اکسید هد

بررسی 4 حالت برگزاری دربی در لیگ قهرمانان +جدول

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1359 ] - سه شنبه, 7 اردیبهشت 1400
بررسی 4 حالت برگزاری دربی در لیگ قهرمانان +جدول

با نزدیک شدن به روزهای پایانی دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا گمانه زنی ها در خصوص چگونگی برگزاری بازی و تقابل تیم ها با هم در مرحله بعدی به اوج خود رسیده است. مر...

ارتش سرخ دات كام :

 با نزدیک شدن به روزهای پایانی دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا گمانه زنی ها در خصوص چگونگی برگزاری بازی و تقابل تیم ها با هم در مرحله بعدی به اوج خود رسیده است.

مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا روزهای پایانی اش را سپری می کند و امشب آخرین بازی های هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا در سال 2021 پیگیری می شود.

استقلال بامداد فردا(چهارشنبه) به مصاف الاهلی عربستان خواهد رفت تا تکلیف خود را برای صعود مشخص کند. با توجه به اینکه برای اولین بار لیگ قهرمانان آسیا 2021 با حضور 40 تیم برگزار می شود نحوه حضور تیم ها در مرحله یک هشتم نهایی متفاوت از گذشته است.

دلیل متفاوت بودن، تقسیم بندی تیم ها در مرحله یک هشتم نهایی این است که در رقابت های امسال 10 گروه 4 تیمی حضور دارند که باید 16 تیم از این گروه به مرحله یک هشتم نهایی صعود کنند.

5 گروه در غرب آسیا و 5 گروه در شرق آسیا بازی های گروهی را انجام می دهند. از 5 گروه غرب آسیا 5 تیم نخست و 3 تیم برتر دومی راهی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا می شوند.

پیش از این گفته شد به دلیل 40 تیمی شدن لیگ قهرمانان آسیا مرحله یک هشتم نهایی قرعه کشی می شود ولی طبق اعلام سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا چنین خبری صحت ندارد و طبق گذشته بنا بر جدول بندی، بازی های مرحله یک هشتم نهایی تعیین می شوند.

در این گزارش بررسی خواهیم کرد پرسپولیس و استقلال در چه شرایطی در مرحله یک هشتم نهایی به هم می رسند و شاهد دربی تهران در آسیا خواهیم بود.

بانگاه به جدول گروه های پرسپولیس و استقلال تا اینجای رقابت ها، طبق فرمول جدول بندی AFC در 4 شرایط استقلال و پرسپولیس به هم می خورند.

* فرضیه:اگر پرسپولیس به عنوان صدرنشین گروه E صعود کند و استقلال به عنوان تیم دوم گروه C صعود کند، دربی تهران در 4 حالت برگزار خواهد شد.این جدول گروه بندی ها بعد از اتمام مسابقات است و تیم ها از طریق این جدول ارائه شده از سوی AFC رقبای خود را در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا می شناسند.

در زیر به تحلیل تمام داده ها طبق ترتیب گروه ها تا اینجای مسابقات می پردازیم و از احتمال برگزاری دربی تهران در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا پرده برمی داریم.

طبق نتایج کسب شده تا اینجای رقابت ها و به فرض ثابت ماندن تیم ها در رده های کنونی خود، در دو حالت شاهد دربی تهران در آسیا هستیم. در جدول زیر می توانید حالت ها را مشاهده کنید.در جدول بالا همچنان که مشاهده می کنید 4 حالت برای برگزاری دربی تهران در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2021 متصور شده است. تا اینجای رقابت ها بیشترین احتمال رویارویی پرسپولیس با استقلال طبق جدول رده بندی 5 گروه، گزینه چهارم است. چون استقلال، الوحده امارات و النصر عربستان اکنون به عنوان 3 تیم برتر دومی راهی مرحله بعد می شوند.

حالت های دیگر برای رویارویی پرسپولیس با استقلال در این شرایط شاهد هستیم که احتمالش بسیار ضعیف است.

گزینه اول: در صورتیکه استقلال از گروه C، تراکتور از گروه B و استقلال تاجیسکتان یا الهلال عربستان از گروه A به عنوان 3 تیم برتر دوم صعود کنند شاهد دربی تهران در آسیا خواهیم بود.

گزینه دوم: در صورتیکه استقلال از گروه C، استقلال تاجیکستان یا الهلال از گروه A و النصر عربستان از گروه D به عنوان 3 تیم برتر دوم، راهی مرحله بعد شوند، شاهد دربی تهران در آسیا خواهیم بود.

گزینه سوم: در صورتیکه استقلال از گروه C، النصر عربستان از گروه D و شارجه امارات از گروه B به عنوان 3 تیم برتر دوم، راهی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شود، دربی تهران برگزار خواهد شد.

در تمام 4 گزینه ای که در این گزارش درباره احتمال رویارویی پرسپولیس و استقلال بررسی کردیم تنها فرض بر این بوده که پرسپولیس صدرنشین گروه E باشد و استقلال به عنوان 3 تیم برتر دومی راهی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شود.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر شاهین بندر عامری به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شاهین عامری
شاهین عامری
ورزشگاه : مهدوی بوشهر
داور مسابقه : روح الله شریفی
سه شنبه, 28 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد رضا اکبریان
جمعه, 24 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4عیسی آل کثیر3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن