اکسید هد

جباری: سیستم بدون مهاجم پرسپولیس جواب داده

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 435 ] - سه شنبه, 12 اسفند 1399
جباری: سیستم بدون مهاجم پرسپولیس جواب داده

رضا جباری مهاجم دهه هفتاد پرسپولیس در مصاحبه با خبرآنلاین درباره سیستم بازی سرخپوشان بدون مهاجم هدف توضیحاتی داد که در ادامه می خوانید. پرسپولیس در روزهایی که...

ارتش سرخ دات كام :

رضا جباری مهاجم دهه هفتاد پرسپولیس در مصاحبه با خبرآنلاین درباره سیستم بازی سرخپوشان بدون مهاجم هدف توضیحاتی داد که در ادامه می خوانید.

پرسپولیس در روزهایی که بدون مهاجم بازی می کند توانسته 6 پیروزی پیاپی به دست بیاورد و از میانه های جدول خودش را به صدر برساند. شاگردان یحیی گل محمدی پس از شکست مقابل آلومینیوم اراک، توانستند فولادخوزستان، ماشین سازی تبریز، مس رفسنجان، تراکتور، گل گهر و سایپا را شکست دهند و با 33 امتیاز در صدر جدول رده بندی قرار بگیرند. سرخپوشان در حالی به این پیروزی های ارزشمند دست یافتند که تیم یحیی گل محمدی هربار بدون مهاجم وارد زمین می شد. یحیی در این چند بازی تصمیم گرفت بدون مهاجم هدف تیمش را روانه میدان کند و با توجه به خصوصیات هجومی عالیشاه و امیری، این دو وظیفه گلزنی را برعهده داشتند. پرسپولیس به سبک اسپانیا 2008 با هدایت آراگونس بازی می کند و گل محمدی امیدوار است هرچه زودتر محرومیت عیسی آل کثیر تمام شود و این مهاجم ششدانگ دوباره در خط حمله سرخپوشان قرار بگیرد. 

در این باره به سراغ رضا جباری مهاجم سال های نه چندان دور پرسپولیس رفتیم و درباره سبک بازی سرخپوشان با او هم کلام شدیم که در ادامه می خوانید: 

*تیمی که به فینال آسیا رفته بود در نیم فصل اول و در چند بازی نتیجه نمی گرفت، به یک باره شش برد پیاپی آورد. درباره روند پرسپولیس بگویید.
بخشی از آن به نظرم طبیعی بود و حواشی که بعد از فینال آسیا اتفاق افتاد و یک سری بازیکنان مثل مهدی شیری و احمد نوراللهی را درگیر کرد و هجمه هایی که بعد از تساوی ها روی تیم بود. من فکر می کنم تیم کارش را درست انجام می داد و خوب بازی می کرد ولی مشکلات روحی و روانی روی تیم حاکم بود. بعد از برد اول شرایط برگشت و من بیشتر آن را روحی می بینم چون از نظر فنی در همان چهار تساوی هم تیم خوب بازی می کرد. بعد از تساوی ها آن برد اول خیال تیم را به لحاظ روحی راحت کرد و از آن فشار درآمدند و توانستند نتایج بعدی را هم بگیرند.

*مشکلی بزرگی که پرسپولیس در این فصل دارد عدم حضور مهاجم گلزن است که به خاطر محرومیت عیسی آل کثیر به وجود آمده و گل محمدی در چند بازی آخر بدون مهاجم هدف بازی کرد. به نظر شما این قضیه چقدر تاثیر داشت و آیا این روش بازی مناسب است؟
مربی به تیمش آگاه است. من و شما از بیرون تیم را می بینیم ولی مربی از نظر انگیزشی و فنی کاملا درگیر تیم و بازیکنان است و هر روز آن ها را ملاقات می کندو مطمئن باشید اگر مهاجمی داشتیم که می توانست گره گشا باشد بازی می کرد. شرایط عبدی هم نسبت به سن و تجربه ای که دارد یحیی ریسک نمی کرد که او را بازی دهد و در بازی هایی که به میدان رفت هم آن طور که باید و شاید پخته عمل نمی کرد. مهدی بازیکن بسیار خوبی است ولی برای آینده پرسپولیس است و فکر کنم الآن به خاطر همین شرایط است که آقایحیی تصمیم گرفت با دو مهره مثل امیری و عالیشاه بازی کند که تجربه بازی دارند. این در پرسپولیس مقوله مهمی است که شحصیت و کاریزمای بازیکن پشت تیم باشند. سه مهاجم پرسپولیس در این شرایط نبودند و اگر در شرایط آرمانی بودند قطعا یحیی از آن ها استفاده می کرد. اما همین وحید و امید هم که بازی کردند به نظرم خوب جواب دادند. شما بازی ها را هم نگاه کنید آن ها کارشان را خوب انجام دادند. فکر کنم به خاطر همین است که یحیی تصمیم گرفت با این دو نفر بازی کند. اگر آل کثیر بود اوضاع فرق می کرد چون بازی می کرد و بخش زیادی از مشکل گلزنی را حل می کرد ولی این بازیکنان فعلی که جوان تر هستند به زمان و تجربه نیاز دارند.

*عبدی هم در دو فصل اخیر گل های حساسی مثل دو گل دربی، گل نیمه نهایی و فینال آسیا را زده است. فکر نمی کنید بیشتر بازی دادن به عبدی به نفع خودش و تیم باشد؟
من اولش هم گفتم مهدی عبدی بازیکن خوبی است و از زمانی هم که در رده پایه بود از او شناخت دارم اما قبول کنید که پرسپولیس شرایط خاصی برای بازیکنان دارد و شخصیت و تجربه خیلی مهم است. مهدی به لحاظ شرایط بازی و پختگی از امیری و عالیشاه عقب تر است ولی در این که مهدی بازیکن خوبی است و گل های حساسی هم زده شکی نیست و مطمئنم در سال های آینده کارایی بیشتری هم خواهد داشت اما در مقفطع فعلی و با شناختی که مربی از بازیکنانش دارد حضورش ریسک است که وحید یا عالیشاه را بیرون بگذاری. این ترکیب هم در تیم جواب داده و ترکیب برنده است و نمی توانیم خرده بگیریم.

*با توجه به اضافه شدن آل کثیر به نظر شما پرسپولیس به مهاجم جدید نیاز دارد؟
به نظرم خرید بازیکن جدید حاشیه ایجاد می کند. مگر این که یک بازیکن خاصی و خیلی باکیفیت باشد که وقتی وارد تیم می شود بازیکنان هم او را بپذیرند ولی اگر بخواهیم بازیکنی جذب کنیم که هم رده بازیکنان فعلی باشد و یک هزینه هنگفتی انجام دهیم یک مقدار شرایط تیم را به هم می ریزد. اما بحث بازیکنی که کیفیتش بالاتر است فرق دارد؛ مثل مهدی ترابی که بازیکنی است که همه می پذیرند برایش هزینه شود. اما از دید شخصی بخواهم نگاه کنم بله پرسپولیس نیاز به بازیکن دارد و حتی اگر عیسی برگردد، ما در آسیا باید بازی کنیم و قطعا به مهاجم دیگری نیاز داریم. در خط دفاعی هم جانشین نداریم و کمال در زمان مصدومیت کنعانی زادگان بازی می کرد و آنجا هم باید یک نفر جذب شود. به طور شخصی نیاز به بازیکن وجود دارد و مدیریت و کادرفنی همه شرایط را در نظر می گیرند که ببینند چه بازیکنی جذب شود.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس در گروه پنجم لیگ قهرمانان چه جایگاهی را کسب می کند؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الوحده امارات
الوحده امارات
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 25 فروردین 1400 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
نساجی مازندران
نساجی مازندران
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : زاهدی فر
پنجشنبه, 19 فروردین 1400 / ساعت : 18:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن