اکسید هد

10 دوره و چهارمین صدرنشینی آسیایی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 402 ] - 4 روز پیش

10 دوره و چهارمین صدرنشینی آسیایی

پرسپولیس در دهمین حضورش در لیگ قهرمانان آسیا موفق شد به عنوان صدرنشین راهی مرحله یک هشتم نهایی شود. پرسپولیس در 9 دوره قبلی و در سال فصل های 2009، 2018 و 2020... 5 out of 5 based on 2 ratings.
10 دوره و چهارمین صدرنشینی آسیایی

پرسپولیس در دهمین حضورش در لیگ قهرمانان آسیا موفق شد به عنوان صدرنشین راهی مرحله یک هشتم نهایی شود. پرسپولیس در 9 دوره قبلی و در سال فصل های 2009، 2018 و 2020...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس در دهمین حضورش در لیگ قهرمانان آسیا موفق شد به عنوان صدرنشین راهی مرحله یک هشتم نهایی شود. پرسپولیس در 9 دوره قبلی و در سال فصل های 2009، 2018 و 2020 موفق شده بود به عنوان صدرنشین از گروهش صعود کند و این چهارمین صعود قرمز ها به عنوان تیم اول گروه است. پرسپولیسی ها در 3 دوره قبلی که صدرنشین بودند یک بار در مرحله یک هشتم حذف شدند و 2 بار هم تا فینال صعود کردند. عملکرد این تیم در ادوار مختلف لیگ قهرمانان آسیا را باهم مرور می کنیم.

2002
پرسپوبیس در اولین دوره لیگ قهرمانان آسیا که در فصل 2002 ( اسفند سال 1381)شروع شد  در گروه D با پاختاکور ازبکستان، الطلبه عراق و نیسا عشق آباد ترکمنستان همگروه بود. در آن دوره اتز هرگروه فقط یک تیم صعود می کرد که پاختاکور با 9 امتیاز اول شد و پرسپولیس هم با 6 امتیاز در جایگاه دوم ایستاد تا در همان مرحله اول از این مسابقات حذف شود. گفتنی است در اولین دوره بازی ها به شکل تک مسابقه و متمرکز برگزار می شد که ازبکستان محل برگزاری این گروه بود. سرمربی پرسپولیس در این رقابت ها علی پروین بود.

2009
پس از ناکامی اولین قهرمان لیگ برتر ایران در اولین دوره لیگ قهرمانان آسیا سرخ پوشان که در دوران افت به سر می بردند تا 6 سال مجوز حضور در این رقابت ها را دریافت نکردند تا اینکه با قهرمانی در لیگ برتر هفتم با افشین قطبی آنها در لیگ قهرمانان 2009 ( اسفند 1387)  حاضر شدند و در گروه خودشان که 2 تیم اول و دوم مجوز حضور در مرحله بعدی را دریافت می کردند بالاتر از الشارجه امارات، الشباب عربستان و الغرافه قطر صدرنشین شدند. با اینکه پرسپولیس و الشباب عربستان هردو 7 امتیازی بودند و تیم عربستانی تفاضل بهتری هم داشت اما از آنجا که در مجموع بازی رفت و برگشت شاگردان قطبی نتیجه بهتری برابر الشباب گرفته بودند پرسپولیس به عنوان صدرنشین و الشباب به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شدند. گفتنی است الشارجه در میانه این رقابت ها انصراف داد تا رقابت های این گروه با 3 تیم برگزار شود. در مرحله یک هشتم پرسپولیس در تهران با نتیجه یک بر صفر مقابل بنیادکار ازبکستان بازنده شد و از این رقابت ها کنار رفت.

2011
پرسپولیس پس از یک دوره غیبت دوباره در لیگ قهرمانان 2011 ( اسفند 13899) حاضر شد و با الاتحاد عربستان، بنیاد کار ازبکستان و الوحده امارات در یک گروه قرار گرفت. الاتحاد و بنیاد کار به ترتیب با 11 و 9 امتیاز به عنوان تیم های اول و دوم صعود کردند و پرسپولیس با 5 امتیاز تیم آخر گروه شد تا خداحافظی تلخ و زودهنگامی با این دوره از لیگ قهرمانان داشته باشد.

 2012
 در لیگ قهرمانان 2012 ( اسفند 1390) پرسپولیس با الهلال عربستان، الغرافه قطر و الشباب امارات همگروه بود.قرمز ها با 11 امتیار پس از الاهلال 12 امتیازی مجوز حضور در مرحله بعدی را کسب کردند. در این مرجله آنها میهمان الاتحاد عربستان بودند که با قبول شکست سنگین 3 بر صفر از رسیدن به مراحل بالاتر بازماندند.

2015
پس از این ناکامی دوباره شاهد غیبت 2 ساله پرسپولیس در لیگ قهرمانان بودیم تا اینکه آنها در لیگ قهرمانان 2015(اسفند 1393) دوباره مجوز حضور در این رقابت ها را دریافت کردند. آنها با لخویا قطر، النصر عربستان و بنیادکار ازبکستان در یک گروه قرارداشتند.درپایت دور گروهی لخویا با 13 امتیاز به عنوان تیم اول و پرسپولیس با 12 امتیاز به عنوان تیم دوم مجوز صعود به مرحله یک هشتم را دریافت کردند. پرسپولیس در این مرحله در مجموع بازی رفت و برگشت در تهران و ریاض با نتیجه 3 بریک مقابل الهلال عربستان حذف شد و مجوز صعود به مراحل بالاتر را دریافت نکرد.

 2017
پرسپولیس پس از غیبت در یک دوره از رقابت های لیگ قهرمانان در فصل 2017(اسفند 1395) را دریافت کردند. آنها با الهلال عربستان، الریان قطر و الوحده امارات در یک گروه قرار گرفتند که در پایان تیم عربستانی با 12امتیاز به عنوان تیم اول و پرسپولیس با 9 امتیاز به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعدی رقابت ها شدند. شاگردان برانکو در مرحله یک هشتم و در مجموع بازی رفت و برگشت با نتیجه یک بر صفر لخویا قطر را از پیش رو برداشتند. در مرحله یک چهارم هم در مجموع بازی رفت و برگشت 5 بر 3 الاهلی عربستان را حذف کردند تا به نیمه نهایی برسند. آنها در نیمه نهایی مقابل الهلال قرارگرفتند که در مجموع بازی رفت و برگشت با نتیجه 6 بر2 باختند و از رسیدن به فینال ناکام شدند.

2018
 در لیگ قهرمانان 2018 پرسپولیس با نسف کارشی ازبکستان، السد قطر و الوصل امارات همگروه بود که در پایان دور گروهی با 13 امتیاز بالاتر از السد 12 امتیازی صدرنشین گروه شد و هردو تیم مجوز حضور در مرحله بعدی را کسب کردند. در مرحله یک هشتم در مجموع  دیدار رفت و برگشت مقابل الجزیره امارات به تساوی 4 بر 4 رسیدند و به لطف گل زده بیشتر در خانه مجوز حضور در مرحله بعدی رقابت ها را کسب کردند. در این مرحله هم در مجموع باری رفت و برگشت با نتیجه 3 بر 2 از سد الدحیل قطر گذشتند تا در نیمه نهایی دوباره السد قطر برسند. در این مرحله هم شاگردان برانکو در مجموع بازی رفت و برگشت با نتیجه 2 بر یک السد را شکست داد تا برای اولین بار در تاریخ باشگاه پرسپولیس در فینال آسیا حاضر شوند. در بازی نهایی که به صورت رفت و برگشت برگزار شد نماینده شرق آسیا یعنی کاشیما آنتلرز ژاپن با نتیجه 2 بر صفر پرسپولیس را شکست داد تا دست قرمز ها از رسیدن به اولین جام قهرمانی آسیا کوتاه بماند.

2019
در لیگ قهرمانان 2019 ( اسفند 1397) پرسپولیس با السد قطر، الاهلی عربستان و پاختاکور ازبکستان در گروه دشواری قرار گرفته بود. در پایان السد و. الاهلی به ترتیب با 10 و 9 امتیاز به عنوان تیم های اول و دوم صعود کردند و پرسپولیس با 7 امتیاز تیم آخر این گروه شد و خداحافظی زودهنگامی با این رقابت ها داشت.

2020
 در لیگ قهرمانان 2020( بهمن 1398) پرسپولیس با الدحیل قطر، التعاون عربستان و الشارجه امارات همگروه بود. پرسپولیس با سرمربیگری یحیی گلمحمدی شروع خوبی در این دوره نداشت. آنها با شکست 2 برصفر مقابل الدحیل و تساوی 2 بر2 مقابل الشارجه هواداران خودشان را از صعود نا امید کرده بودند که پس از وقفه ای که به دلیل شیوع ویروس کرونا پیش آمد و بازی ها به شکل متمرکز در دوحه برگزار شد ورق کاملا برگشت. پرسپولیس با 4 برد پیاپی با 10 امتیاز بالاتر از التعاون 9 امتیازی به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعدی شد. الدحیل قطر هم 9 امتیازی بود و به دلیل تفاضل کمتر سوم و حدف شد.  در مرحله یک هشتم که به شکل تک بازی برگزار می شد پرسپولیس  ابتدا با یک گل السد قطر را از پیش رو برداشت. در مرحله بعد پاختاکور را که در همان دقایق ابتدایی با اخراج ماشاریپوف 10 نفره شده بود را 2 بر صفر شکست داد و در نیمه هایی هم پس از تساوی یک بر یک با النصر در وقت های قانونی و تلف شده بازی کار به ضربات پنالتی کشید که پرسپولپیس 5 بر3 به برتری رسید تا برای دومین بار به عنوان نماینده غرب راهی فینال شود. در بازی نهایی که مانند دیدار های قبلی در دوحه قطر برگزار می شد پرسپولیس با نتیجه 2 بر یک مقابل اولسان هیوندای کره جنوبی بازنده شد تا برای دومین بار در یک قدمی کسب افتخار آسیایی ناکام شود و برای دوره های بعدی شانس خودش را امتحان کند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سپاهان
سپاهان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان اصفهان
داور مسابقه : بیژن حیدری
یکشنبه, 19 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:25
پرسپولیس
پرسپولیس
4 - 2
الریان قطر
الریان قطر
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : کیمورا (ژاپن)
پنجشنبه, 9 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:00

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن