اکسید هد

ترابی داروی موقت یحیی برای خط حمله

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 969 ] - شنبه, 25 بهمن 1399
ترابی داروی موقت یحیی برای خط حمله

پرسپولیس سخت گل می زند و این مشقت و زجری که تیم برای رسیدن به گل و پررنگ کردن برتری می کشد در دو سه بازی اخیر بیشتر به چشم آمده است. قبل تر پرسپولیس برای رسید...

ارتش سرخ دات كام :

 پرسپولیس سخت گل می زند و این مشقت و زجری که تیم برای رسیدن به گل و پررنگ کردن برتری می کشد در دو سه بازی اخیر بیشتر به چشم آمده است. قبل تر پرسپولیس برای رسیدن به گل برتری سختی می کشید و بعضاً امتیاز از دست می داد. آن روزها همه دنبال عیب و ایراد تیم در خط میانی می گشتند. می گفتند چرا فاکتور خلاقیت در تیم و به ویژه خط میانی که باید خالق موقعیت ها باشد کم شده؟ می گفتند چرا کارهای ترکیبی درست انجام نمی شود؟ چرا هافبک ها اینقدر نوسان دارند و در فاز حمله کاری از پیش نمی برند؟
مشکلات خط میانی پرسپولیس قبل و بعد از دربی در یکی دو بازی مشهود بود. پرسپولیس مقابل سپاهان، فولاد و آلومینیوم اراک در خط میانی به وضوح مشکل داشت و تعداد موقعیت های گلی که در آمار پایان مسابقه جلوی اسم تیم یحیی نوشته می شد مثل بازی با نساجی و استقلال برابری نمی کرد.
 
شانس گل هست اما گلی نمی روید
پرسپولیس اما بعدتر بر این مشکل فائق شد و هافبک ها تکانی به خود دادند ضمن اینکه تغییرات حین بازی هم در یکی دو مسابقه مثل دیدار با تراکتور کمک کرد تا ورق به سود تیم پرسپولیس برگردد و تعداد موقعیت گل های این تیم بیشتر شود.
در بازی با ماشین سازی و تراکتور، تیم یحیی با برتری در بازی مالکانه موفق به خلق موقعیت های بیشتر هم شد و تعداد شوت های پرسپولیس دو رقمی شد. پرسپولیس مقابل ماشین 8 و در تبریز و مقابل تراکتور 9 شانس گلزنی داشت که بار اول دو تا و بار دوم فقط یکی از آنها گل شد. این روند در بازی با مس رفسنجان هم با افتی نسبی ادامه یافت.
پرسپولیس در بازی سه شنبه گذشته فقط 6 شوت زد اما در حالی که فقط یک شانس نصف و نیمه به حریف در ثانیه پایانی بازی داد، 5 شانس گلزنی داشت و مثل دیدار با تراکتور تنها یک بار و با ضربه ایستگاهی به گل رسید تا همه روی مشکل بزرگ تیم یحیی در هفته های اخیر متمرکز شوند؛ گلزنی.
 
4 مهاجم و فقط یک گلزن
پرسپولیس از همان شروع لیگ و با از دست دادن عیسی آل کثیر، مهم ترین مهاجمش برای رسیدن به گل را از دست داد اما در طول نیم فصل مشخص شد برای پر کردن این خط خریدهای خوبی هم نداشته است.
آرمان رمضانی ناکارآمدترین خرید پرسپولیس بود و با وجود حمایت هایی که از او در فضای مجازی و خود تیم بعد از گل نزدن های اولیه اش شد، حالا همان حمایت را از دست داده و نزدیک در خروجی است. رمضانی بعد از ناکارآمدی در اراک طی سه بازی اخیر هرگز به میدان نرفته تا مشخص شود از برنامه های یحیی کاملاً خارج شده است.
مهدی مهدی خانی هم که البته کمتر از رمضانی میدان دیده همچنان دور از آمادگی است و کیفیتی از خود نشان نداده تا کادر فنی و هواداران تیمش را تا لحظه پر شدن دوباره خط حمله دلخوش کند. موقعیت مسلمی که این بازیکن مقابل مس رفسنجان از دست داد، باعث شد تا همه او را نیز خریدی فاقد کیفیت بدانند و شماره 9 تیم را هم مهاجمی ناامید کننده بشمارند.
آریا برزگر دیگر مهاجم ذخیره تیم است که یحیی اصلاً به او اعتقادی ندارد و فقط یکی دو بار به فهرست تیم رسیده و این مهاجم جوان نزدیک در خروجی است.
مهدی عبدی شاید مهم ترین و با کیفیت تر از این گزینه ها باشد اما در کل نیم فصل فقط دو گل زده.  او هم نوسان فنی دارد و هم کم می دود و نمی تواند خط دفاع حریفان را تحت فشار بگذارد تا بازی ندادن و تعویضش در جریان بازی را برای کادر فنی راحت تر کند.
 
4 وینگری که مهاجم شدند
کادر فنی پرسپولیس برای حل مشکل خط حمله طی نیم فصل اول لیگ بیستم بارها سعی کرده با استفاده از هافبک های کناری در نقش مهاجم، زور خط حمله اش را بیشتر کند که تا حدودی موفق بوده اما نه آنقدر که از گلزنی در هر مسابقه مطمئن باشد و برای به دست آوردن سه امتیاز تا سوت پایان مسابقه دست و دلش نلرزد.با حضور امید عالیشاه در خط حمله پرسپولیس در دیدار اخیر مقابل مس رفسنجان تعداد وینگرهایی که به خط حمله این تیم طی 13 بازی گذشته آمده اند به عدد چهار رسید. پیش از این غیر از وحید امیری که در بیشتر بازی های نیم فصل مهاجم بود، سیامک نعمتی و علی شجاعی هم در خط حمله به کار گرفته شده اند که از این جمع امیری کلاً دو گل زده و نعمتی هم یک بار از روی نقطه پنالتی گل زده که نه در جریان بازی بوده نه وقتی به عنوان مهاجم به میدان رفته است.
 
سیدجلال بالاتر از مهاجمان پرسپولیس
در حال حاضر احمد نوراللهی با تمام گل نزدن هایش و ضعفی که در نواختن ضربات نهایی دارد با ثبت چهار گل در سیزده بازی بهترین گلزن تیمش به حساب می آید؛ در حالی که یک هافبک میانی است و در بهترین حالت هافبک پشت مهاجم بازی کرده است. جالب اینکه دومین گلزن برتر تیم نیز کسی نیست جز سیدجلال حسینی که سه گل با سه ضربه سر زده که دو تای آخرش 6 امتیاز برای تیم به همراه داشته است.وحید امیری و مهدی عبدی به عنوان دو مهاجم اصلی تیم در نیم فصل اول هر کدام دو گل به ثمر رسانده اند و مجموع گل های شان به اندازه یک هافبک میانی است!سرلک، نعمتی، عالیشاه و کامیابی نیا هم که همگی هافبک هستند، هر کدام یک گل زده اند تا پرسپولیس از 13 بازی فقط 15 گل زده باشد و تنها یک برد با اختلاف بیشتر از یک گل را تا اینجای فصل ثبت کند.
 
ترابی به کمک خط حمله می آید
پرسپولیس در سه بازی اخیر خود 22 شانس گل مسلم به دست آورده اما فقط چهار گل زده و تنها یکی از آنها در جریان بازی بوده و سه تای دیگر با ضربه ایستگاهی و توسط بازیکنی غیر از مهاجمان به دست آمده است.این آمار با احتساب دو بازی اخیر نگران کننده تر هم می شود وقتی بدانیم تیم یحیی با 14 موقعیت گل فقط دو گل از روی ضربه ایستگاهی و با ضربات سر کاپیتان 39 ساله اش به دست آورده و مهاجمان تیم در نقش گل نزن ظاهر شده اند.
پرسپولیس باید با این شرایط دو بازی دیگر را هم پشت سر بگذارد تا یحیی بتواند مهاجم جدیدی به تیمش بیاورد و یکی دو تا از این مهاجمان ناکارآمد را کنار بگذارد. ضمن اینکه به نظر می رسد نقشه کادر فنی پرسپولیس استفاده از ترابی در خط حمله است و او از ابتدای ورود به ترکیب در نقش مهاجم به میدان خواهد رفت.ترابی احتمالاً پنجمین وینگری خواهد بود که این فصل در نقش مهاجم برای پرسپولیس بازی خواهد کرد و اگر در نقل و انتقالات زمستانی مهاجم جدید و قابلی به تیم اضافه نشود تا زمان بازگشت آل کثیر به ترکیب و آماده شدن او باید بار گلزنی تیم را به دوش بکشد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
 • ایموند ایوانکوویچ
  ایموند ایوانکوویچ :
  ترابی تو نقش وینگر چپ خیلی بهتر از نقش مهاجم بازی میکنه حتی اگه تو پست مهاجم دو بازیکن بی کیفیت رو داشته باشیم
  ترابی در نقش وینگر آزادی عمل بیشتری داره و میتونه از پشت محوطه جریمه با شوت هاش بیشتر موقعیت و گل بسازه بازیهای گذشته اش رو تو پرسپولیس رو ببینید هروفت رفته مهاجم پشیمونی داشته و باعث شده برگرده به پست اصلیش
  تو پست مهاجم هم که یحیی نمیدونم چرا تعویض هاش همیشه بعد از دقیقه 88 بازیه و به بازیکنان جوانی مثل برزگر و عمری که داره تو تیم امید میدرخشه بازی نمیده شاید این بازیکنان متظر یک فرصت باشن
  مهاجم هایی هم که امروزه تو لیگ ظاهرا از همه تیم ها پیشنهاد دارن شاید بشن یک رمضانی دیگه

نظرسنجی

پرسپولیس برابر صنعت نفت به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
صنعت نفت
صنعت نفت
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : تختی آبادان
داور مسابقه : امیر عرب براقی
شنبه, 16 اسفند 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
سایپا
سایپا
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سید رضا مهدوی
دوشنبه, 11 اسفند 1399 / ساعت : 17:25

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری2
4مهدی عبدی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن