اکسید هد

سقوط آزاد تیم های پایه

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 695 ] - دوشنبه, 18 اسفند 1399

سقوط آزاد تیم های پایه

وقتی تیمی به بزرگی و با تاریخ عظیم پرسپولیس در 4سال پیاپی قهرمان ایران میشود و در این مدت 2بار هم نایب قهرمان آسیا می شود حتما اوضاع و احوال در همه جای باشگاه... 4 out of 5 based on 3 ratings.
سقوط آزاد تیم های پایه

وقتی تیمی به بزرگی و با تاریخ عظیم پرسپولیس در 4سال پیاپی قهرمان ایران میشود و در این مدت 2بار هم نایب قهرمان آسیا می شود حتما اوضاع و احوال در همه جای باشگاه...

ارتش سرخ دات كام :

وقتی تیمی به بزرگی و با تاریخ عظیم پرسپولیس در 4سال پیاپی قهرمان ایران میشود و در این مدت 2بار هم نایب قهرمان آسیا می شود حتما اوضاع و احوال در همه جای باشگاه و به خصوص تیم های پایه باید خوب باشد. یعنی حد اقل تیم های پایه پرسپولیس در رده های نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید باید یا قهرمان رده های خود باشند یا مدعی قهرمانی اما زهی خیال باطل!
شاید باورش سخت باشد که تمام تیم های پایه پرسپولیس امسال هم مانند سال های گذشته هیچ حرفی برای گفتن ندارند و در جدول های رده بندی خود در ردهای پایین جدول قرار دارند اما این مساله واقعیت دارد!
از بین 4تیم پایه پرسپولیس حتی یکی از آن ها در بین 5 تیم برتر رده خود حضور ندارد که این یعنی فاجعه! عدم نتیجه گیری در 4رده تیم های پایه پرسپولیس میتواند عوامل مختلفی از جمله فنی و غیرفنی داشته باشد اما هرچه هست نباید این وضعیت تیم های پایه باشد. فقط به رده تیم های پایه پرسپولیس و استقلال در جدول رده بندی بیاندازید تا به عمق فاجعه پی ببرید.

وضعیت غیرقابل تحمل پایه ها در جدول
تیم نونهالان پرسپولیس با هدایت مسعود زارعی در رده دهم جدول رده بندی خود قرار دارد جایی که تیم نونهالان استقلال در رده هفتم جدول است. تیم نوجوانان با هدایت رضا جباری و در شرایطی که نوه علی پروین هم با کلی جنجال و سروصدا در آن تیم بازی می کند در رده هشتم جدول جا خوش کرده و استقلال در آن رده دوم است اما فاجعه بزرگ در تیم جوانان پرسپولیس است که در رده دوازدهم جدولی ایستاده که استقلال در آن سوم است. در نهایت هم تیم امید پرسپولیس با هدایت منصور هاشمی، هشتم جدول خود است و استقلال صدرنشین!

شکست های پیاپی مقابل استقلال
نکته تاسف برانگیز در مورد تیم های پایه این است که تمام تیم های پایه پرسپولیس امسال به استقلال باخته اند و حتی در برنده یک دربی هم نبودند. حالا سوال این جاست که «چرا باید تیم های پایه قهرمان 4ساله فوتبال ایران و نایب قهرمان آسیا چنین وضعیت اسفناکی داشته باشند؟ چرا نظارت جامع و کاملی از رییس آکادمی و مدیران باشگاه صورت نمی گیرد؟»

سوال هایی که کسی به آن ها پاسخ نمی دهد!
سوال اساسی این است که اصولا سرمربیان تیم های پایه پرسپولیس که قاعدتا باید در کار خود استاد باشند و کلی تجربه داشته باشند چطور انتخاب می شوند؟ چرا بیشتر سرمربیان و حتی اعضای کادرفنی تیم های پایه پرسپولیس خروجی تیم شرکت پیشکسوتان هستند؟ نقش علی پروین و نزدیکان علی پروین در انتخاب سرمربیان تیم های پایه پرسپولیس چیست؟ امثال مسعود زارعی ، رضا جباری، حسن خان محمدی و… با چه رزومه و تخصصی سرمربی تیم های پایه پرسپولیس شدند؟ نقش مشکلات مالی و امکاناتی در عدم نتیجه گیری تیم های پایه پرسپولیس چیست؟ محمد پنجعلی با چه تخصص و روی چه حسابی مدیر آکادمی پرسپولیس شده؟ صرف این که یک نفر پیشکسوت پرسپولیس باشد دلیلی خوبی است تا در تیم های پایه پرسپولیس سرمربی و مربی باشد و صدتا سوال از این دست که ذهن هواداران و اصحاب رسانه را مشغول کرده. حواس هواداران به همه چیز هست شاید خیلی ها فکر کنند که کسی از هواداران حواسش به تیم های پایه نیست اما شکست های پیاپی پرسپولیس مقابل استقلال در رده های پایه باعث شده هواداران هم حساس شوند. اصلا چه لزومی دارد پیشکسوتی که حواسش فقط به صفحه اینستاگرامش است به عنوان سرمربی تیم های پایه پرسپولیس فعالیت کند؟

پنجعلی: در چله زمستان با لباس آستین کوتاه تمرین و بازی کردیم/ 8 ماه است یک ریال نگرفتیم
برای بررسی بهتر شرایط اسفناک تیم های پایه پرسپولیس سراغ محمد پنجعلی، مدیر آکادمی پرسپولیس رفتیم. پنجعلی در خصوص وضعیت تیم های پایه پرسپولیس گفت: «به هرحال واقعیت این است که تیم های پایه پرسپولیس وضعیت خوبی ندارند و باشگاه هم توجهی به ما نمی کند. باشگاه بیشتر درگیر تیم بزرگسالان است و کسی به ما نکاه نمی کند.»
او ادامه داد: «8 ماه است که یک هزارتومانی دریافتی نداشته ایم. نه مربیان ما پولی گرفتند و نه حتی بازیکنانی که قرارداد مالی دارند.در زمان رسول پناه 30درصد از مطالبات فصل قبل را گرفتیم اما بعد از آن دیگر دریافتی نداشتیم. یعنی برای فصل جدید هیچ پولی پرداخت نکرده ایم. در این مدت چند مربی و بازیکن هم از تیم های پایه ما جدا شدندو درکل شرایط خوبی نداریم.»
مدیرآکادمی باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که «آیا تیم های پایه پرسپولیس توانسته اند از نظر نتیجه گیری انتظارها را برآورده کنند»، چنین گفت: «انتظارها برآورده نشده اما اگر امکانات باشد و مشکل مالی نباشد ما توانایی این را داریم بازیکنانی مانند حسین پور، عبدی، خارکش و کلی بازیکن دیگر را به تیم بزرگسالان بدهیم منتها کسی ما را نگاه نمی کند!»
پنجعلی در خصوص شکست های پیاپی تیم های پایه پرسپولیس در دربی مقابل استقلال، تاکید کرد: «ما باختیم و حرفی هم نداریم اما مردم فقط این باخت ها را می بینند و کسی از جزئیات خبر ندارد. مدت هاست پول نگرفتیم، در چله زمستان با لباس آستین کوتاه تمرین و بازی کردیم و الان یک ماهی هست که تازه به ما لباس زمستانی دادند. همین چیزها باعث می شود نتیجه نگیریم.»

چرا از متخصصان در تیم های پایه استفاده نمی شود؟
سوال اساسی و بزرگ از مدیران باشگاه این است که برای هدایت آکادمی و تیم های پایه پرسپولیس چرا از مربیان و آدم های متخصص این حوزه استفاده نمی شود. چرا یک مربی مثل مجید پروین فقط به خاطر این که برادر علی پروین است باید در تیم های پایه پرسپولیس باشد؟ حتما که مدیر آکادمی یا مربیان پایه پرسپولیس نباید پیشکسوت پرسپولیس باشند. هرچند در بین پیشکسوتان پرسپولیس هستند نفراتی مانند حسین عبدی، ادموند بزیک، مهدی مهدوی کیا و… که متخصص این حوزه هستند اما کنار ایستاند! اما اصرار این است که مربیانی در این تیم ها باشند که حتما در تمرین تیم شرکت پیشکسوتان حضور داشته باشند! حتی نفرات کنار این تیم ها هم نفراتی هستند که به این شرکت یا آدم های نزدیک این شرکت وابسته هستند!

حواس مان به تیم های پایه نباشد هیچ آینده ای نداریم
واقعیت این است که تیم های پایه پرسپولیس می تواند منبع اصلی تامین بازیکن برای تیم بزرگسالان و حتی تیم های دیگر باشد اما اوضاع فعلا اینطور نیست. اگر حواس مان به تیم های پایه نباشد هیچ آینده خوبی در انتظار پرسپولیس نیست. تیم های پایه هم مانند تیم بزرگسالان مهم هستند باید هم از طرف مدیران و هم مربیان و هواداران به خوبی حمایت شوند تا آینده پرسپولیس ساخته شود.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس در گروه پنجم لیگ قهرمانان چه جایگاهی را کسب می کند؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الوحده امارات
الوحده امارات
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 25 فروردین 1400 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
نساجی مازندران
نساجی مازندران
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : زاهدی فر
پنجشنبه, 19 فروردین 1400 / ساعت : 18:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن