اکسید هد

خلیلی: گل نزدن مهاجمان نباید به معضل تبدیل شود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 305 ] - شنبه, 28 فروردین 1400
خلیلی: گل نزدن مهاجمان نباید به معضل تبدیل شود

شروع خوب پرسپولیس در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا، پیروزی مقابل الوحده امارات، بازی امشب با الریان قطر، عدم گلزنی مهاجمان پرسپولیس در چند بازی گذشته، راهکار برو...

ارتش سرخ دات كام :

شروع خوب پرسپولیس در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا، پیروزی مقابل الوحده امارات، بازی امشب با الریان قطر، عدم گلزنی مهاجمان پرسپولیس در چند بازی گذشته، راهکار برون رفت مهاجمان پرسپولیس از شرایط فعلی و… بهانه ها و سوژه های خوبی بود تا سراغ محسن خلیلی برویم.

خلیلی به عنوان یک گلزن مادرزاد در فوتبال ایران شناخته می شود که روزهای بی نظیری را با لباس پرسپولیس پشت سر گذاشت. همین دلیل کافی بود تا سراغ آقای گل سابق پرسپولیس برویم. در زیر می توانید متن کامل گفت وگو با خلیلی را در زیر بخوانید:

*ابتدا در مورد بازی با الوحده و پیروزی در اولین بازی صحبت کنید.
فکر می کنم بازی خوبی بود و حداقل در نتیجه گرفتن همه چیز به نفع پرسپولیس شد. با این که الوحده امسال در لیگ امارات شرایط خوبی ندارد اما حریف خوبی بود و در نیمه دوم هم فشار زیادی روی دروازه پرسپولیس آورد. به هرحال کسب 3امتیاز در اولین بازی آن هم در مسابقات گروهی که تیم اول به صورت مستقیم صعود میکند کار مهمی است. امیدوارم که این امتیازها فعلا ادامه داشته باشد.

*درباره بازی با الریان قطر و تقابل شجاع خلیل زاده با پرسپولیس چه نظری دارید؟
فکر می کنم مهم ترین نکته بازی همین روبه رو شدن شجاع با بچه های پرسپولیس است. البته برای پرسپولیس فرقی ندارد که مقابل چه تیمی بازی کند و این تیم های آسیایی هستند که از پرسپولیس باید بترسند. به هر حال پرسپولیس در همین فصل گذشته نایب قهرمان شده و تفکر حرفه ای بین بچه ها آن هم در بازی های آسیایی وجود دارد. به نظرم الریان باید از پرسپولیس بترسد.

*حالا به نظرت شجاع باید نگران خط حمله پرسپولیس باشد یا خط حمله پرسپولیس نگران شجاع؟
خیلی به این مساله اعتقادی ندارم، فقط می گویم که تقابل جالبی بین شجاع خلیل زاده و تمام بازیکنان پرسپولیس پیش می آید. بیشتر از آن که تقابل با شجاع مهم باشد کسب این 3امتیاز مهم است. با توجه به این که الریان در بازی اول مساوی کرده پیروزی پرسپولیس در این بازی بسیار مهم است و می تواند ما را 4امتیازی کند و کار بزرگی برای صعود به مرحله بعد باشد.

*به نظر شما می‎شود روی موفقیت پرسپولیس در این فصل از لیگ قهرمانان حساب کرد؟
چرا نباید حساب کنیم؟ پرسپولیس این فصل یکی از کامل ترین تیم های چند سال اخیر خود را در اختیار دارد و دیگر مشکلی به نام کمبود بازیکن وجود ندارد. خوشبختانه یحیی گل محمدی در این خصوص دلواپسی ندارد و می تواند از هر بازیکن در پست و جایگاه خودش استفاده کند. اگر در پستی کمبود بازیکن باشد بازهم جایگزین های خوبی وجود دارد. پرسپولیس می تواند این فصل روی قهرمانی لیگ قهرمانی در آسیا حساب کند، منتها همان طور که همه می دانند کار بسیار دشواری است و بدون تلاش به هیچ عنوان به دست نمی آید.

*شاید تنها مشکل فعلی پرسپولیس عدم گلزنی مهاجمان باشد، در این مورد چه صحبتی دارید؟
این که مهاجمان پرسپولیس گل نمیزنند و بار گل زدن روی دوش بازیکنان خط دفاع و هافبک های دفاعی است، خوب نیست. البته این که مدافعان گل می زنند به خودی خود اتفاق خوبی است اما باید کنار آن مهاجمان و بازیکنان هجومی هم گلزنی کنند. همان طور که شما گفتید این مساله می تواند تنها مشکل فعلی پرسپولیس باشد. البته این که پرسپولیس در بازی هایش بالای 8موقعیت گلزنی درست می کند و از روش های مختلف برای رسیدن به دروازه حریف استفاده می کند یعنی این که تیم مشکل فنی ندارد و به خاطر مشکل فردی بازیکنان است که موقعیت های مسلم گلزنی از دست می رود.

*به نظر شما مساله گل نزدن مهاجمان یک مشکل ساده است یا یک معضل؟
در حال حاضر این مساله یک مشکل است که اگر ادامه دار باشد قطعا به یک معضل بزرگ تبدیل می شود. به هر حال مهاجم پرسپولیس باید بتواند از یکی، 2موقعیت که نصیبش می شود یکی را گل کند. الان هم تمام صحبت در مورد خود بازیکنان است نه کادر فنی.

*یعنی مقصر این شرایط بازیکنان هجومی هستند؟
نمی خواهم از لفظ مقصر استفاده کنم اما با توجه به ادله ای که گفتم گل نزدن مهاجمان به خود بازیکنان برمی گردد. وقتی تیم به اشکال مختلف موقعیت سازی می کند دیگر نمی شود از کادر فنی ایراد گرفت. بازیکن ها باید حواس شان را جمع کنند و به خصوص بچه های خط حمله باید بدانند که مسوولیت سنگینی روی دوش آن هاست. فکر می کنم مهاجمان پرسپولیس موقع زدن ضربه آخر تمرکز ندارند و این مشکل کار است.

*به نظر شما راه برون رفت از این مشکل چیست؟
خیلی اتفاق پیچیده ای رخ نداده. وقتی بازیکنان دیگر برای مهاجمان موقعیت سازی می کنند. آن ها فقط باید با تمرکز ضربه آخر را بزنند. مساله دیگر این است که مهاجمان نباید استرس داشته باشند. یک مهاجم زمانی خودش را نشان می دهد که بتواند در حساس ترین لحظه بهترین تصمیم را بگیرد. پرسپولیس مهاجمان خوبی دارد اما یکی به خاطر استرس و یکی هم به خاطر عدم تمرکز نتوانستند در این بازی ها موفق باشند و برای پرسپولیس گلزنی کنند.

*خودتان جز مهاجمانی بودید که به قول معروف هم گل های سخت می زدید و هم گل های ساده. مهاجمان باید چه کار کنند که این طور موقعیت از دست نرود؟
نوع تصمیم‎گیری در لحظه بسیار مهم است؟ مخصوصا قبل از زدن ضربه آخر. یک گلزن ذاتی در لحظه بهترین تصمیم را می گیرد. یک مهاجم گلزن می داند که کجا باید شوت محکم بزند، کجا باید بغل پا بزند یا کجا دروازه بان را از پیش بردارد. به قول معروف کسی که گلزنی در خونش باشد می داند در لحظه با کدام قسمت از پا و حتی بدنش بهترین ضربه بزند تا توپ گل شود.

*در مورد مهدی ترابی و تاثیرش روی کار هجومی پرسپولیس چه نظری دارید؟
خوشبختانه ترابی پس از بازگشت از قطر به کیفیت اصلی خود در پرسپولیس رسیده است و به نوعی بار هجومی تیم روی دوش او است. این مساله می تواند هم خوب باشد و هم بد. وقتی ترابی صاحب توپ می شود چشم همه بازیکنان به پاهای او است که چه کار می کند و این نباید به عادت تبدیل شود. این که بازیکنی با کیفیت ترابی برای پرسپولیس بازی می کند بسیار خوب است و امیدوارم که همین کیفیت را ادامه بدهد اما نباید بقیه بازیکنان تمام بار را روی دوش او بیندازند. اگر ترابی خوب است باید بقیه بازیکنان هم خوب باشند تا نتیجه بگیریم.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر شاهین بندر عامری به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شاهین عامری
شاهین عامری
ورزشگاه : مهدوی بوشهر
داور مسابقه : روح الله شریفی
سه شنبه, 28 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد رضا اکبریان
جمعه, 24 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4عیسی آل کثیر3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن