اکسید هد

پرسپولیس ذهن برنده دارد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 565 ] - 8 روز پیش

پرسپولیس ذهن برنده دارد

امیرحاج رضایی کارشناس فوتبال مهم ترین عامل موفقیت سال های اخیر پرسپولیس را «خودباوری» می داند. همین مساله باعث شده با وجود تمام اتفاقات ریز و درشت، این تیم به... 5 out of 5 based on 3 ratings.
پرسپولیس ذهن برنده دارد

امیرحاج رضایی کارشناس فوتبال مهم ترین عامل موفقیت سال های اخیر پرسپولیس را «خودباوری» می داند. همین مساله باعث شده با وجود تمام اتفاقات ریز و درشت، این تیم به...

ارتش سرخ دات كام :

امیرحاج رضایی کارشناس فوتبال مهم ترین عامل موفقیت سال های اخیر پرسپولیس را «خودباوری» می داند. همین مساله باعث شده با وجود تمام اتفاقات ریز و درشت، این تیم به مسیر خودش ادامه دهد.

امیر حاج رضایی، کارشناس فوتبال، در یادداشتی درباره قهرمانی پرسپولیس در نیم فصل لیگ برتر نوشت: «برای ریشه یابی موفقیت این روزهای پرسپولیس که بعد از چهار قهرمانی متوالی در لیگ برتر باز هم یکی از شانس های قهرمانی در این فصل است، باید در ابتدا به یک مثال اشاره کنم.

کارلو آنچلوتی در اولین فصل حضور در چلسی توانست این تیم را قهرمان لیگ جزیره کند اما در فصل بعد نتوانست نتایج خوب فصل اولش را تکرار کند. او در روزهای بد تیمش در فصل دوم حرفی به بازیکنانش زد که معکوس آن در مورد این روزهای پرسپولیس صدق می کند. کارلتو به تیمش گفت: ما در حال باخت به تیم هایی هستیم که یا متوسط هستند یا برای بقا می جنگند. این مساله ممکن است با فلسفه فوتبال تضادی نداشته باشد اما حریفان متوسط رو به پایین ما را به این ذهنیت رسانده که می توانند ما را شکست بدهند. این باور، خطرناک ترین عنصری است که علیه تیم ما حرکت می کند. این موضوعی است که باید با اصلاح ذهنیت مان درست شود.

عکس این قضیه دقیقا برای پرسپولیس صادق است. این تیم به این باور رسیده که می تواند هر تیمی را شکست داده و قهرمانی اش را تکرار کند. این ذهنیت و باور یک عنصر پیش برنده است. ریشه اصلی و نگه دارنده موفقیت این تیم همین ذهنیت و باور است. وقتی به علم روانشناسی رجوع می کنیم، می بینیم تغییر یک مساله ای تا چه اندازه باورها را تقویت می کند. بنابراین مهم ترین عامل موفقیت سال های اخیر پرسپولیس را همین خودباوری می دانم. همین مساله باعث شده با وجود تمام اتفاقات ریز و درشت، این تیم به مسیر خودش ادامه دهد.

در اینجا بهتر است گریزی به زمان مربیگری آقای برانکو ایوانکوویچ بزنیم. در برهه ای پنجره های این تیم بسته شد و چند بازیکن را از دست دادند اما برانکو در این زمینه هرگز شکوه ای نکرد. همین باور حالا به گل محمدی و تیمش هم منتقل شده است. در واقع آن چه در پرسپولیس تغییر کرد، اندیشه و رفتار بازیکنان و کادر فنی این تیم بود. آنها یاد گرفتند نباید از مشکلات به وجود آمده بهانه و حاشیه درست کنند زیرا می دانستند که این مسائل آنها را از موفقیت دور می کند.»


برچسب ها : پرسپولیس Persepolis

مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر سایپا به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سایپا
سایپا
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سید رضا مهدوی
دوشنبه, 11 اسفند 1399 / ساعت : 17:25
گل گهر سیرجان
گل گهر سیرجان
0 - 5
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : قاسم سلیمانی
داور مسابقه : پیام حیدری
جمعه, 1 اسفند 1399 / ساعت : 15:40

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی3
3وحید امیری2
4مهدی عبدی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن