اکسید هد

کرمانی مقدم: ای کاش می شد در این پرسپولیس بازی می کردم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 684 ] - سه شنبه, 31 فروردین 1400

کرمانی مقدم: ای کاش می شد در این پرسپولیس بازی می کردم

مرتضی کرمانی مقدم یکی از مهاجمان فراموش نشدنی تاریخ پرسپولیس است. بازیکنانی که در دهه60 هم در پرسپولیس و هم در تیم ملی یک بازیکن مهم و حیاتی بود و گل های بسیا... 5 out of 5 based on 3 ratings.
کرمانی مقدم: ای کاش می شد در این پرسپولیس بازی می کردم

مرتضی کرمانی مقدم یکی از مهاجمان فراموش نشدنی تاریخ پرسپولیس است. بازیکنانی که در دهه60 هم در پرسپولیس و هم در تیم ملی یک بازیکن مهم و حیاتی بود و گل های بسیا...

ارتش سرخ دات كام :

مرتضی کرمانی مقدم یکی از مهاجمان فراموش نشدنی تاریخ پرسپولیس است. بازیکنانی که در دهه60 هم در پرسپولیس و هم در تیم ملی یک بازیکن مهم و حیاتی بود و گل های بسیار مهمی هم برای پرسپولیس به ثمر رساند. 2پیروزی پیاپی پرسپولیس در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، بازی با نماینده هند، تحلیل و بررسی شرایط مهاجمان پرسپولیس و… باعث شد این بار سراغ کرمانی مقدم برویم تا نظرش را در این خصوص و در مورد مسایل دیگر بدانیم. در زیر می توانید متن کامل گفت وگو با مرتضی کرمانی مقدم را بخوانید:

* ابتدا از بازی با الوحده و الریان شروع کنیم.
واقعا پرسپولیس در این 2بازی فوق العاده بود و از حریفانش سردتر. حتی زمانی که در بازی با الریان یک گل خوردیم من با خیال راحت بازی را می دیدم، چون می دانستم که پرسپولیس می تواند این شکست را جبران کند.

*به نظرتان پرسپولیس می تواند امسال طلسم قهرمان نشدن در لیگ قهرمانان آسیا را بشکند؟
فکر می کنم این اتفاق رخ بدهد. ما سال گذشته خیلی راحت جام را از دست دادیم اما امسال باید قهرمان آسیا شویم. تیم فعلی کاملا این پتانسیل را دارد و پرسپولیس هم بزرگی خودش را در آسیا نشان داده است. لیگ قهرمانان آسیا یک قهرمانی به پرسپولیس بدهکار است و این اتفاق باید امسال رخ بدهد.

* خیلی از پیشکسوتان و کارشناسان معتقدند که تیم امسال پرسپولیس یکی از کامل ترین تیم های حتی چند دهه اخیر است، در این مورد چه صحبتی دارید؟
با این نظر موافقم. واقعا پرسپولیس حال حاضر کامل ترین تیم 10سال اخیر است. خوشبختانه مشکلی از بابت بازیکن و نیروی انسانی وجود ندارد و تیم هم کاملا شخصیت قهرمانی در ایران و آسیا را هم دارد. حالا که تیم کامل است وقت آن است پرسپولیس قهرمانی آسیا هم برسد.

* درباره بازی شب با گوا هند هم صحبت می کنید؟
با این که نماینده هند در 2بازی گذشته 2امتیاز گرفته اما تیمی نیستند که بخواهند جلوی ما مقاومت کنند. الوحده و الریان با آن همه پول، امکانات و بازیکن حرفی برای گفتن نداشتند، این که تیم هندی است. بهتر است وسط بازی چند آهنگ هم بخوانند تا راحت تر ببریم شان (باخنده). واقعیت این است که فوتبال هند اصلا در سطح فوتبال ایران و آسیا نیست و نمی توانند برای ما از نظر فنی مشکل ایجاد کنند مگر این که اتفاق های غیر فنی رخ بدهد.

* در بازی با الریان پای شهریار مغانلو بالاخره به گلزنی باز شد. به نظر شما دلیل این که شهریار در بازی های قبل گل نمی زد چه بود؟
بازی کردن در پرسپولیس شرایط خاص خودش را دارد و بسیار سخت است. شما اگر همان اول خودتان را نشان بدهید ستاره می شوید اما اگر این اتفاق رخ ندهد از بین می روید. شهریار در بازی های قبلی هم خوب دوید و هم خوب در جریان بازی بود و فقط گل نمی زد. او به عنوان یک مهاجم شماره9 بسیار عالی فضاسازی می کرد و در جریان بازی بود. شهریار به گل اول نیاز داشت که این اتفاق رخ داد.

* یعنی موتور گلزنی شهریار روشن شده است؟
بله این اتفاق افتاده و فکر می کنم نباید بیش از حد روی او و مهاجمان دیگر فشار باشد. ما باید همه کمک کنیم تا شهریار و بقیه بتوانند برای پرسپولیس گلزنی کنند تا درنهایت سودش را پرسپولیس ببرد و به قهرمانی آسیا برسیم.

* به نظرتان بهتر است شهریار مغانلو در نقش یک مهاجم شماره9 بازی کند یا یک مهاجم هدف؟
این کاملا به نظر سرمربی بستگی دارد اما شهریار یک مهاجم کامل است. او هم می تواند یک شماره9 بی نظیر باشد و هم یک مهاجم هدف قاتل. فقط باید از نظر روحی و روانی روی شهریار کار کرد تا بتواند برای پرسپولیس بیشترین کارایی را داشته باشد.

* در چند بازی گذشته و بر خلاف انتظارها به جای این که آل کثیر و مغانلو کنار هم بازی کنند زوج عالیشاه و مغانلو به زمین رفتند.
این یک اتفاق طبیعی است. عالیشاه فصل فوق العاده ای را پشت سر می گذارد و خیلی آمده است، هیچ مربی هم چنین بازیکنی را بیرون نمی گذارد. البته باز همه چیز به تاکتیک تیمی بستگی دارد اما عالیشاه مهره ای است که در شرایط فعلی نباید بیرون باشد و عیسی هم برای بازگشت به شرایط قبلی خود به زمان احتیاج دارد. پس بهتر است همین زوج عالیشاه و شهریار بازی های پرسپولیس را شروع کنند.

* در شرایطی که پرسپولیس در لیگ عملا با دو مهاجم بازی می کند اما در لیگ قهرمانان آسیا و به خصوص در همین بازی با الریان با یک مهاجم هدف بازی کرد. به نظرتان بهتر است تیم فعلی با دو مهاجم هدف بازی کند یا یک مهاجم؟
این کاملا به شرایط بازی ها بستگی دارد. شما در آسیا نمی توانید خیلی بی پروا حمله کنید و بیشتر باید وسط زمین را داشته باشید، به خاطر همین یحیی تیمش را با یک مهاجم هدف به زمین می فرستد. البته به نظرم فرقی ندارد که پرسپولیس با یک مهاجم هدف بازی کند یا با 2مهاجم، چون هافبک ها و حتی مدافعان پرسپولیس گلزن هستند و می توانند به راحتی به کمک خط حمله بیاید. فکر می کنم با وجود شرایط بازی بعد با گوا بهتر است که در این بازی با 2مهاجم بازی کنیم تا این سیستم هم در لیگ قهرمانان آسیا تست شود.

*یکی از بازیکنان اثرگذار پرسپولیس در چند بازی گذشته مهدی ترابی بوده است. در خصوص او صحبت کنید و این که گفته می شود بیشتر بار هجومی پرسپولیس روی ترابی است، قبول دارید یا خیر؟
ترابی که عالی است. او پیش از این که به قطر برود هم بازیکن تاثیرگذاری برای پرسپولیس بود و الان در بازگشت هم همین اتفاق افتاده. البته فکر نمی کنم که بیشتر بار هجومی پرسپولیس روی دوش ترابی باشد، چون دیدید که در همین بازی با الریان کمال کامیابی نیا گل اول را زد و این یعنی ما هافبک و مدافعان گلزنی هم داریم. ضمن این که در پرسپولیس این طور نیست که تیم متکی به یک بازیکن باشد، بلکه کار تیمی در اولویت است و پرسپولیس به یک تیم کامل تبدیل شده است.

* یکی از دغدغه های هواداران عیسی آل کثیر است، آیا او می تواند به شرایط قبلی خود برگردد؟
عیسی 6ماه محروم بوده و به قول معروف نابود شده است، حالا زمان میبرد تا به همان بازیکن قبلی تبدیل شود. به نظرم او آرام آرام به وضعیت آرمانی می رسد و بچه ها هم کمکش می کنند تا هر چه سریعتر به همان بازیکن قبل از محرومیت تبدیل شود. من به این مساله ایمان دارم.

* می دانم شاید سوالی که می پرسم خیلی درست نباشد اما دوست داشتید که در تیم فعلی پرسپولیس بازی کنید؟
ای کاش چنین اتفاقی می شد که رخ بدهد. واقعا بدون هیچ غروری دوست داشتم با تیم الان بازی کنم و عضوی از این تیم باشم و البته مربی هم یحیی گل محمدی باشد. این تیم پرسپولیس واقعا تیم فوق العاده است.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

نتیجه دربی نود و پنجم؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد رضا اکبریان
جمعه, 24 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:30
سپاهان
سپاهان
1 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : بیژن حیدری
یکشنبه, 19 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:25

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن