اکسید هد

چالش های یحیی برای چینش ترکیب در جام حذفی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1028 ] - چهارشنبه, 20 اسفند 1399

چالش های یحیی برای چینش ترکیب در جام حذفی

با جذب ترابی و مغانلو و حضور دیگر نفرات تهاجمی پرسپولیس، اکنون باید در انتظار یکی از هجومی ترین پرسپولیس های چند بازی اخیر در آغاز جام حذفی بود. پرسپولیس در پ... 5 out of 5 based on 2 ratings.
چالش های یحیی برای چینش ترکیب در جام حذفی

با جذب ترابی و مغانلو و حضور دیگر نفرات تهاجمی پرسپولیس، اکنون باید در انتظار یکی از هجومی ترین پرسپولیس های چند بازی اخیر در آغاز جام حذفی بود. پرسپولیس در پ...

ارتش سرخ دات كام :

با جذب ترابی و مغانلو و حضور دیگر نفرات تهاجمی پرسپولیس، اکنون باید در انتظار یکی از هجومی ترین پرسپولیس های چند بازی اخیر در آغاز جام حذفی بود.

پرسپولیس در پنج ماه گذشته از نداشتن یک مهاجم گلزن، تمام کننده و همه چیز تمام رنج برد. در واقع بعد از جدایی علیپور و محرومیت آل کثیر فشار روی دوش جوانی مثل عبدی افتاد که نتوانست این بار را به دوش بکشد ضمن اینکه آرمان رمضانی اصلاً به درد پرسپولیس نمی خورد و مهدی مهدی خانی در ترکیب جا نیفتاد و هر بار که وارد زمین شد کاری از پیش نبرد.

حالا پرسپولیس در نقل و انتقالات زمستانی مهدی ترابی و شهریار مغانلو را به خدمت گرفته. مغانلو که مهاجم نوک تخصصی است اما قرار است از مهدی ترابی هم در خط حمله تیم استفاه شود. ترابی فصل قبل با گل های مهمی که برای پرسپولیس به ثمر رساند سهم مهمی در قهرمانی این تیم در لیگ برتر داشت پس یحیی می تواند روی این ویژگی او دوباره حساب باز کند.

البته ترابی در اصل هافبک کناری است و شاید در پست هافبک راست کارگشاتر هم باشد اما تعدد وینگر و هافبک کناری در تیم فعلی یحیی و البته کمبود مهاجم کارساز کاری کرده که ترابی از بدو ورود به ترکیب پرسپولیس به خط حمله خواهد رفت.

*چالش های این زوج هیجان انگیز
با استفاده از این زوج، وحید امیری و امید عالیشاه باید یا یک خط عقب بروند یا روی نیمکت بنشینند اما این مسأله شرایط را برای چیدن ارنج مناسب سخت خواهد کرد. با این ارنج در خط حمله می توان از وحید امیری در هافبک چپ بهره برد اما کار عالیشاه برای فیکس شدن سخت می شود. در ضمن پرسپولیس در جناح چپ هافبک میانی احسان پهلوان را هم در اختیار دارد که به شدت مورد اعتماد کادر فنی است و خیلی سخت تعویض یا نیمکت نشین می شود چرا که آنها از پهلوان راضی اند و به این راحتی ها او را بیرون نمی گذارند.

چالش دیگری که این زوج برای کادر فنی پرسپولیس و این تیم می تواند ایجاد کند مسأله ناهماهنگی آنهاست. ظاهراً هر دو نفر به لحاظ بدنی مشکلی ندارند. طبیعتاً مغانلو در پرتغال شرایط بدنی خوبی داشته اما ترابی تا حدودی از فرم مسابقه دور بود که طی دو هفته گذشته زیر نظر مربی بدنساز تیم به فرم ایده آل نزدیک شده. او می تواند از همین هفته تیمش را همراهی کند اما هماهنگی او با مغانلو طبیعتاً بالا نیست.

مهدی ترابی به جهت حضور در همین تیم پرسپولیس قطعاً با بقیه بازیکنان تیمش هماهنگی مناسبی دارد اما مغانلو با او و سایر بازیکنان این تیم هماهنگ نیست و می تواند مشکل ساز باشد. بدون شک دیدن این زوج خط حمله از همین بازی جمعه مقابل مس نوین کرمان در جام حذفی اتفاق ویژه و هیجان انگیز خواهد بود و خیلی ها منتظرند تا با حضور این دو بازیکن در نوک خط حمله تیم محبوب شان چهره ای تازه از خط آتش پرسپولیس ببینند و منتظر درخشش آنها باشند اما شاید حضور همزمان آنها در خط حمله با توجه به آنچه بدان اشاره شد باعث ناکارآمدی دوباره پرسپولیس در به ثمر رساندن موقعیت ها شود و اینطوری در همین گام نخست توی ذوق هواداران بخورد.

با این وجود احتمال دارد که کادر فنی پرسپولیس از همین نقطه استفاده از این زوج تازه وارد را در دستور کار قرار دهد و بازی حذفی مقابل تیم دسته دومی مس نوین را خرج هماهنگی آنها کند. در واقع بعید نیست پرسپولیس با همین زوج از ابتدای بازی جمعه وارد میدان شود و برای بازی های پیش روی لیگ و تا وقتی عیسی آل کثیر بیاید و شرایط مسابقه را پیدا کند به گلزنی این زوج خلاق، شوتزن و سرزن و چارچوب شناس دل ببندد.
 
*احتمالات دیگر در خط حمله
همچنین احتمال دارد ترابی و عالیشاه زوج خط حمله پرسپولیس در کرمان باشند چرا که عالیشاه در سه بازی گذشته تیمش یکی از بهترین های پرسپولیس در خط آتش بوده و در همین بازی با صنعت نفت که غالب بازیکنان در فاز حمله ناکارآمد نشان دادند بیشتر از همه تلاش کرد و مؤثر بود.

اگر اینچنین باشد وحید امیری یا یک خط عقب تر می آید و در پست هافبک چپ بازی خواهد کرد یا اصلاً نیمکت نشین می شود که البته با توجه به افت نسبی او و خستگی اش به جهت تعدد حضور در بازی های متوالی اصلاً بعید نیست.

شاید هم عالیشاه مزد بازی های خوبش در هفته های اخیر را بگیرد و در ترکیب اصلی بماند اما نه به عنوان مهاجم بلکه در نقش هافبک چپ. یعنی امیری، پهلوان و شجاعی که دیگر گزینه های یحیی برای پست هافبک چپ هستند بیرون بمانند تا نمایش عالیشاه در این پست را تماشا کنند.

اما یک احتمال دیگر هم وجود دارد و آن اینکه ترابی در پست هافبک راست جای سیامک نعمتی بازی کند؛ اگر ترابی در پست هافبک راست بازی کند احتمال زوج مغانلو – عالیشاه در خط حمله وجود دارد و شاید هم همان زوج امیری – عالیشاه از ابتدا بازی کنند و انتظار هیجان تماشای مغانلو در پیراهن پرسپولیس و به عنوان عضوی امیدوار کننده از خط حمله تا میانه های نیمه دوم طول بکشد.


برچسب ها : پرسپولیس Persepolis

مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس در گروه پنجم لیگ قهرمانان چه جایگاهی را کسب می کند؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الوحده امارات
الوحده امارات
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 25 فروردین 1400 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
نساجی مازندران
نساجی مازندران
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : زاهدی فر
پنجشنبه, 19 فروردین 1400 / ساعت : 18:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن