اکسید هد

زوج آل کثیر - مغانلو، جذاب اما بدون هماهنگی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 571 ] - شنبه, 4 اردیبهشت 1400

زوج آل کثیر - مغانلو، جذاب اما بدون هماهنگی

وقتی شهریار مغانلو بعد از یک ماه رایزنی و مذاکره با باشگاه پرتغالی به پرسپولیس آمد هواداران خوشحال شدند که با جذب این مهاجم و البته بازگشت عیسی آل کثیر به تیم... 5 out of 5 based on 2 ratings.
زوج آل کثیر - مغانلو، جذاب اما بدون هماهنگی

وقتی شهریار مغانلو بعد از یک ماه رایزنی و مذاکره با باشگاه پرتغالی به پرسپولیس آمد هواداران خوشحال شدند که با جذب این مهاجم و البته بازگشت عیسی آل کثیر به تیم...

ارتش سرخ دات كام :

وقتی شهریار مغانلو بعد از یک ماه رایزنی و مذاکره با باشگاه پرتغالی به پرسپولیس آمد هواداران خوشحال شدند که با جذب این مهاجم و البته بازگشت عیسی آل کثیر به تیم کیفیت خط حمله تیم محبوب شان به یکباره چند پله بالا می آید و دیگر خبری از مشکل گلزنی در تیم نیست.

جذب مغانلو تقریباً همزمان شد با بازگشت آل کثیر به تیم. هر چند مغانلو حدود سه هفته زودتر به پرسپولیس آمد اما او هم با وجود حضور در یک تیم اروپایی چندان آماده نبود و این عدم آمادگی اش باعث شگفتی کادر فنی سرخ ها شد.

در عین حال عیسی آل کثیر هم از 13 فروردین به تیم برگشت و در بازی های نخست ثابت کرد شش ماه دوری از مسابقه روی کیفیت او تأثیر منفی شدیدی گذاشته است.

به جهت این ناهماهنگی حتی در شروع بازی های لیگ قهرمانان این زوج شکل نگرفت و با اینکه شهریار یک پله از عیسی جلوتر بود اما تا بازی سوم مقابل گوا این دو بازیکن را کنار هم ندیدیم.

مغانلو و آل کثیر مقابل گوا کنار هم قرار گرفتند و با اینکه در جریان بازی تأثیرگذار بودند اما گلی به ثمر نرساندند و ناکام بودند تا این فرضیه که «این زوج در تیم فعلی جواب نمی دهد» قوت بگیرد.

منتقدان می گویند آل کثیر و مغانلو هر دو مهاجمان باکس هستند. مهاجمانی که ضربه آخر را خوب می زنند و چنانچه موقعیت نصیب شان شود شانس بالایی برای گل زدن دارند؛ هر چند در سه بازی قبلی لیگ قهرمانان این مسأله اثبات نشده و به جهت ناهماهنگی و ناآمادگی هر دو نفر، هر دو موقعیت های مسلمی از دست داده اند.

عیسی و شهریار اما با وجود بهره بردن از این ویژگی مهم و قدرت تمام کنندگی شان فصل قبل در لیگ برتر 12 و 13 گل زدند و نفرات سوم و دوم جدول گلزنان شدند اما با در نظر گرفتن این ویژگی و شباهتی که خصوصیات فنی شان به هم دارد شاید زوج خوبی نباشند.

کارشناسان و اهالی فن معتقدند برای داشتن یک زوج ایده آل در خط حمله بهتر است دو مهاجم به نوعی مکمل هم باشند تا اینکه شبیه هم و شاید به همین جهت است که مثلاً وقتی عالیشاه در ترکیب قرار می گیرد به جهت اضافه شدنش از عقب و قدرت مانورش در فضاهای خط دفاع کارآیی خط حمله پرسپولیس بالاتر می رود.

از سوی دیگر کارآیی بازیکنانی مثل مغانلو و آل کثیر وقتی بالا می رود که نفرات کناری تیم کارشان را درست انجام بدهند و برای آنها موقعیت بسازند وگرنه تا حدود زیادی از کارآمدی این مهاجمان کاسته خواهد شد. مثالش همین بازی دوم مرحله گروهی مقابل الریان که سیامک نعمتی و عالیشاه برای مغانلو دو گل ساختند یا گل هایی که فصل قبل آل کثیر به پاختاکور زد را همین سیامک و سعید آقایی ساخته بودند.

در واقع عیسی و شهریار هر دو مهاجمانی هستند که با بسته شدن فضا برای نفرات کناری تیم تا حدود زیادی دچار استیصال می شوند و با توجه به نوع بازی شان سخت است که در فضاهای مناسب توپ بگیرند، بچرخند و برای خودشان یا دیگران موقعیت ایجاد کنند و شاید فقط یکی از آنها باید در زمین باشد.

با این وجود کادر فنی پرسپولیس برنامه دارد که از آنها کنار هم استفاده کند. مربیان تیم معتقدند این دو مهاجم با هماهنگی بیشتر و شناخت بهتر از حرکات و جاگیری شان شرایط بهتری در خط حمله پیدا خواهند کرد و در نهایت راندمان خط حمله با بالا رفتن تعداد گل های آنها بالاتر می رود که باید تا پایان فصل منتظر ماند و دید تا چه حد درست فکر می کنند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر سپاهان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سپاهان
سپاهان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : بیژن حیدری
یکشنبه, 19 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:25
پرسپولیس
پرسپولیس
4 - 2
الریان قطر
الریان قطر
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : کیمورا (ژاپن)
پنجشنبه, 9 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:00

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن