اکسید هد

جنگ در آرامش برای آنکه دوباره پرسپولیس باشند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 610 ] - یکشنبه, 15 فروردین 1400
جنگ در آرامش برای آنکه دوباره پرسپولیس باشند

برای پرسپولیس تساوی در مشهد تلخ بود، چون دچار این وضعیت شد که هر لحظه فاصله اش با رقبا کم می شود و این برای تیمی که می خواهد قهرمانی هایش را تکرار کند، خوشاین...

ارتش سرخ دات كام :

برای پرسپولیس تساوی در مشهد تلخ بود، چون دچار این وضعیت شد که هر لحظه فاصله اش با رقبا کم می شود و این برای تیمی که می خواهد قهرمانی هایش را تکرار کند، خوشایند نیست.

شهر خودرو که نمی دانیم نامش شهر خودرو یا پدیده است، با هر نامی بازی با پرسپولیس را در اندازه ای که بتواند متوقفش کند بلد بود. از حمله به پرسپولیس و ایجاد خطر تا ایستادگی مقابل حملات پرسپولیس و کشتن وقت برای رسیدن به پایان دل انگیز.

پرسپولیس اما در کشتن موقعیت هایش تبحر داشت و البته نمی توانست بر فوتبال -و گاه ضدفوتبال- شهر خودرو غلبه کند. ضدفوتبال شهر خودرو بی برنامه و از سر ناتوانی نبود، بلکه آنها می دانستند چه می کنند و پرسپولیس نمی دانست مقابل آن فوتبال چه کند. توجه کنیم که یک تیم وقتی چند ده میلیارد تفاوت قیمت نیروی انسانی با حریف دارد، باید چه ایده هایی داشته باشد تا بتواند آسان نبازد و برای پیروزی بجنگد.

اگرچه تصویر بجا مانده از بازی پرسپولیس، فرصت های بر باد رفته است اما باید تصویر اصلی پشت این تصویر را پیدا کرد، اینکه چگونه و چرا پرسپولیس به در بسته می خورد. این چیزی به نام سراسیمگی را یادمان می آورد. تیمی که سراسیمه شده باشد، فرصت از دست می دهد و پرسپولیس دیروز چنین شده بود.

درباره پرسپولیس می گویند چرا گل نزده اند اما نمی پرسند چرا این تیم سراسیمه می شود و در حمله بینش کافی برای رسیدن به گل را ندارد.

شاید پرسپولیس با این باور که نباید صدر را از دست بدهد بازی می کند و این نکته آنها را گاه آشفته کند اما پرسپولیس باید برای حفظ صدرنشینی اول به آرامش برسد و به یاد بیاورد که می تواند به خودش و دارایی فنی اش اعتماد کند. آن سراسیمگی شاید ناشی از این است که آنها خطر رسیدن حریفان را نزدیک خود حس می کنند.

پرسپولیس بیش از همه نیاز دارد که باور کند برای تکرار موفقیت ها، رقابت سخت است و فاصله امتیاز می تواند اندک باشد یا حتی شاید در مقطعی از فصل عقب بیفتد و دوباره خود را به صدر برساند. این روند طبیعی نباید اضطراب پدید بیاورد. یک نکته را وسط این بحث پی بگیریم. عیسی آل کثیر قرار است برگردد و مشکل پرسپولیس در گلزنی را حل کند. آیا این کار در اضطراب برای عیسی مقدور است یا در آرامش؟

پرسپولیس چاره ای جز رقابت تنگاتنگ ندارد و اتفاقاً در رقابت نزدیک و سخت با رقبا باید دوباره خود را از بقیه جدا کند و سبقت بگیرد. رقابت سخت یک اتفاق خوب برای پرسپولیس است، برای اینکه نشان دهد دوباره می تواند پرسپولیس باشد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر الریان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الریان قطر
الریان قطر
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 28 فروردین 1400 / ساعت : 21:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
الوحده امارات
الوحده امارات
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : کیمورا (ژاپن)
چهارشنبه, 25 فروردین 1400 / ساعت : 19:00

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن