اکسید هد

توضیح استیناف درباره محکومیت پرسپولیس در پرونده مکانی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 958 ] - چهارشنبه, 13 اسفند 1399
توضیح استیناف درباره محکومیت پرسپولیس در پرونده مکانی

رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال توضیحاتی درباره محکومیت باشگاه پرسپولیس در پرونده سوشا مکانی ارائه کرد. علیرضا صالحی در گفت وگویی، درباره دلیل افزایش یافتن...

ارتش سرخ دات كام :

رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال توضیحاتی درباره محکومیت باشگاه پرسپولیس در پرونده سوشا مکانی ارائه کرد.

علیرضا صالحی در گفت وگویی، درباره دلیل افزایش یافتن مبلغ محکومیت باشگاه پرسپولیس از سوی کمیته استیناف در پرونده سوشا مکانی اظهار داشت: رأی کمیته استیناف درباره این پرونده در آبان ماه صادر شده و تمام مدارک هم برای صدور این رأی بازبینی شد. اینکه باشگاه پرسپولیس به عنوان بدهکار نتواند بدهی اش را پرداخت و پنجره اش بسته شود با ما نیست. در کل اجرای هر رأیی به عهده کمیته استیناف نیست و مربوط به کمیته بدوی می شود. من هم در جریان نیستم نحوه اجرای حکم به چه شکل است. 

وی درباره اینکه آیا کمیته استیناف می توانست مبلغ رأی صادره شده از سوی کمیته وضعیت را افزایش داده و محکومیت پرسپولیس را تشدید کند، گفت: اینجا ورای آئین نامه کمیته انضباطی است. طبق مقررات کمیته انضباطی و اخلاق، کمیته استیناف نمی تواند مجازات را تشدید کند. این امر در ماده 106 مقررات انضباطی آمده اما در این پرونده بحث مطالبات و دعاوی حقوقی مطرح شده و رأی مکانی تنبیهی نیست. مجازاتی اعلام نشده که بخواهیم آن را تشدید کنیم.

رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال تصریح کرد: فرض کنید یک نفر با ارائه دادخواست دعوایی را مطرح و به صورت مثال می گوید 500 میلیون تومان طلب دارد. دادگاه بدوی یا کمیته وضعیت می گوید فقط مستحق دریافت 200 میلیون تومان هستی و استحقاق دریافت 300 میلیون را نداری. سپس این فرد به رأی صادره اعتراض می کند. اگر پرونده در مرجع بالاتر یا کمیته استیناف نظرخواهی شد و طبق رأی این کمیته، تجدیدنظرخواه مستحق دریافت 300 میلیون تومان دیگر هم بود مشکلی وجود ندارد. 

صالحی افزود: پرونده مکانی هم در زمره مجازات ها نیست که بخواهیم بحث تشدید رأی را مطرح کنیم، بلکه بحث مطالبات بود. برخی مواقع فردی می گوید من 500 میلیون تومان طلب دارم و کمیته استیناف برای پرداخت 700 میلیون تومان رأی می دهد. در اینجا می توان گفت کمیته استیناف 200 میلیون تومان اضافی را از کجا آورده و این اقدام خلاف است. 

وی درباره اینکه باشگاه پرسپولیس مدعی است سوشا مکانی از سوی کمیته انضباطی این باشگاه به دلیل پرونده ای که در دادسرا برای وی به وجود آمد جریمه شده و طبق همان رأی مستحق دریافت 800 میلیون تومان نیست، توضیح داد: هر چه بود یا نبود در جلسه کمیته استیناف مطرح شد و رأی خود را براساس رسیدگی به آن مدارک صادر کردیم. کاری هم به رأی کمیته انضباطی پرسپولیس نداشتیم، زیرا رأی ما براساس حکم کمیته بدوی یا تعیین وضعیت صادر شده است. 

رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال درباره اعتراض ها و انتقادهای مطرح شده نسبت به افزایش مبلغ رأی این پرونده گفت: در جریان این اعتراض ها و انتقادها نیستم و چیزی هم ندیده ام.

صالحی درباره اینکه سوشا مکانی در روزهای اخیر با لحن نه چندان مناسب باشگاه پرسپولیس و فدراسیون فوتبال را تهدید به شکایت به AFC کرده توضیح داد: این موضوع در حیطه صلاحیت کمیته اخلاق است و این کمیته باید به موضوع ورود کند. رسیدگی به چنین امری از حیطه صلاحیت کمیته استیناف خارج است. 


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس در گروه پنجم لیگ قهرمانان چه جایگاهی را کسب می کند؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الوحده امارات
الوحده امارات
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 25 فروردین 1400 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
نساجی مازندران
نساجی مازندران
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : زاهدی فر
پنجشنبه, 19 فروردین 1400 / ساعت : 18:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن