اکسید هد

شش مدافع کناری تقدیم به یحیی و پرسپولیس!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1020 ] - شنبه, 4 اردیبهشت 1400
شش مدافع کناری تقدیم به یحیی و پرسپولیس!

پیروزی پرسپولیس در حالی رقم خورد که یحیی گل محمدی این بار از زوج شیری و شجاعی برای پست دفاع کنار بهره برد. پرسپولیس با شکست دوباره گوا و این بار در مسابقه ای ...

ارتش سرخ دات كام :

پیروزی پرسپولیس در حالی رقم خورد که یحیی گل محمدی این بار از زوج شیری و شجاعی برای پست دفاع کنار بهره برد.

پرسپولیس با شکست دوباره گوا و این بار در مسابقه ای که شاگردان یحیی گل محمدی آتش بازی به راه انداختند و چهار گل به حریف هندی خود زدند، حکم صعود خودشان را امضا تا دو بازی آینده آنها تنها برای مشخص شدن جایگاه شان در جدول برای اول و دومی باشد. در این بازی یحیی گل محمدی 6 تغییر در ترکیب قبلی خود در بازی اول مقابل گوآ انجام داده بود که تیم جدید توانست با اقتدار این بار حریف هندی را شکست دهد که آنها هم در این مسابقه حسابی خانه تکانی انجام داده بودند.

در این مسابقه تغییرات اصلی یحیی در خط دفاعی و خط میانی بود. در خط دفاعی سرمربی پرسپولیس این بار وحید امیری را که در نبود سعید آقایی به عنوان دفاع چپ بازی می کرد را بعد از سه بازی برای استراحت بیرون گذاشت و از ابتدا به علی شجاعی میدان داد. بازیکنی که در این بازی توانست عملکرد قابل قبولی از خود به ثبت برساند و حتی وقتی وحید امیری در دقیقه 72 به میدان آمد بازهم کار را در دفاع چپ ادامه داد. طبق اعلام سایت یازده این بازیکن در حالی نمره 7.2 را در اولین تجربه فیکس آسیایی خود در این دوره کسب کرد که 2 شوت به نام او ثبت شد و از 55پاسی که داد با دقت 82 درصد، 45 پاس او به همبازیانش رسید. شجاعی در دفاع هم عملکرد خوبی داشت و با نفوذهای سرعتی خود از جناحین کمک شایانی به فاز هجومی پرسپولیس تغییر کرده در دومین بازی مقابل گوا داشت.

یکی دیگر از تغییرات این بازی، بازگشت مهدی شیری به دفاع راست و نیمکت نشینی سیامک نعمتی بود. نعمتی در سه بازی قبلی توانسته بود در دفاع راست عملکرد خوبی از خودش به ثبت برساند و مهدی شیری هم در این مسابقه که پرسپولیس توانست جشنواره گل مقابل حریف هندی به راه بیندازد، بارها و بارها از جناحین نفوذ داشت و در دفاع هم عملکرد خوبی با ثبت نمره 7 از خودش در این مسابقه به جای گذاشت. شیری در این مسابقه طبق اعلام سایت یازده دقت پاس بالایی داشت و از 58 پاسی که داد با ثبت دقت 95 درصد، 55 پاس او به دست همبازیان خود رسیده است. این در حالی است که در بازی قبلی نعمتی از 66 پاسی که داشته تنها 86 درصد آنها با دقت به دست همبازیانش رسید. شیری در این مسابقه یک پاس کلیدی، 2 سانتر، 3 قطع توپ را هم در گزارش عملکرد خود به ثبت رساند.
 
حالا چه در دفاع راست و چه در دفاع چپ دیگر خیال یحیی راحت است. شجاعی و آقایی یک مکمل خوب برای هم هستند و در سمت راست هم سیامک نعمتی توانسته یک مکمل خوب برای شیری بابت پیاده کردن تفکرات گل محمدی در زمین باشد. علاوه بر این ها وحید امیری هم نمایش خوبی در این پست داشت و فرشاد فرجی هم توانایی بازی در کناره ها را داذد. اتفاق خوب و مهمی که می تواند این پرسپولیس را که سه  جبهه لیگ، آسیا و حذفی می خواهد مدعی باشد، از مسیر هموارتری به مقصد برساند. این موضوع جالب است که در دیگر پست ها و منطقه های پرسپولیس هم به وضوح دیده می شود که نمونه آن در بازی با گوا میدان دادن گل محمدی به محمد شریفی بود که توانست در کنار اسم و رسم دارهایی همچون کمال، احمد و سرلک حسابی خوش بدرخشد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

نتیجه دربی نود و پنجم؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد رضا اکبریان
جمعه, 24 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:30
سپاهان
سپاهان
1 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : بیژن حیدری
یکشنبه, 19 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:25

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن