اکسید هد

کشمکش 6 میلیاردی بیرانوند با پرسپولیس

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1303 ] - 4 روز پیش
کشمکش 6 میلیاردی بیرانوند با پرسپولیس

دروازه بان اسبق پرسپولیس به دنبال دریافت مطالباتی از این باشگاه است که به ادعای وی 6 میلیارد تخمین زده می شود. علیرضا بیرانوند که در روزهای پایانی فصل گذشته ب...

ارتش سرخ دات كام :

دروازه بان اسبق پرسپولیس به دنبال دریافت مطالباتی از این باشگاه است که به ادعای وی 6 میلیارد تخمین زده می شود.  

علیرضا بیرانوند که در روزهای پایانی فصل گذشته با توجه به قراردادی که بین باشگاه پرسپولیس و انتورپ بلژیک منعقد شده بود، راهی این کشور شده بود، اکنون خواهان مطالبات خود از این باشگاه شده است.
گلر ملی پوش اسبق پرسپولیس طی پرونده ای که در کمیته تعیین وضعیت شکل داده خواهان مبلغی نزدیک به 6 میلیارد از این باشگاه با توجه به مطالبات خود شده است که البته باشگاه پرسپولیس نیز طی روزهای اخیر با کمک تیم حقوقی خود با این موضوع مخالفت کرده و مدعی شده که مطالبات این بازیکن دقیق نیست و تفاوتی چشمگیر با ادعای او دارد.
بیرانوند که پیش از این نیز شایعاتی درباره تشکیل پرونده علیه باشگاه پرسپولیس در فیفا از سوی وی منتشر شده بود، اکنون در کمیته انضباطی و تعیین وضعیت پیگیر مطالبات خود است. این در حالیست که در مقطع جدایی بیرانوند، این باشگاه سود مناسبی از این انتقال برای حل مشکلات مالی خود کسب کرده بود. با این حال اکنون در این گزارش قصد داریم به موضوع اختلاف طرفین بر سر مسائل مالی شکل گرفته و ادعاهای آنها بپردازیم و باید دید در نهایت کمیته تعیین وضعیت حق را به کدامیک خواهد داد.

جدایی زودهنگام و از دست رفتن پاداش قهرمانی
اولین چالش بین طرفین به موضوع جدایی بیرانوند و حضور او پیش از پایان فصل در انتورپ بلژیک مربوط است. جایی که باعث شده باشگاه پرسپولیس مدعی شود که او از پاداش قهرمانی محروم خواهد شد و چنین چیزی به او تعلق نخواهد گرفت. بیرانوند اما در مستنداتی که در اختیار کمیته تعیین وضعیت قرار داده مدعی شده که این جدایی به خواست باشگاه پرسپولیس و برای حل مشکلات مالی اش در آن مقطع بود. بیرانوند باید در نیم فصل فوتبال ایران راهی بلژیک می شد اما با توجه به اپیدمی کرونا این موضوع به تعویق افتاد و او در فاصله 6 بازی مانده به پایان فصل راهی بلژیک شده بود. این در حالیست که او در آن مقطع برای انجام تست های پزشکی راهی بروسکل شده بود اما مدیرعامل وقت سرخپوشان طی نامه ای به باشگاه انتورپ با اشاره به حضور این دروازه بان در بلژیک، خواهان پرداخت مبلغ کامل رضایتنامه و نهایی شدن این انتقال شده بود. اتفاقی که در آن مقطع افتاد و بیرانوند به حضور خود در این کشور طبق قرارداد ادامه داد.
بیرانوند بر این اساس مدعی است که حضورش در بلژیک ناخواسته و بنا بر خواسته باشگاه پرسپولیس بوده و قهرمانی این تیم نیز در آن مقطع تقریبا مسجل شده بود و بر این اساس باید پاداش مربوط به قهرمانی به وی تعلق می گرفته است. این یکی از بندهای مورد چالش در پرونده ای است که بیرانوند علیه باشگاه شکل داده و خواهان مطالبات خود شده است.  بیرانوند مدعی است که در فاصله شش بازی به پایان فصل با این تیم و در شرایطی که قهرمانی سرخ ها مسجل شده بود، این تیم تنها به واسطه مشکلات مالی و نیاز به دریافت مطالبات رضایتنامه از انتورپ، ITC را برای این باشگاه صادر کرده و او از این حیث متضرر شده است.
باشگاه پرسپولیس با توجه به جدایی زودهنگام این گلر حدود 2 میلیارد از قرارداد وی را با توجه به جدایی و عدم تعلق گرفتن پاداش از وی کسر کرده اند.

تبلیغات دردسرساز علیرضا بیرانوند
دیگر موضوعی که باعث کسر قرارداد از بیرانوند شده مربوط به ادعای این باشگاه در خصوص تبلیغات همسو با باشگاه است. طبق بندی که در قرارداد بین باشگاه و بیرانوند منعقد شده است، در صورتی که این گلر تبلیغی انجام دهد 30 درصد از قراردادش کسر می شده. بیرانوند اما مدعی است که در زمان حضورش در این باشگاه تبلیغی نداشته که باشگاه را متضرر کرده باشد. با این حال باید دید قرارداد این گلر در دوره حضورش در پرسپولیس با یک تولیدی البسه و همچنین یک کمپانی که بیلبوردهای آن هنوز در سطح شهر دیده می شود، به چه شکل بوده و آیا او قادر خواهد بود این موضوع را از قراردادش منفک کند یا خیر.

متمم بی نتیجه با محمدحسن انصاریفر
آخرین موضوع مورد بحث در خصوص پرونده شکل گرفته از سوی بیرانوند و باشگاه پرسپولیس درباره متممی است که محمدحسن انصاریفر به عنوان مدیرعامل اسبق این باشگاه در قراردادش قرار داده بود. طبق این متمم مدیرعامل وقت باشگاه پرسپولیس با توجه به همکاری و سودی که این گلر در موضوع رضایتنامه از انتورپ داشته، مستحق دریافت مبلغ یک و نیم میلیارد بوده است. با این حال این گلر چه در دوره رسول پناه و چه اکنون که تیم حقوقی باشگاه این مساله را رد کرده اند، نتوانسته این متمم را به اثبات برساند و آن را دریافت کند.
این پرونده که پیش از سال جدید در کمیته تعیین وضعیت دنبال شده است، با لایحه های دفاعی باشگاه پرسپولیس همراه شده است و باید دید کشمکش 6 میلیاردی بین پرسپولیس و بیرانوند به کجا خواهد کشید. این پرونده قرار است طی روزهای آتی در دستور کار کمیته تعیین وضعیت قرار گیرد و باید دید کدامیک موفق خواهد شد ادعای خود را به اثبات برساند.مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
 • مهدی شعبانی
  مهدی شعبانی :
  به خدا لیاقت بعضیا همون تیمایی مثل نفته که حقشون رو بخورن و هیچی بهشون نرسه
  چرا انقدر قدر نشناس شدن بازیکنا؟؟؟؟؟؟؟؟
  چرا بیرانوند مطلبی در باره آخرین قراردادش نمیگه که همه سالهای قبلش که تو پرسپولیس بود رو هم به آخرین مبلغ قرارداد تعدیل شده با اون قرارداد
  یعنی اگه قرارداد سال اول 1 میلیارد سال دوم 2 میلیارد سال سوم 3 میلیارد و سال چهارم رو 4 میلیارد فرض کنیم با قرارداد سال چهارم همه سالهای قبل رو هم 4 میلیارد بهش دادن . یعنی قرارداد سال آخرش 10 میلیارد تومن بود
  این قرارداد با انصاری فرد آشغان و یه میلیارد و نیم حال ایشون و از کیسه خلیفه بخشی هم دیگه نوبره
  در ضمن ایشون 10 بازی آخر تیم رو ول کرد رفت و رادو تو دروازه وایساد و تیم رو قهرمان کرد حالا پاداش قهرمانی میخواد ؟؟؟؟؟ مگه موقع قهرمانی تو پرتغال نبود ؟؟؟؟؟
  اگه تیم به خاطر ول کردن و رفتن ایشون قهرمانی رو از دست میداد آیا میومد خسارت بده ؟؟؟؟
  بابا اینا کین دیگه ؟؟ بازی کردی پولش رو گرفتی منت گذاشتن سر هوادار نداره دیگه
  به خدا راست گفتن : یارب روا مدار گدا معتبر شود گر معتبر شود ز خدا بی خبر شود
  یادش رفته تو پیتزا فروشی ظرف میشست و رو چمن میخوابید ؟؟؟؟؟

نظرسنجی

پرسپولیس در گروه پنجم لیگ قهرمانان چه جایگاهی را کسب می کند؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الوحده امارات
الوحده امارات
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 25 فروردین 1400 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
نساجی مازندران
نساجی مازندران
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : زاهدی فر
پنجشنبه, 19 فروردین 1400 / ساعت : 18:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن