اکسید هد

وظایفی تازه برای «کمال»

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1432 ] - پنجشنبه, 30 بهمن 1399

وظایفی تازه برای «کمال»

بازی های درخشان و گل های تماشایی سیدجلال حسینی در دیدارهای اخیر پرسپولیس سبب شده کار زوج موقتی او در مرکز خط دفاعی چنان که باید دیده نشود و بر آن ارج و قربی ر... 5 out of 5 based on 7 ratings.
وظایفی تازه برای «کمال»

بازی های درخشان و گل های تماشایی سیدجلال حسینی در دیدارهای اخیر پرسپولیس سبب شده کار زوج موقتی او در مرکز خط دفاعی چنان که باید دیده نشود و بر آن ارج و قربی ر...

ارتش سرخ دات كام :

بازی های درخشان و گل های تماشایی سیدجلال حسینی در دیدارهای اخیر پرسپولیس سبب شده کار زوج موقتی او در مرکز خط دفاعی چنان که باید دیده نشود و بر آن ارج و قربی را نایل نشوند و آن زوج کسی نیست به جز کمال کامیابی نیا.
انتقال کوتاه مدت یک هافبک وسط تخصصی به مرکز خط دفاعی نه کاری کاملاً تازه و نه تجربه ای است که در اکثر موارد به شکست انجامیده باشد اما این بازیکن خاص به لطف هوشیاری ذهنی و چالاکی جسمانی اش به سرعت توانسته است نیازها و ملزومات یک مدافع وسط استاپر (متوقف کننده) را به شرح وظایف خود بیفزاید و کار حسینی را به عنوان مدافع پوششی کامل و به گونه ای بازی کند که انگار سال ها است در مرکز خط دفاعی ظاهر می شود و از اصل و ریشه یک مدافع بوده است.
 
زوجی که تسلیم نمی شود
همیشه از هافبک های وسط دفاعی بازی درگیرانه و تخریب حرکات تهاجمی تیم رقیب را درخواست کرده و از بدیهیات این پست دانسته اند و با چنین نگاهی درخشش کامیابی نیا در دفاع وسط کاری نیست که بیش از حد بزرگ انگاشته شود.
اما ماجرا سوی دیگری هم دارد و آن عادت کردن شدید کامیابی نیا به وظایف مدیریتی اش در خط میانی و تفاوت های آشکار این وظایف با کارهای دائمی و سخت یک مدافع وسط است. وقتی مهدی شیری در تک مرتبه حضورش در مرکز خط دفاعی نمایشی فاجعه وار داشت و از دلایل اصلی شکست 1-2 قرمزهای تهرانی مقابل آلومینیوم اراک معرفی شد، برای یحیی گل محمدی چاره ای به جز آزمودن یک فرد دیگر برای مرکز خط دفاعی و به عنوان زوج سیدجلال باقی نماند و او کامیابی نیا را انتخاب کرد. در پی چنان انتخابی و پس از تشکیل زوج «سیدجلال – کمال» سرخ ها حتی یک گل هم نخورده اند و این خبر از بیداری این دو بازیکن و توفیق شان در تشکیل زوجی تازه و هماهنگ می دهد. زوجی که باید به جای زوج بیشتر به کار گرفته شده حسینی – کنعانی زادگان، انسجام خط دفاعی ها را حفظ و از هر فرصتی برای شروع حرکت رو به جلوی بعدی قرمزها استفاده کنند و چنین نیز کرده اند.
 
حالا که کنعانی زادگان برمی گردد
حالا که در آستانه بازگشت کنعانی زادگان پس از مصدومیت و غیبت 40 روزه اش و استقرار دوباره او در کنار حسینی هستیم، طبعاً کمال از وظایف موقتی خود و دنیای ثانویه اش باید عدول و به دنیای همیشگی و قبلی اش رجوع کند و آن پست، هافبک وسط دفاعی در کنار احمد نوراللهی و میلاد سرلک (و یا یکی از آنها) است. هر موقع کمال در میدان حاضر بوده، این دو نفر و به ویژه نوراللهی توانسته است آزادتر و رو به جلو بازی کند و حتی تبدیل به یک مهاجم آزاد شود و گل هایی که وی زده و برخی بسیار حساس و 3 امتیازی بوده، محصول همین حمایت و کار خوب کمال و سرلک در کنار او بوده است. قدر مسلم اینکه کامیابی نیا در هفت فصلی که در جمع قرمزهای تهرانی گذرانده، توانسته است به عنوان یک بازیکن چند منظوره از منظرهای مختلف به آنان خدمت کند و گره های پرشماری را بگشاید و سبب توفیق های متعدد باشد. شاید تعداد بازی های ملی او اندک مانده و او چوب اوجگیری نوراللهی را در این زمینه خورده باشد اما به گونه ای برای پرسپولیس مؤثر و همچون یک ژوکر عمل کرده که کمتر کسی غیبت او را در دیدارهای ملی یک عیب برشمرده است.شاید هم بازی های اخیر کامیابی نیا به قدری خوب و تأثیرگذار بوده باشد که مسئولان تیم ملی آماده نگاهی مجدد به وی و فراخوانی دوباره او باشند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر سایپا به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سایپا
سایپا
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سید رضا مهدوی
دوشنبه, 11 اسفند 1399 / ساعت : 17:25
گل گهر سیرجان
گل گهر سیرجان
0 - 5
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : قاسم سلیمانی
داور مسابقه : پیام حیدری
جمعه, 1 اسفند 1399 / ساعت : 15:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی3
3وحید امیری2
4مهدی عبدی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن