اکسید هد

احتمالات شکایت هندی از پرسپولیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1483 ] - پنجشنبه, 26 فروردین 1400
احتمالات شکایت هندی از پرسپولیس

دقایقی بعد از انتشار خبر شکایت فدراسیون فوتبال هند از پرسپولیس، اکنون شایعات زیادی درباره رای احتمالی شکل گرفته است. فدراسیون فوتبال هند بابت انتشار مطلبی در ...

ارتش سرخ دات كام :

دقایقی بعد از انتشار خبر شکایت فدراسیون فوتبال هند از پرسپولیس، اکنون شایعات زیادی درباره رای احتمالی شکل گرفته است.

فدراسیون فوتبال هند بابت انتشار مطلبی در صفحه رسمی باشگاه پرسپولیس شکایت خود را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه داده است و اکنون شایعات زیادی درباره احتمالات مربوط به رای صادره در این خصوص شکل گرفته است؛ از احتمالا محرومیت، کنار گذاشتن از رقابت تا کسر امتیاز!

این موضوع طی دقایق اخیر به ترند اخبار مربوط پرسپولیس در فضای مجازی شده است و نگرانی بزرگی را خصوصا در بین هواداران این تیم شکل داده است. در این بین برخی وکلای حقوقی - ورزشی به این موضوع پرداخته اند که در ادامه به آن می پردازیم.

رسول باختر در این خصوص اینطور توضیح داده است:

در خصوص رفتارهای تبعیض آمیز در قوانین AFC در ماده 58 دو فرض مختلف را زمانی که باشگاه مرتکب این قبیل رفتارها می شود در نظر گرفته است.

فرض اول این است که باشگاه با حکم یک جلسه بازی بدون حضور تماشاگران یا تعداد محدود تماشاگر و در کنار آن حداقل 20 هزار دلار آمریکا به عنوان جریمه تعیین می شود.

حالت دوم به این صورت است که اگر رفتار شدید تشخیص داده شود که ملاک آن هم در این ماده بیان شده و آن این است که اشخاص مختلف از یک باشگاه اقدام به رفتار مورد نظر شوند که در این حالت علاوه بر جریمه قبلی، سه امتیاز هم از باشگاه کسر خواهد شد و در مواردی مثل دیدارهای غیر امتیازی و حذفی باشگاه از مسابقات کنار گذاشته خواهد شد.

در این حالت با توجه به اینکه صرفا در باشگاه پرسپولیس از سوی حساب اینستاگرام یک پستی منتشر شده لذا بر اساس آن باید در نظر گرفت که این عمل به عنوان اقدام شدید در نظر گرفته نمی شود و باشگاه پرسپولیس با همان محرومیت یک جلسه ای از حضور هوادارانش و حداقل 20 هزار دلار آمریکا مواجه خواهد شد.

تمام این ها در حالتی است که توسط کمیته رسیدگی کننده رفتار تبعیض آمیز احراز شود و تمامیت فوتبال را زیر سوال برده است.  اما ماده 50 که در اخبار به آن اشاره شده است که در آن در مورد یکپارچگی فوتبال صحبت شده و عنوان شده رفتاری که به این امر خللی وارد کند با تنبیه انضباطی مواجه خواهد شد و در این بند در مورد مجازات اشاره ای نشده و صرفا آمده که مجازات متناسب تخلف اعمال خواهد شد. با توجه به اینکه شکایت هندی ها ماده 50 و 58 را کنار هم دارد مجازات متناسب را می توانیم ذیل همان ماده 58 در نظر بگیریم .


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

نتیجه دربی نود و پنجم؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد رضا اکبریان
جمعه, 24 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:30
سپاهان
سپاهان
1 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : بیژن حیدری
یکشنبه, 19 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:25

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن