اکسید هد

پرسپولیس و بیست و هشتمین صعود ایرانی ها از مرحله گروهی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 371 ] - 5 روز پیش

پرسپولیس و بیست و هشتمین صعود ایرانی ها از مرحله گروهی

پرسپولیس ایران که به عنوان صدرنشین گروه پنجم به دور حذفی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا راه یافت بیست و هشتمین صعود تیم های ایرانی از مرحله گروهی در تاریخ این رق... 5 out of 5 based on 1 ratings.
پرسپولیس و بیست و هشتمین صعود ایرانی ها از مرحله گروهی

پرسپولیس ایران که به عنوان صدرنشین گروه پنجم به دور حذفی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا راه یافت بیست و هشتمین صعود تیم های ایرانی از مرحله گروهی در تاریخ این رق...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس ایران که به عنوان صدرنشین گروه پنجم به دور حذفی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا راه یافت بیست و هشتمین صعود تیم های ایرانی از مرحله گروهی در تاریخ این رقابت ها را رقم زد.

از اولین دوره مسابقاتی که در سال 2002 با عنوان لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا آغاز شده ، نخستین صعود تیم های ایرانی از مرحله گروهی در سال 2005 با راهیابی پاس تهران در زمان سرمربیگری مصطفی دنیزلی رقم خورد. سپاهان در سال 2007 برای دومین بار صعود باشگاه های ایرانی به مرحله حذفی رقابت ها را رقم زد. سایپا و پرسپولیس در سال های 2008 و 2009 موفق به صعود از این مرحله شدند. در سال 2010 ذوب آهن، استقلال و مس کرمان برای اولین بار صعود همزمان سه باشگاه ایرانی را به مرحله حذفی رقم زدند، سال 2011 سپاهان و ذوب آهن از دور گروهی صعود کردند.

در سال 2012 استقلال، سپاهان و پرسپولیس به مرحله یک هشتم نهایی راه یافتند. استقلال و فولاد در سال های 2013 و 2014 تنها تیم های ایرانی بودند که از مرحله گروهی صعود کردند. پرسپولیس و نفت تهران در سال 2015 نمایندگان موفق فوتبال ایران در مرحله گروهی بودند. ذوب آهن و تراکتورسازی در سال 2016 صعود کردند، سال 2017 باز هم ایران در مرحله یک هشتم نهایی سه نماینده داشت و تیم های استقلال تهران و خوزستان به همراه پرسپولیس صعود کردند. هت تریک باشگاه های ایرانی در سال 2018 با صعود پرسپولیس، استقلال و ذوب آهن برای سومین بار اتفاق افتاد. ذوب آهن در سال 2019 تنها تیم صعود کننده از این مرحله بود و در دوره گذشته رقابت ها سال 2020 پرسپولیس و استقلال از مرحله گروهی به سلامت عبور کردند.

بر این اساس صعود پرسپولیس در فصل جاری رقابت ها بیست و هشتمین صعود تیم های ایرانی از مرحله گروهی در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا را رقم زده در حالی که امشب همچنان تیم های استقلال تهران و تراکتور تبریز می توانند به صعود امیدوار باشند و ممکن است فوتبال ایران را به سی امین صعود از این مرحله برسانند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سپاهان
سپاهان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان اصفهان
داور مسابقه : بیژن حیدری
یکشنبه, 19 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:25
پرسپولیس
پرسپولیس
4 - 2
الریان قطر
الریان قطر
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : کیمورا (ژاپن)
پنجشنبه, 9 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:00

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن