اکسید هد

مطر نیست، ماتاوز هم بیرون می نشیند؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 644 ] - چهارشنبه, 25 فروردین 1400

مطر نیست، ماتاوز هم بیرون می نشیند؟

الوحده با روک راشوویچ بدشانس بود که در بازی حدود یک ماه قبل 4 گل از العین خورد. آنها در همان 15 دقیقه اول دو گل از حریف خوردند و در نیمه دوم با اخراج احمد راش... 5 out of 5 based on 1 ratings.
مطر نیست، ماتاوز هم بیرون می نشیند؟

الوحده با روک راشوویچ بدشانس بود که در بازی حدود یک ماه قبل 4 گل از العین خورد. آنها در همان 15 دقیقه اول دو گل از حریف خوردند و در نیمه دوم با اخراج احمد راش...

ارتش سرخ دات كام :

الوحده با روک راشوویچ بدشانس بود که در بازی حدود یک ماه قبل 4 گل از العین خورد. آنها در همان 15 دقیقه اول دو گل از حریف خوردند و در نیمه دوم با اخراج احمد راشد مدافع چپ شان وضعیت بدتری پیدا کردند. الوحده در آن مسابقه با سیستم پایه1-3-2-4 وارد زمین شد و در طول بازی منصور الحربی، خلیل ابراهیم، عادل نهیان و علاءالدین زهیر و عبدالله انوار نفراتی بودند که به میدان رفتند اما این شکست سنگین حکم به اخراج راشوویچ سرمربی صربستانی این تیم داد.

الوحده تا کنون با سرمربیگری هنک تن کاته هلندی فقط در سه مسابقه به میدان رفته؛ دو تا در لیگ امارات و یکی هم در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا. آنها الجزیره را با دو گل بردند، به الاتحاد کلبا با یک گل باختند و با برد خفیف 2 بر یک مقابل الزورا عراق پیروز شدند تا به گروه پنجم لیگ قهرمانان آسیا برسند.

تن کاته در اولین بازی که هدایت الوحده را بر عهده داشت مقابل تیم سابق خود الجزیره از سیستم 1-4-1- 4 استفاده کرد و لی میونگ لی هافبک کره ای خود را به عنوان تنها هافبک مقابل خط دفاع به زمین فرستاد. او مجبور بود به جای راشد مدافع چپ اصلی تیم از روبین کاندو مدافع چپ 19 ساله پرتغالی شان استفاده کند اما در قلب دفاع به جای عبدالله الکربی به فارس جمعه باتجربه کنار لوکاس پیمنتای جوان و برزیلی بازی داد. همچنین در دفاع راست نه محمد برغش را بازی داد نه علاء الدین زهیر تونسی را و در عوض از وینگری به نام خلیل ابراهیم استفاده کرد که در نهایت و در دقیقه پایانی از بازی اخراج شد.

بازی با الاتحاد کلبا قبل از مصاف پلی آف آسیا باید برگزار می شد و تن کاته می خواست ترکیب آسیایی اش را در زمین تست کند. او دوباره سیستم بازی تیمش را تغییر داد و این بار با روش ظاهراً تهاجمی تر 3-3-4 به زمین رفت با این تفاوت که راشد و برغش به کناره های خط دفاع برگشته بودند، و ام پوکو کنگویی یک خط جلوتر از مطر بازی می کرد. در این مسابقه تهنون الزعبی هم در خط میانی فیکس بود تا خبری از عبدالله حمد و منصور الحربی در زمین نباشد.

با این وجود مثلث تهاجمی تن کاته با آرایش ام پوکه و خریبین در جناحین و ماتاوز در نوک جواب نداد و الوحده گلی در این بازی نزد تا مرد هلندی دوباره به فکر تغییر در ترکیب بیفتد.

تن کاته در مصاف با الزورا عراق سیستم تیمش را به 2-4-4 لوزی تغییر داد. ترکیب دروازه و دفاع همان بود؛ محمد الشمسی درون دروازه، فارس جمعه و پیمنتا در قلب دفاع و راشد و برغش در چپ و راست.

این بار به جای لی میونگ لی کره ای، خمیس اسماعیل با شماره 13 در راس عقب لوزی خط میانی بازی کرد و بازیکن کره ای به همراه عبدالله حمد سالمین که شماره 61 را به تن می کند به عنوان بازو و اسماعیل مطر در راس لوزی قرار گرفتند. اما زوج خط حمله جالب بود و در حالی که تیم ماتاوز اسلوونیایی بیرون نشسته بود تن کاته از زوج عمر خریبین و خلیل ابراهیم وینگر با شماره های70 و 7 استفاده کرد که هر دو بازیکن گل زدند و پایه گذار صعود تیم شان از پلی آف شدند.

البته در این بازی تغییراتی در ترکیب الوحده رخ داد که می تواند مورد توجه کادر فنی پرسپولیس قرار بگیرد. اول اینکه در دقیقه 60 محمد برغش مدافع راست این تیم مصدوم شد و جای خود را به عبدالله الکربی با شماره 21 داد و حالا به نظر می رسد الکربی مقابل پرسپولیس فیکس باشد. تعویض دوم تن کاته در آن بازی میدان دادن به تیم ماتاوز از دقیقه 72 بود که به نظر می رسد با ورود او به جای خمیس اسماعیل در پست هافبک دفاعی یک جابجایی ساده در ترکیب این تیم صورت گرفته به طوری که لی میونگ لی به راس عقب لوزی رفته، خلیل ابراهیم یک خط عقب تر آمده و در نقش بازو بازی کرده و تیم ماتاوز در نوک حمله کنار خریبین حضور داشته است.

در تمام این بازی ها اسماعیل مطر 38 ساله عضو ثابت تیم تن کاته بوده است. او با شماره پیراهن 10 در پست 10 بازی می کند و به عنوان پاسور و بازیساز مهم ترین عنصر تهاجمی این تیم است اما غیبتش می تواند ترکیب تهاجمی الوحده را به هم بریزد. اگر واقعاً مطر به بازی امشب نرسد و قرار باشد تن کاته دوباره از سیستم 2-4-4 استفاده کند شاید تهنون الزعبی بازیکن شماره 8 هافبک 22 ساله و ملی پوش شان در ترکیب اصلی باشد.

ترکیب زوج خط حمله الوحده هم مثل پرسپولیس معما دارد. بیرون نشستن تیم ماتاوز اسلوونیایی و بازی کردن یک وینگر در خط حمله به نام خلیل ابراهیم و گلزنی او مقابل الزورا شاید باز هم ترکیب خریبین – ابراهیم را مقابل پرسپولیس قرار دهد. شاید هم ابراهیم یک خط عقب تر برود و ماتاوز فیکس باشد که در این شرایط بعید است تهنون الزعبی را در ارنج اصلی ببینیم.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر شاهین بندر عامری به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شاهین عامری
شاهین عامری
ورزشگاه : مهدوی بوشهر
داور مسابقه : روح الله شریفی
سه شنبه, 28 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد رضا اکبریان
جمعه, 24 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4عیسی آل کثیر3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن