داند برای تجربه مجدد قهرمانی در لیگ برتر، به بازیکنانی همچون سیدجلال به سختی نیاز دارد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر سایپا به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سایپا
سایپا
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سید رضا مهدوی
دوشنبه, 11 اسفند 1399 / ساعت : 17:25
گل گهر سیرجان
گل گهر سیرجان
0 - 5
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : قاسم سلیمانی
داور مسابقه : پیام حیدری
جمعه, 1 اسفند 1399 / ساعت : 15:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی3
3وحید امیری2
4مهدی عبدی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن