اکسید هد

و یحیی که همچنان دیر و سخت تعویض می کند

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1372 ] - دوشنبه, 27 بهمن 1399

و یحیی که همچنان دیر و سخت تعویض می کند

 پرسپولیس پیکان را برد و یک قدم به قهرمانی نیم فصل نزدیک شد اما در تعداد موقعیت های گلی که تیمی یحیی ایجاد کرد یک پسرفت دیده می شد. تیمی که مقابل تراکتور... 5 out of 5 based on 10 ratings.
و یحیی که همچنان دیر و سخت تعویض می کند

 پرسپولیس پیکان را برد و یک قدم به قهرمانی نیم فصل نزدیک شد اما در تعداد موقعیت های گلی که تیمی یحیی ایجاد کرد یک پسرفت دیده می شد. تیمی که مقابل تراکتور...

ارتش سرخ دات كام :

 پرسپولیس پیکان را برد و یک قدم به قهرمانی نیم فصل نزدیک شد اما در تعداد موقعیت های گلی که تیمی یحیی ایجاد کرد یک پسرفت دیده می شد.

تیمی که مقابل تراکتور 9 موقعیت گل ایجاد کرد و در دیدار با ماشین سازی 8 شانس گل داشت مقابل مس رفسنجان 5 شانس گل ایجاد کرد، مقابل پیکان کلاً 7 شوت به دروازه حریف زد که چهار تایش در چارچوب بود.

همچنین اگر بخواهیم شانس های مسلم گلزنی پرسپولیس در این بازی را برشماریم به عدد ناامید کننده چهار می رسیم که دو تا در نیمه اول و دو تا در نیمه دوم اتفاق افتاد و یکی از آنها گل شد. در سایر موقعیت های پرسپولیس ضربات نهایی یا آنقدر بد نواخته شد که می شود اسمش را شانس گل دانست یا ضربه آخر اصلاً نواخته نشد تا اندک حرکات ترکیبی و تاکتیکی تیم عقیم بماند.

البته شاید بخشی از این ناکارآمدی پرسپولیس در فاز حمله را بتوان توجیه کرد. پیکان با همان سیستم و روشی که پیش بینی می شد با 5 مدافع جلوی پرسپولیس صف کشید و هیچ روزنه ای برای نفوذ باز نگذاشت تا بازیکن همیشه موفقی مثل وحید امیری در این بازی ناکارآمد باشد و آنقدر عصبی شود که در دقایق آخر خطا کند.

 یا از سیامک نعمتی تنها یک صحنه دیدیم که پاس تودر را برای عالیشاه مهیا کرد و در گل نقش داشت وگرنه انگار در جریان بازی گم شده بود. این مسأله در خصوص احسان پهلوان بیشتر نمود داشت. پهلوان در چپ به بن بست خورده بود و در فاز حمله کاملاً خنثی و منفعل به نظر می رسید و حتی یک بار هم که فضا داشت با خودخواهی ضربه ضعیفی به توپ زد و یک تنه شانس دو گله شدن تیمش را گرفت.

مقابل پیکان هر دو مدافع کناری پرسپولیس هم از کار افتاده بودند و می توان گفت نقشی در حرکات تهاجمی و پیشروی تیم در فاز حمله نداشتند. مهدی شیری که هرگز نتوانست با سیامک نعمتی زوج سازی کند و در حمله ناموفق بود و آن سو با وجود تحرک بیشتر آقایی و پهلوان بارها در بن بستی گرفتار شدند که هیچ راهی جز بازگشت به عقب یا عرض دادن به بازی نداشتند و اینطوری هیچ موقعیتی خلق نمی شد.

در این شرایط امید عالیشاه که تحرک زیادی در نیمه نخست داشت در نیمه دوم بعد از پانزده دقیقه از تک و تا افتاد و عملاً او نیز مثل امیری، پهلوان و نعمتی ناکارآمد نشان می داد اما یحیی اعتقادی به تغییر در فاز حمله تیمش نداشت و باز هم دیر تعویض کرد.

در حالی که پرسپولیس از دقیقه 65 به بعد به وضوح نیاز به تعویض را در کناره های خط میانی و خط حمله خود احساس می کرد یحیی تا دقیقه 83 تعویض نکرد و سرانجام دو مهاجمش را از بازی بیرون آورد تا کمی شرایط تیمش در خط حمل بهتر شود و موقعیت هایی برای رسیدن به گل و فشار روی دفاع حریف به وجود بیاید.

باید پذیرفت که پیروزی مقابل این پیکان تدافعی کار راحتی نبود و در هم شکستن صفوف در هم فشرده این تیم در فاز دفاع در دقایقی غیر ممکن به نظر می رسید اما یحیی و تیمش باز هم برای رسیدن از یک به دو مشکلاتی جدی داشتند و با خوش شانسی از گل مساوی حریف جستند و سه امتیاز را به جیب زدند.

قبل تر برخی مسابقات اینطوری بود که پرسپولیس در دقایق آخر برد را از دست می داد و این را به بدشانسی و موقعیت نشناسی مهاجمان در گل کردن موقعیت های پرتعداد ارتباط می دادیم اما برخی مسابقات هم شانس به کمک این تیم آمده تا همان امتیازهایی که از دست داده بود را به دست بیاورد و اینطوری خودش را دوباره به عنوان یک مدعی نشان دهد.

پرسپولیس حالا مدعی اول قهرمانی نیم فصل است و می تواند در نیمه راه دوباره به قالب اصلی خودش برگردد و عنوان مدافع قهرمانی را مال خود کند اما مشکلات فنی تیم یحیی همچنان پابرجاست و برای آنهایی که دنبال تیم ایده آل می گردند و تیمی که حریفانش را در نیم فصل دوم جا بگذارد خیلی چیزها باید در این تیم تغییر کند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
  • مهدی شعبانی
    مهدی شعبانی :
    واقعاً درست گفتید
    تیم خوب بازی نمیکنه و خیلی نوسان داره و زیر فشار قرار میگیره و بی برنامست
    اینجوری نیم فصل دوم اگه درست نشیم به مشکل میخوریم

نظرسنجی

پرسپولیس برابر صنعت نفت به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
صنعت نفت
صنعت نفت
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : تختی آبادان
داور مسابقه : امیر عرب براقی
شنبه, 16 اسفند 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
سایپا
سایپا
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سید رضا مهدوی
دوشنبه, 11 اسفند 1399 / ساعت : 17:25

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری2
4مهدی عبدی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن