اکسید هد

خستگی بیهوده تیم ها در لیگ قهرمانان با تصمیم عجیب AFC

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 833 ] - چهارشنبه, 1 اردیبهشت 1400

خستگی بیهوده تیم ها در لیگ قهرمانان با تصمیم عجیب AFC

برگزاری مرحله لیگ قهرمانان آسیا به صورت رفت و برگشت در زمین بی طرف، باعث تعجب کارشناسان و خستگی بیهوده تیم ها شده است! لیگ قهرمانان آسیا از حدود یک هفته قبل د... 5 out of 5 based on 5 ratings.
خستگی بیهوده تیم ها در لیگ قهرمانان با تصمیم عجیب AFC

برگزاری مرحله لیگ قهرمانان آسیا به صورت رفت و برگشت در زمین بی طرف، باعث تعجب کارشناسان و خستگی بیهوده تیم ها شده است! لیگ قهرمانان آسیا از حدود یک هفته قبل د...

ارتش سرخ دات كام :

برگزاری مرحله لیگ قهرمانان آسیا به صورت رفت و برگشت در زمین بی طرف، باعث تعجب کارشناسان و خستگی بیهوده تیم ها شده است!

لیگ قهرمانان آسیا از حدود یک هفته قبل در منطقه غرب آسیا آغاز شده و بازی ها به صورت متمرکز در سه کشور عربستان، هند و امارات دنبال می شود. مسابقات این فصل با حضور 40 تیم (20 تیم در غرب و 20 تیم در شرق آسیا) دنبال می شود و همین موضوع باعث افزایش بازی ها و تعداد گروه های حاضر در رقابت ها شده است.

با وجود افزایش تیم ها، مسابقات به علت شیوع ویروس کرونا به صورت متمرکز در چندین کشور برگزار می شود و هیچ تماشاگری در ورزشگاه ها حضور ندارد و طبیعتا بخش اعظمی از اهمیت میزبانی و مهمانی در مسابقات از بین رفته است.

با این حال، مسابقات همچنان به صورت رفت و برگشت برگزار می شود که باعث تعجب تماشاگران و اهالی فوتبال شده است چرا که وقتی بازی ها در زمین بی طرف و بدون حضور تماشاگران برگزار می شود، چه لزومی دارد تیم ها به صورت فشرده و هر سه روز یک بار، یک بازی را دو بار تکرار کنند؟

در واقع ماهیت برگزاری مسابقات به صورت رفت و برگشت، استفاده تیم ها از امتیاز برابر برای بازی در ورزشگاه خانگی و همینطور حضور هواداران خودی است که باعث شده مسابقات مختلف ورزشی دو بار برگزار شود تا هر تیم شانس بازی در زمین خود و استفاده از هوادارانش را داشته باشد.

ولی به طور مثال وقتی بازی های پرسپولیس در هند برگزار می شود و همه بازی های گروه در دو ورزشگاه مشخص و در یک شهر و بدون حضور هواداران انجام می شود، برگزاری بازی دوم یا برگشت، چه سودی برای تیم ها دارد؟ آیا قرار است وضعیت از حیث بازی در زمین خودی یا داشتن هوادار تغییری کند؟

این برنامه ریزی با توجه به هزینه بالای اسکان و فشار بیش از حد به بازیکنان به علت برگزاری بازی ها به  صورت فشرده، فقط برای AFC سودمند است که از حق پخش تلویزیونی و محیطی بازی ها استفاده می کند و با برگزاری هر مسابقه، پول هنگفتی را از طریق اسپانسرها به جیب می زند.

به همین علت، کنفدراسیون فوتبال آسیا توجه چندانی به بیهوده بودن برگزاری بازی ها به صورت رفت و برگشت در زمین بی طرف نکرده و با تصمیم خود موجب تعجب همگان شده است. کما اینکه سال گذشته این کنفدراسیون برای مراحل حذفی در قطر، از برگزاری بازی ها به صورت رفت و برگشت اجتناب کرد چرا که همانطور که گفته شد، این موضوع هیچ اثری جز خستگی برای تیم ها ندارد!


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر سپاهان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سپاهان
سپاهان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : بیژن حیدری
یکشنبه, 19 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:25
پرسپولیس
پرسپولیس
4 - 2
الریان قطر
الریان قطر
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : کیمورا (ژاپن)
پنجشنبه, 9 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:00

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن