اکسید هد

پرسپولیس، ثروتمند خانه به دوش!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1722 ] - دوشنبه, 2 فروردین 1400

پرسپولیس، ثروتمند خانه به دوش!

باشگاه پرسپولیس با وجود در اختیار داشتن مجموعه ورزشی درفشی فر، نه تنها برای تمرین نمی تواند از ان استفاده کند بلکه نمی تواند از آن سود مالی لازم را هم ببرد. ب... 5 out of 5 based on 1 ratings.
پرسپولیس، ثروتمند خانه به دوش!

باشگاه پرسپولیس با وجود در اختیار داشتن مجموعه ورزشی درفشی فر، نه تنها برای تمرین نمی تواند از ان استفاده کند بلکه نمی تواند از آن سود مالی لازم را هم ببرد. ب...

ارتش سرخ دات كام :

باشگاه پرسپولیس با وجود در اختیار داشتن مجموعه ورزشی درفشی فر، نه تنها برای تمرین نمی تواند از ان استفاده کند بلکه نمی تواند از آن سود مالی لازم را هم ببرد.

باشگاه پرسپولیس که در سال های اخیر با بحران های مالی بزرگی دست و پنجه نرم کرده و حالا هم با وجود قهرمانی های متعدد در لیگ و نایب قهرمانی در آسیا با پول های قرضی اداره می شود، از نظر دارایی های زیرساختی یکی از باشگاه های ثروتمند ایرانی محسوب می شود که به دلیل ضعف های مدیرتی عملا سودی از دارایی خود نمی برد.

ورزشگاه درفشی فر که دوره مدیریت رویانیان به پرسپولیس هدیه شد، طی سال ها محل تمرین این تیم بود اما بعد از از بین رفتن چمن این مجموعه، عملا دیگر مورد استفاده تیم قرار نگرفت. در دوره مدیریت حمیدرضا گرشاسبی، طرح هایی برای ساخت زمین چمن طبیعی در این مجموعه در دست اقدام بود اما ناگهان تصمیم مدیران تغییرکرد تا باشگاه با کمک اداره ورزش و جوانان استان تهران، اقدام به طرح ریزی و اجرای چمن مصنوعی در ورزشگاه درفشی فر کند. این طرح البته با تامین بودجه کافی همراه نبود تا اینکه باشگاه مجبور شد اجرای باقی مانده پروژه را به پیمانکاری واگذار کند و در قبال آن هم این مجموعه را برای 5 سال با هزینه اندک به این پیمانکار اجاره دهد.

بر اساس اطلاعاتی که مقام های آگاه در این زمینه در اختیار ایسنا قرار داده اند، در زمان اجرای پروژه چمن مصنوعی در ورزشگاه درفشی فر، باشگاه با مشکل مالی روبرو می شود و از این رو، پس از برگزاری مزایده، ورزشگاه را به شرکتی اجاره می دهد تا این شرکت پس از تامین بودجه لازم برای اتمام پروژه، ماهیانه 23 میلیون تومان هم اجاره پرداخت کند که به این مبلغ هم سالانه 10 درصد اضافه می شود. در واقع باشگاه پرسپولیس که درحال حاضر سند مالکیت این ورزشگاه را هم به نام خود دریافت کرده، سالانه کمتر از 300 میلیون تومان از ورزشگاه درفشی فر درآمد دارد. نکته عجیب ماجرا اینجاست که این مجموعه 18 هزار و 42 متری، در منطقه جنت آباد تهران چند صد میلیارد تومان ارزش دارد و میزان درآمد باشگاه از این مکان، با ارزش آن همخوانی ندارد.

پرسپولیس در حالی درآمد ناچیزی از ورزشگاه متعلق به خود دارد که تیم فوتبال این باشگاه از کیفیت زمین تمرین خوبی در ورزشگاه شهید کاظمی بهره نمی برد و گاهی مجبور است در مجموعه های ورزشی دیگر تمرین کند و چون درفشی فر چمن مصنوعی شده، تیم پرسپولیس نمی تواند روی این زمین تمرین کند و به همین خاطر برای هر جلسه تمرین حدود 5 میلیون تومان پرداخت می کند تا از مجموعه های ورزشی دیگری استفاده کند. این یعنی مجموعه ورزشی که دائم صحبت از آن به عنوان دارایی باشگاه پرسپولیس می شود، نه تنها سود مالی چندانی برای باشگاه ندارد، بلکه به خاطر تصمیم های مدیریتی غلط، تیم فوتبال این باشگاه هم نمی تواند از آن برای تمرین بهره ببرد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس در گروه پنجم لیگ قهرمانان چه جایگاهی را کسب می کند؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الوحده امارات
الوحده امارات
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 25 فروردین 1400 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
نساجی مازندران
نساجی مازندران
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : زاهدی فر
پنجشنبه, 19 فروردین 1400 / ساعت : 18:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن