اکسید هد

نگران مهندسی نتایج هستیم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 740 ] - سه شنبه, 24 فروردین 1400

نگران مهندسی نتایج هستیم

 اوضاع و احوال لیگ قهرمانان آسیا در این روزها به ویژه در گروه پنجم بازی ها، مشتی نمونه خروار است تا بگوییم که این رقابت ها حداقل در این دوره با افول غیر ... 5 out of 5 based on 1 ratings.
نگران مهندسی نتایج هستیم

 اوضاع و احوال لیگ قهرمانان آسیا در این روزها به ویژه در گروه پنجم بازی ها، مشتی نمونه خروار است تا بگوییم که این رقابت ها حداقل در این دوره با افول غیر ...

ارتش سرخ دات كام :

 اوضاع و احوال لیگ قهرمانان آسیا در این روزها به ویژه در گروه پنجم بازی ها، مشتی نمونه خروار است تا بگوییم که این رقابت ها حداقل در این دوره با افول غیر قابل انکار در اجرا و رعایت استانداردها روبه رو شده است. شاید تمام دنیا در اکثریت حوزه ها تحت تاثیر پاندمی کرونا قرار گرفته باشد اما آنچه در فوتبال آسیا در حال روی دادن است قابل توجیه و لاپوشانی نیست. در این جا بحث فقط بر سر شرایطی که برای پرسپولیس و در این گروه حادث شده، نیست. مسایل دیگری هم در میان است که شاید در روزهای گذشته به اشاره و کنایه از کنار آن گذشته باشیم ولی جا دارد بیشتر به ان پرداخته شود.

*ماجراجوی مطالعه نشده کنفدراسیون
وقتی صحبت از افزایش تعداد تیم های حاضر در رقابت ها از 32 به 40تیم بود، این توجیه مطرح می شد که کشورهای بیشتر و در نتیجه بخش بیشتری از جمعیت قاره، درگیر بالاترین سطح این رقابت ها شود. بخواهیم یا نخواهیم باید از ثمرات این اتفاق، توسعه فوتبال باشد و کشورهای بیشتری باید برای بالا بردن سطح استاندارد خود تلاش کنند ولی حرکت در این مسیر زمانی باید اتفاق بیفتد که کل سیستم از تلاش برای این توسعه به پایین کشیده نشود و اکنون این اتفاق در حال روی دادن است. این وضعیت نشان می دهد بررسی و مطالعه کافی از سوی کنفدراسیون انجام نشده بود. از سوی دیگر شاید در دوران کرونا چنین ماجراجویی هایی را که همراه خود مشکلات جدید دارد، کنار بگذارد و روی حل مشکلاتی تمرکز شود که وضع موجود باعث و بانی آن شد. در واقع این طور نیست که چنین اقدام های بی مغزی فقط در ایران اتفاق بیفتد. کنفدراسیون فوتبال آسیا در سال های اخیر با کمک گرفتن از یوفا سعی بر ارتقای استانداردها داشت ولی اکنون وارونه حرکت کرده است.

*عقب نشینی از استانداردهای قبلی
کنفدراسیون تا همین جا کیفیت را قربانی کمیت کرده است. درحالی که در جریان صدور مجوزهای حرفه ای به باشگاه ها همه ساله شرایط را سخت‎تر می کند که البته کار درستی هم انجام می دهد اصلا انتظار نمی رود که در برگزاری رقابت ها در جا بزند، چه رسد به این که بخواهد عقب برود و متاسفانه این اتفاق روی داد. حتی بدون آن که نیاز باشد به ماجراهای اخیر در گوا اشاره کنیم می توان به مسایل دیگر پرداخت.

به عنوان مثال کمک داور ویدئویی در دوره قبلی رقابت ها مورد استفاده قرار گرفت و حالا اعلام شده است در این دوره اجرا نمی شود. کافی است به یاد بیاوریم همین کمک داور ویدئویی مانع از قهرمانی پرسپولیس شد. این یک عقب نشینی است. درحالی که تصور می شد از این فناوری در مراحل بعدی استفاده می شود.

همچنین در این دوره شاهدیم یک اصل همیشگی در چنین رقابت هایی که در لیگ قهرمانان آسیا، روتین بود انجام نخواهد شد. مسابقات روز آخر گروه ها حداقل در بعضی گروه ها، همزمان نخواهد بود. این مساله به دلیل فقدان امکانات لازم است. وقتی تعداد تیم ها بی حساب زیاد می شود و دادن میزبانی به یک تیم هندی ارزش تجاری پیدا می کند، چون یک بازار یک میلیارد و 300میلیون نفری برای اسپانسرها است، غیر از این هم نمی شود. میزبانی که فقط یک ورزشگاه استاندارد دارد و ورزشگاه دومی برای بازی همزمان نیست. این اگر افول و افت کیفی کنفدراسیون و رقابت ها نیست پس چیست؟

درحالی که با توجه به عدم راهیابی بعضی تیم های دوم گروه ها اصولا بازی های مختلف در گروه های مختلف باید به شکل همزمان برگزار می شد. حالا عدم اجرای این مساله به خاطر ضعف امکانات باشد یا قرار و مدار با مالک حق پخش رقابت ها فرقی در اصل ماجرا نمی کند.

*فرصت برای مهندسی نتایج
در حال حاضر این سوال ذهن را به خود مشغول می کند که «آیا افرادی در فکر مهندسی نتایج هستند». از یک طرف از بازی های همزمان خبری نیست که خودش چنین مجالی می دهد و از سوی دیگر قرار نیست از VAR استفاده شود. حداقل پرسپولیسی ها در آسیا هنوز ماجراهای سال 2019 که داوری های عجیب را از یاد نبرده اند.

*رویه های منسوخ شده!
اما بعد از این ها به میزبانی هند می رسیم. پرسپولیس متاثر از آنچه در دوره قبلی بازی ها، با آن روبه رو بود. میزبانی را با این ذهنیت، تقاضا کرده بود که باید هتلی را برای تیم ها قرنطینه کند و 2ورزشگاه برای برگزاری همزمان رقابت ها داشته باشد، مواردی که هیچ یک در هند رعایت نشد و کنفدراسیون هم به طرز عجیبی روی آن اصرار ندارد و فقط بعضی شعارها را می شنویم.
آنچه می بینیم، فاصله گرفتن از استانداردهایی است که قبل از این اجرا می شد.

سابقه نداشت که به یک تیم بگویند که باید لابه لای مردم تمرین کنند یا وسط آن ها به استخر بروند و همه چیز موکول به اما و اگرها شود، چنین رویه ای حتی برای دوران جام باشگاه های آسیا هم قفل بود.

*قربانی تلاش هند برای میزبانی جام ملت ها
پرسپولیس و لیگ قهرمانان، شاید یک جورهایی قربانی درخواست هند برای میزبانی 2027 شده اند.

مسایل پیش آمده برای پرسپولیس و موضع گیری های باشگاه به یک چالش جدی برای آن ها بدل شد. حساسیت رسانه های هندی هم از این روست.

میزبانی گروه 5 نشان داد، هند شاید در کریکت جایگاه بین المللی داشته باشد ولی فدراسیون فوتبال آن از حداقل های بین المللی هم فاصله دارد.

به عنوان نمونه، همین تیم گوا تا 40 روز قبل بدون توجه به این که باید در لیگ قهرمانان بازی کند با تیمی پر از خارجی در سوپر لیگ هند حاضر بود و حالا باید با تیمی متفاوت در میدان حاضر شود.
رییس فرودگاه گوا می گوید که پرسپولیس قرار بود شنبه بیاید و مقام فدراسیونش می گوید، گفته بودیم که پرسپولیس، شنبه نمی تواند بیاید بعد هم یک تست کردنا داستان می شود.
یعنی حتی برای امور پزشکی اضطراری پیش بینی و برنامه ریزی لازم نشد. هندی ها ناوارد بودند ولی سوال این است که نمایندگان کنفدراسیون که زودتر در هند بودند جواب نامه ها را هم حق به جانب می دادند چرا تمهیدات لازم را نیندیشیده بودند.

دریافت پاسخ تست کرونا در زمان بیش از 24 ساعت، برای یک سال قبل هم قابل قبول نبود. الان که تست ها چند ساعته شده اند. در واقع لیگ قهرمانان در تمام ابعاد دچار افول شده است و این بیش از خرابکاری و کارشکنی و کارنابلدی هندی هاست.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر سپاهان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سپاهان
سپاهان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : بیژن حیدری
یکشنبه, 19 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:25
پرسپولیس
پرسپولیس
4 - 2
الریان قطر
الریان قطر
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : کیمورا (ژاپن)
پنجشنبه, 9 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:00

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن