اکسید هد

وضعیت بهتر خط حمله ما نسبت به استقلال پیش از دربی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 671 ] - پنجشنبه, 23 اردیبهشت 1400

وضعیت بهتر خط حمله ما نسبت به استقلال پیش از دربی

 پرسپولیس و استقلال قرار است نود و پنجمین دربی پایتخت را از ساعت 19:30 عصر جمعه در ورزشگاه آزادی برگزار کنند. این بازی در شرایطی برگزار می شود که پرسپولی... 5 out of 5 based on 2 ratings.
وضعیت بهتر خط حمله ما نسبت به استقلال پیش از دربی

 پرسپولیس و استقلال قرار است نود و پنجمین دربی پایتخت را از ساعت 19:30 عصر جمعه در ورزشگاه آزادی برگزار کنند. این بازی در شرایطی برگزار می شود که پرسپولی...

ارتش سرخ دات كام :

 پرسپولیس و استقلال قرار است نود و پنجمین دربی پایتخت را از ساعت 19:30 عصر جمعه در ورزشگاه آزادی برگزار کنند. این بازی در شرایطی برگزار می شود که پرسپولیس در حال حاضر با 21 بازی و 42 امتیاز در رده دوم جدول رده بندی قرار دارد و یک بازی کمتر از سپاهان 45 امتیازی انجام داده است. استقلال هم با 20 بازی و 34 امتیاز، یک بازی کمتر از پرسپولیس و 2 بازی کمتر از سپاهان انجام داده و در رده سوم است.

این دربی در شرایطی عصر جمعه برگزار خواهد شد که پرسپولیس و استقلال در خط حمله شرایط خوبی دارند. خیلی ها معتقد هستند که وضعیت خط حمله استقلال با حضور دیاباته و قائدی بهتر است اما آمار نشان می دهد که تعداد گل های زده پرسپولیس در لیگ بیشتر از استقلال است و در آسیا 2 تیم به یک اندازه گل زده اند. همین مسئله سبب شد تا به سراغ آنالیز خط حمله 2 تیم و بازیکنان تاثیرگذار 2 تیم در خط هجومی برویم تا شرایط پیش از دربی 95 تهران را از لحاظ هجومی و خط حمله بررسی کنیم.

*آمار گلزنی بهتر پرسپولیس در لیگ
پرسپولیس و استقلال در شرایطی عصر جمعه به مصاف هم می روند که شاگردان گل محمدی در لیگ، 6 گل بیشتر از استقلال به ثمر رسانده اند. پرسپولیس پس از انجام 21 بازی 28 گل در لیگ برتر به ثمر رسانده و استقلال هم پس از انجام 20 بازی 22 گل. این نشان می دهد بر خلاف برخی تبلیغات و سر و صداهای مجازی رسانه های استقلالی، در خط حمله وضع پرسپولیس به مراتب بهتر از استقلال است و این استقلالی ها هستند که باید از خط حمله پرسپولیس بترسند. هرچند شایان ذکر است که با حضور قائدی، دیاباته و البته ارسلان مطهری استقلال خط حمله قدرتمندی دارد اما آمار نشان می دهد که تعداد گل های زده پرسپولیس در لیگ بیشتر از رقیب سنتی است. یعنی به همان اندازه که خط حمله استقلال خطرناک است خط حمله پرسپولیس می تواند کابوسی برای مدافعان استقلال در دربی باشد.

*تعداد گل مساوی در آسیا
نکته جالب در مورد خط حمله پرسپولیس و استقلال این است که 2 تیم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به یک اندازه گلزنی کردند. پرسپولیس و استقلال موفق شدند پس از پایان مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا هر کدام 14 بار دروازه حریفان را باز کنند تا جزو خطوط حمله خطرناک لیگ قهرمانان آسیا باشند. این نشان می دهد به همان اندازه که خط حمله 2 تیم در لیگ ایران خطرناک و کارآمد است، در لیگ قهرمانان آسیا هم چنین وضعیتی وجود دارد و هر 2 تیم خط حمله زهردار و خطرناکی دارند.

*بهترین گلزنان خط حمله پرسپولیس در لیگ
از 28 گلی که پرسپولیس در این فصل از لیگ برتر فوتبال کشورمان به ثمر رسانده 9 گل سهم بازیکنان هجومی بوده و بقیه گل ها را هافبک های دفاعی و مدافعان به ثمر رسانده اند، یعنی 19 گل باقی مانده. از بین مهاجمان و نیروهای هجومی پرسپولیس، شهریار مغانلو در لیگ گلی نزده، وحید امیری 3 گل به ثمر رسانده و آل کثیر، ترابی و عالیشاه هرکدام 2 گل به ثمر رساندند. شایان ذکر است که بهترین گلزن پرسپولیس در لیگ احمد نوراللهی با 6 گل است که پست اصلیش هافبک دفاعی است.

*بهترین گلزنان خط حمله استقلال در لیگ
در استقلال اما شرایط کمی متفاوت است و از مجموع 22 گلی که این تیم به ثمر رسانده 16 گل سهم مهاجمان یا نیروهای تهاجمی بوده. مهدی قائدی و ارسلان مطهری هرکدام 5 گل، وریا غفوری 4 گل و شیخ دیاباته و فرشید اسماعیلی هر کدام یک گل در لیگ زده اند. این نشان می دهد که برخلاف پرسپولیس بیشتر بار گلزنی استقلال روی دوش مهاجمان بوده و کمتر مدافعان و نیروهای تدافعی برای استقلال گلزنی کرده اند.

*آمار متفاوت آسیا برای مهاجمان پرسپولیس و استقلال
در آسیا اما آمار مهاجمان و نیروهای تهاجمی 2 تیم بسیار متفاوت است. از 14 گل به ثمر رسیده پرسپولیس در آسیا 9 گل سهم مهاجمان و نیروهای تهاجمی بوده است. شهریار مغانلو 4 گل، آل کثیر و مهدی ترابی 2 گل و احسان پهلوان یک گل برای پرسپولیس در آسیا به ثمر رساندند. ضمن اینکه در این مسابقات وحید امیری به عنوان دفاع چپ بازی کرد تا احسان پهلوان جایگزین او در خط حمله باشد.

در آن طرف میدان، استقلالی ها از 14 گلی که به ثمر رساندند 12 گل توسط مهاجمان و نیروهای تهاجمی بوده و 2 گل را مدافعان و نیروهای تدافعی به ثمر رساندند. شیخ دیاباته با 5 گل، فرشید اسماعیلی و مهدی قائدی با 3 گل و ارسلان مطهری هم یک گل در آسیا به ثبت رساندند.

*نبرد خط آتش
بررسی شرایط خط حمله و هجوم 2 تیم پرسپولیس و استقلال پیش از دربی تهران این نوید را می دهد که احتمالا شاهد نبردی جذاب در خط حمله با خط آتش 2 تیم باشیم. این احتمال وجود دارد که دربی 95 با توجه به شرایط موجود یک دربی پرگل و جذاب از آب دربیاید. از یک طرف پرسپولیس منهای مهاجمان خطرناکی که دارد، هافبک های تدافعی و مدافعان گلزنی هم دارد و از آن طرف استقلال بیشتر از اینکه روی گلزنی هافبک های تدافعی و مدافعان اتکا کند روی گلزنی مهاجمانش حساب کرده است.

این مسئله ثابت می کند که هر 2 تیم برای کسب پیروزی و 3 امتیاز حساس این دربی ابزار کامل را در اختیار دارند. شاید تنها تفاوت 2 تیم در خط دفاعی باشد که آنجا هم وضع پرسپولیس از استقلال بسیار بهتر است. پرسپولیس در حال حاضر بهترین خط دفاعی لیگ را در اختیار دارد و همین مسئله شاید شانس پرسپولیس را برای پیروزی در دربی بیشتر کند. هرچند در نهایت این تاکتیک های مربیان و البته چاشنی شانس است که می تواند نتیجه دربی 95 را مشخص کند.

هرچه هست هواداران 2 تیم و مخصوصا پرسپولیسی ها امید زیادی به خط حمله وحشتناک و زهردار خود دارند تا بتوانند با اتکا به مهاجمان فوق العاده خود کار استقلال را تمام کنند و این تیم را با نتیجه خوب شکست دهند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس قهرمان سوپرجام می شود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50
ذوب آهن
ذوب آهن
1 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولادشهر
داور مسابقه : کوپال ناظمی
دوشنبه, 3 خرداد 1400 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن