اکسید هد

کلهر: سپاهان حریف خطرناکی است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 475 ] - 4 روز پیش
کلهر: سپاهان حریف خطرناکی است

پرسپولیس امتیاز حساسی را در مصاف با پدیده از دست داد. بخش ناراحت کننده ماجرا این جا بود که این تیم با وجود اضافه شدن بازیکنان جدید و برطرف شدن کمبود مهاجم، هم...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس امتیاز حساسی را در مصاف با پدیده از دست داد. بخش ناراحت کننده ماجرا این جا بود که این تیم با وجود اضافه شدن بازیکنان جدید و برطرف شدن کمبود مهاجم، همچنان در امر گلزنی ناکام بود و مهاجمان نتوانستند از موقعیت های خوبی که پیش آمده بود، استفاده کنند.

قهرمان 4 دوره اخیر لیگ برتر ایران و نایب قهرمان 2 دوره لیگ قهرمانان آسیا در لیگ امسال حریف بسیار نزدیکی را کنار خود احساس می کند، درحالی که در لیگ های گذشته تنها در نیم فصل اول بود که چند تیم مدعی را کنار خود احساس می کرد اما در نیم فصل دوم، پرسپولیس از همه آن ها پیشی گرفته و با خیال راحت به کارش ادامه می داد، به طوری که در آخرین فصلی که برانکو هدایت این تیم را در اختیار داشت، هواداران برای تثبیت قهرمانی چند هفته انتظار کشیدند و باخت و مساوی ها هم وضعیت تیم را خطرناک نمی کرد.

این تیم چند هفته مانده به اتمام لیگ، قهرمانی اش مسجل می شد و بازی های پایانی برایش حکم تشریفاتی و بازی دوستانه را داشت، چیزی که بعید به نظر میرسد در لیگ امسال اتفاق بیفتد. سپاهان از موقعیت ها نمی گذرد و پرسپولیس باید خیلی حواسش را جمع کند. در همین رابطه با محمود کلهر، پیشکسوت باشگاه صحبت کردیم. کلهر البته اعتقاد دارد که سرخپوشان در بازی با پدیده عملکرد خوبی داشتند. گفت وگو با محمود کلهر را در زیر می خوانید:

*بازی با پدیده از نظر نتیجه چنگی به دل نزد، پرسپولیس را عقب انداخت.
پرسپولیس خوب بازی کرد ولی هنوز مشکل گلزنی وجود دارد. فکر می کنم باید از بازیکنانی که بیشتر در کنار هم بازی کردند بیشتر استفاده کرد. آن هایی که در نیم فصل دوم کنار هم هماهنگ شده بودند، به نظرم به مراتب بهتر می توانند نتیجه بگیرند، چون کاملا با حرکات هم آشنا وو هماهنگ هستند. مثلا مغانلو بازیکن خوبی است ولی فکر می کنم هنوز با تیم پرسپولیس هماهنگ نشده و نیاز به زمان دارد. اگر یحیی از بازیکنانی که بیشتردر لیگ خودمان و لیگ قهرمانان بازی کردند در ترکیبش استفاده کند به دلیل این که آشنایی بیشتری از هم دارند، پرسپولیس بهتر نتیجه می گیرد. البته باز هم می گویم در بازی با شهر خودرو تیم در مجموع خوب بازی کرد ولی به راحتی گل خورد. یکی از دلایلش این بود تیمی که جلویش قرار گرفته بود خیلی بسته بازی می کرد و در ضد حملات برنامه داشت. قاسمی نژاد می خواست به گل برسد که رسید. اگر چنینی تیمی مقابلت قرار می گیرد باید سرعت بازی را بیشتر کرده و کار ترکیبی بیشتری انجام دهی. زدن شوت از 18 قدم هم قفل بازی را باز می کند.

*پرسپولیس بازیکنان شوتزنی دارد که بتوانند از پشت 18 قدم گل بزنند؟
صددرصد آن ها می توانند. تک تک بازیکنان پرسپولیس این توانایی را دارند. اتفاقا بازی با پدیده یکی از بهترین بازی ها بود و پرسپولیس هم موقعیت گل زیادی ایجاد کرد فقط در تمرینات باید بیشتر روی چهارچوب کار کنند.

*دراین دیدار از آل کثیر هم برای دقایقی استفاده شد.
آل کثیر با اتفاقی که رخ داد خیلی باتجربه شده و دیگر اشتباهات گذشته را تکرار نمی کند. شک ندارم یکی از بهترین مهاجمان ایران خواهد شد به شرطی که به دور از حاشیه باشد تا هم به خودش هم به تیمش ضربه نزند. او هم از نظر اخلاقی خوب است و هم فوتبالی، حیف است با حاشیه فوتبالش کوتاه شود. به هرحال AFC چنین حاشیه هایی را نمی پذیرد و باید هشیار بود.

*مهدی عبدی که در لیگ قهرمانان و همان دوره خوب نشان می داد، هم مدتی است در گلزنی ناکام بوده.
فکر می کنم عبدی از نظر روحی افت کرده و مطمئنا نقش مربیان در این خصوص مهم هست، آن ها می توانند به او کمک کنند که از این شرایط خارج شود. عبدی با توجه به سن و سالش می تواند یکی از بهترین فورواردهای ایران شود.

*بازی با نساجی در پیش است. این مسابقه را چطور ارزیابی می کنید؟
همه بازی ها حساس است به خصوص برای پرسپولیس که همه می آیند مقابلش نتیجه بگیرند. نساجی تیمی است که نیم فصل دوم را خوب شروع کرده و مطمئنا تیم بسیار خطرناکی خواهد بود. کلا تیم های ته جدولی سخت تر هستند.

*سپاهان هم شانه به شانه پرسپولیس پیش رفته و گاهی هم سبقت گرفته.
این هم فرصتی بود که پرسپولیس به آن ها داد و امیدوارم دیگر تیم امتیاز از دست ندهد، چون سپاهان امسال تیم خوبی است و با برنامه بازی می کند، آن ها خیلی خطرناک هستند. با این وجود پرسپولیس می تواند دوباره قهرمان ایران شود و هم در ایران اول باشد و هم اینکه باز هم جزو 4 تیم اول آسیا باشد و حتی تا قهرمانی پیش برود. چون مهره های خوبی در اختیار دارد و در همه نقاط دارای بازیکن خوب است و مشکل کمبود بازیکن ندارد.

*در مصاحبه ها می خواندم که بعضی پیشکسوتان معتقد بودند حالا تعداد زیاد مهاجمان ممکن است استرس بازی را در آن ها زیاد کند.
این مساله رقابت ایجاد می کند. در پرسپولیس همه در یک سطح هستند، بهترین راه این که است که کادرفنی آماده ترین بازیکن را بگذارد در زمین و به اسم نگاه نکند. با شناختی هم که از یحیی دارم، او همین کار را می کند و همیشه سعی دارد که به بهترین و آماده ترین نفراتش بازی بدهد.

*مشکلی در خط دفاعی نمی بینید؟ پرسپولیس در چند بازی خیلی راحت گل خورد.
ساختار دفاعی پرسپولیس خوب است اما این که راحت گل بخورد را باید برطرف کند. بعید می دانم دیگر به بازیکن جدید نیاز باشد، بازیکن زیادی هم تیم را دچار حاشیه می کند. همین بازیکنان برای این که پرسپولیس را به هدف برسانند، کافی هستند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس در گروه پنجم لیگ قهرمانان چه جایگاهی را کسب می کند؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الوحده امارات
الوحده امارات
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 25 فروردین 1400 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
نساجی مازندران
نساجی مازندران
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : زاهدی فر
پنجشنبه, 19 فروردین 1400 / ساعت : 18:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن