اکسید هد

در فلسفه سرخ ها غیرممکن معنا ندارد

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 399 ] - چهارشنبه, 1 اردیبهشت 1400

در فلسفه سرخ ها غیرممکن معنا ندارد

تیم فوتبال پرسپولیس برخلاف دوره گذشته در فصل جاری شروع خوبی در لیگ قهرمانان آسیا داشته است و تا به این جای مسابقات توانسته 6امتیاز کسب کند. شاگردان گل محمدی ک... 5 out of 5 based on 2 ratings.
در فلسفه سرخ ها غیرممکن معنا ندارد

تیم فوتبال پرسپولیس برخلاف دوره گذشته در فصل جاری شروع خوبی در لیگ قهرمانان آسیا داشته است و تا به این جای مسابقات توانسته 6امتیاز کسب کند. شاگردان گل محمدی ک...

ارتش سرخ دات كام :

تیم فوتبال پرسپولیس برخلاف دوره گذشته در فصل جاری شروع خوبی در لیگ قهرمانان آسیا داشته است و تا به این جای مسابقات توانسته 6امتیاز کسب کند. شاگردان گل محمدی که در 2 بازی نخست خود توانستند بر تیم های الوحده و الریان غلبه کنند در صورت برتری در برابر نماینده هند گام بلندی برای صعود خواهند داشت. تاکنون هیچ تیم ایرانی موفق نشده در 3بازی نخست مرحله گروهی لیگ قهرمانان پیروز شود و حالا این شانس در اختیار یحیی گل محمدی قرار گرفته است که بتواند این رکورد را ثبت کند. البته فرهاد مجیدی هم که با استقلال توانست در 2بازی نخست برنده شود شانس کسب این مهم را دارد و باید دید کدام یک از این 2مربی دور رفت را با امتیاز کامل به پایان خواهند رساند؟

پرسپولیس پیش از یک بار در فصل 2015 توانسته بود 2بازی نخست را با برد پشت سر بگذارد. سرخپوشان که آن روزها شرایط بغرنجی را در مسابقات داخلی تجربه می کردند در لیگ قهرمانان آسیا شروع پرقدرتی داشتند و توانستند با رهبری حمید درخشان در گام نخست لخویا قطر را با نتیجه سنگین 3بر صفر در آزادی در هم بکوبند و در ادامه تیم سرسخت بنیادکار را در خانه اش با یک گل مغلوب کنند اما این روند خوب ادامه دار نبود و پرسپولیس در آخرین بازی دور رفت مرحله گروهی در خانه النصر متحمل شکست شد تا دیگر جای درنگی برای مدیران پرسپولیس در برکناری درخشان باقی نماند. باقی داستان را هم که خوب می دانید. برانکو هدایت پرسپولیس را در دست گرفت و توانست آرامش و اقتدار را به اردوگاه سرخ بازگرداند.

طی 4سالی که این مربی کروات در فوتبال ایران بود پرسپولیسی ها موفق به کسب 3قهرمانی در لیگ و یک قهرمانی در جام حذفی شدند و توانستند یک نیمه نهایی و یک فینال آسیایی را تجربه کنند. جالب این جاست در مدتی که برانکو روی نیمکت پرسپولیس بود، این تیم به جز یک دوره هرگز بازی نخست را با برد استارت نزد. این مربی فصل 2015 را با شکست 3برصفر مقابل لخویا آغاز کرد و در فصول 2017 نیز در گام اول مقابل الهلال به تساوی یک بر یک رسید. برتری 3برصفر مقابل نسف قارشی در فصل 2018 بهترین شروع برانکو در لیگ قهرمانان بود و این مربی در آخرین دوره ای که سرخپوشان را در آسیا رهبری کرد در برابر پاختاکور به تساوی یک بر یک رسیده بود. تیم های برانکو برخلاف شروع ضعیفی که داشتند از دور برگشت روی دور نتیجه گیری می افتادند و به غیر از فصل 2019 که اشتباهات داوری مانع از صعود سرخپوشان شد همان طور که اشاره شد این مربی توانست نتایج فوق العاده ای با پرسپولیس کسب کند و با دست خالی و پنجره بسته تیم های متمول و قدرتمند آسیایی را کنار بزند و 2بار تا آستانه فتح جام پیش برود.

پرسپولیس در دوره گذشته هم شروع خوبی در لیگ قهرمانان آسیا نداشت و کارش را با شکست مقابل تیم الدحیل آغاز کرد. در بازی دوم نیز تیم گل محمدی در شرایطی که 2بار از حریف خود پیش افتاد اما در حفظ نتیجه ناکام بود و مقابل الشارجه تن به تساوی داد. اما پرسپولیس بعد از وقفه ای که در مسابقات ایجاد شد با 2برد متوالی برابر التعاون به رقابت ها بازگشت و در ادامه توانست با کسب امتیازات لازم از گروه صعود کرده و در رقابتی فشرده در قطر فینالیست شود. شاگردان گل محمدی برای رسیدن به این مهم 7بازی سخت را طی 18روز برگزار کردند و این در شرایطی بود که دیگر نماینده های کشورمان در همان ابتدای کار از دور مسابقات حذف شده بودند. اما برگزاری تمرینات اصولی در پیش فصل به باریکنان سرخپوش کمک کرد تا در این مسابقات دچار افت نشوند و تیم پرسپولیس با تدابیر کادر فنی با دانش خود بر حریفان قدرش در آسیا غلبه کند. یک تیم برای این که بتواند هر 3روز یک بار فوتبال بازی کند علاوه بر بدن های آماده و تاکتیک های متنوع به انگیزه هم نیاز دارد؛ انگیزه ای را که برانکو به کالبد بی جان پرسپولیس تزریق کرده بود، گل محمدی چنان تقویت کرد که حالا پرسپولیسی ها باور دارند که هیچ غیرممکنی وجود ندارد. به همین دلیل است که آن ها همیشه دنبال کسب افتخارات تازه هستند و از تکرار موفقیت های گذشته خسته و دلزده نمی شوند. این فلسفه برای بازیکنان تازه وارد تیم هم به خوبی جا افتاده است و 60درصد ترکیب پرسپولیس تغییر کرده است اما می بینیم آن روحیه مبارزه طلبی همچنان همراه تیم است و جابه جایی ها و رفتن ستاره ها نتوانسته است حتی به کیفیت فنی پرسپولیس آسیبی بزند و هر بازیکنی که پیراهن این تیم را بر تن می کند نمایشی در حد یک بازیکن قهرمان دارد. درحالی که بعضی از این بازیکنان در تیم های سابق خود حتی تجربه مدعی بودن یا قرار گرفتن در جمع تیم های بالانشین را نداشتند اما می بینیم که آن ها پا به پای نفرات باتجربه تیم در میدان بزرگی چون لیگ قهرمانان آسیا می درخشند که این قابل توجه و نشان می دهد تیم یحیی صاحب شخصیت مستقل شده و از زیر سایه تیمی که موفقیت هایش را به برانکو و کالدرون نسبت می دادند خارج شده است.

پرسپولیس نتوانست در این دوره میزبان حریفانش شود و با شرایط عجیب و غریبی به هند رفت و حالا علاوه بر رقابت با حریفان باید با آب و هوا شرجی هند مبارزه کند که به لحاظ کرونا در شرایط بد و خطرناکی است. اما شاگردان گل محمدی با تمام مشکلات مصمم هستند که از گروه صعود کنند. این مربی در اولین تجربه خود با پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا موفق شد دست به کار بزرگی بزند و این تیم را به فینال برساند.کاری که هیچ کدام از مربیان ایرانی قبل از او قادر به انجامش نشدند، حتی علی پروینی که سابقه قهرمانی با پرسپولیس در جام در جام آسیا را در کارنامه دارد.
گل محمدی تاکنون 12بار در رقابت های آسیایی روی نیمکت پرسپولیس نشسته است و بعد از برانکو که 36بار سرخپوشان را در این مسابقات هدایت کرد بیشترین حضور را روی نیمکت این تیم دارد. مقایسه 12بازی نخست دو مربی نشان می دهد گل محمدی عملکرد به نسبت به استاد خود داشته است و 8برد، 3باخت و تنها یک تساوی داشته است. درحالی که برانکو 5برد، 3باخت و 4تساوی در 12بازی اول خود به ثبت رسانده بود. البته حریفانی که برانکو با آن ها مصاف داشت به نسبت اسمی تر بودند،گرچه که هر دو مربی با حریفان مشترک رقابت داشتند که در ادامه خواهید دید.

نتایج برانکو ایوانکوویچ در 12بازی نخست آسیایی:
لخویا 3- پرسپولیس صفر
پرسپولیس 2 – بنیادکار یک
پرسپولیس یک – الهلال یک
الهلال 3 – پرسپولیس صفر
پرسپولیس یک – الهلال یک
الوحده 2 – پرسپولیس 3
الریان 3 – پرسپولیس یک
پرسپولیس صفر – الریان صفر
الهلال صفر – پرسپولیس صفر
پرسپولیس 4 – الوحده 2
پرسپولیس صفر – لخویا صفر
لخویا صفر – پرسپولیس یک

نتایج یحیی گل محمدی در 12بازی نخست آسیایی:
پرسپولیس یک- پاختاکور یک
السد یک – پرسپولیس صفر
پرسپولیس 2- الاهلی صفر
الاهلی 2 – پرسپولیس یک
پاختاکور یک – پرسپولیس صفر
پرسپولیس 2 – السد صفر
پرسپولیس یک– السد صفر
پاختاکور صفر – پرسپولیس 2
پرسپولیس یک – النصر یک( برد در ضربات پنالتی)
پرسپولیس یک – اولسان هیوندای 2
پرسپولیس یک – الوحده صفر
الریان یک – پرسپولیس 3


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
  • علی پیروندی
    علی پیروندی :
    0غیر ممکن معنا ندارد!!! ولی گاها اتفاقتی در تیم رخ میدهد که نزدیک است آدم از تعجب شاخ دربیارد بی نظمی و بی برنامگی داخال زمین حسابی اعصاب هواداران را بهم میریزد . مگر یحیی آیا یحیی آنقدر بی برنامه است تا حالا نتوانسته ضربات ایستگاهی و پنالتی زن تیمش را مشخص و در این زمینه حرف اول و آخر را سرمربی بزند؟! درضربات کاشته چند نفر پشت توپ میستند یههو اونکه از همه روی بیشتری داره در یک فرم نا متعادل با عجله ضربه ای بد و بی حساب به توپ میزند و فرصت بدست آمده را خیلی راحت هدر میدهد و اونکه میتونست ضربه بهتری به توپ بزنه منتها کم رو تر بعبارتی نجابت به خرج میدهد و سرش را پایین میندازد و جیکشم درنمیاد در بازی با گوا ضربه کاشته بدست اومد در حالیکه ترابی با یک فرم خوب و چاگیری مناسب آماده ضربه به توپ بود نورالهی با عجله ضربه خیلی بد به توپ زد و آنرا مثل آب خوردن هدر داد از ان بدتر پنالتی دوم بود که چند نفر میخواستن پشت توپ بایستند با آنه زور و رویش از همه بیشتر بود کنعانی بود وبه بدترین شکل ممکن پنالتی را هدر داد این در حالی بود ترابی پنالتی اول را خیلی قشنگ به گل تبیدیل کرده بود اما از کمرویی و نجابتی که دارد خیلی راحت میدان را به کنعانی داد تا پنالتی را بزند و زدوخراب کرد . اینجا آدم شاخ درمیاره از تعجب چرا یحیی پنالتی زن اول و ضربه کاشته زن را مشخص نکرده است که در چنین مواقعی هرج و مرج و بی برنامگی رخ یدهد هم پشتوانه گل تیم را پایین نگه میدارد و هم استرس روی تیم و حتی هواداران تا آخر بازی حکم فرما میکند آیا این ضعف یحیی است یا موضوع دیگری در کاراست؟!!!

نظرسنجی

پرسپولیس برابر شاهین بندر عامری به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شاهین عامری
شاهین عامری
ورزشگاه : مهدوی بوشهر
داور مسابقه : روح الله شریفی
سه شنبه, 28 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد رضا اکبریان
جمعه, 24 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4عیسی آل کثیر3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن