اکسید هد

منافی: دوست داشتم بروم در تیم میلان بازی کنم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 490 ] - دوشنبه, 27 اردیبهشت 1400

منافی: دوست داشتم بروم در تیم میلان بازی کنم

جواد منافی پیشکسوت پرسپولیس درباره تمرین جنجالی این تیم در زمان دایی گفت: ما سر تمرین بودیم کادر آقای درخشان بدون این که به ما چیزی بگویند وارد محل تمرین شدند... 5 out of 5 based on 2 ratings.
منافی: دوست داشتم بروم در تیم میلان بازی کنم

جواد منافی پیشکسوت پرسپولیس درباره تمرین جنجالی این تیم در زمان دایی گفت: ما سر تمرین بودیم کادر آقای درخشان بدون این که به ما چیزی بگویند وارد محل تمرین شدند...

ارتش سرخ دات كام : جواد منافی پیشکسوت پرسپولیس درباره تمرین جنجالی این تیم در زمان دایی گفت: ما سر تمرین بودیم کادر آقای درخشان بدون این که به ما چیزی بگویند وارد محل تمرین شدند که جو متشنج شد و هواداران شعار دادند.

بدو تردید یکی از بزرگ ترین حسرت های تاریخ فوتبال ایران متعلق به جواد منافی است. ستاره دهه هفتاد پرسپولیس و تیم ملی که در زمان اوج خود و درست وقتی که در آستانه ترانسفر به فوتبال اروپا بود به خاطر یک تصادف وحشتناک خانه نشین شد و فوتبالش برای همیشه به پایان رسید. شاید اگر آن تصادف لعنتی نبود نام منافی برای همیشه در تاریخ فوتبال ایران ماندگار می شد اما این اتفاق مسیر زندگی او را عوض کرد. منافی که روزگاری رویای بازی در آث میلان را در سر می پروراند، در گفت و گو با خبرآنلاین خاطره بازی جالبی با عکس های قدیمی خود داشت که در ادامه می خوانید:

زمان تیم ملی استانکو فکر کنم بازی با مجارستان در استادیوم آزادی است. این تیم معروف به 11 سبیلو است چون همه سبیل دارند. فکر کنم یک – یک شد یا یک بر صفر بردیم. کریم باقری، علی دایی، بهزاد غلامپور، علی افتخاری و ایمان عالمی که خیلی به او اعتقاد داشت و بین تمام فورواردهای خوب او را انتخاب کرده بود. بعد از این بازی راهی مسابقات آسیایی هیروشیما شدیم. من اولین بازیکن از ایران بودم که جزو 11 نفر برتر آن مسابقات انتخاب شدم و در تیم منتخب آسیا قرار گرفتم و از ایران فقط من بودم. آن موقع از ایتالیا، آلمان و اتریش پیشنهاد داشتم و حتی وقتی با تیم ملی به آلمان رفتیم با لایپزیگ بازی کردیم از چهل متری گل زدم. آقای نوروزی خدا بیامرز دکتر تیم ما زبان آلمانی بلد بود. بعد از بازی من را به یک هتل برد که آنجا سرمربی لایپزیگ گفت من شما را می خواهم فقط کپی پاسپورت بدهید و کارهایتان انجام شود. به آقای عابدینی گفتم که او گفت صبر کن. تیم سالزبورگ اتریش هم من را می خواست ایشان گفت دست نگه دار. می خواست ترانسفر خیلی خوبی کند و بعد از بازی های آسیایی که برگشتیم از جنوا ایتالیا و آلمان و اتریش دعوت نامه ‍های خوبی داشتم اما آن تصادف همه چیز را خراب کرد.

زمان مربیگری در پرسپولیس لیگ برتر 92-93 است که نایب قهرمان شدیم. سرمربی علی دایی بود. سال بعدش تا هفته هفتم بودیم که سیاسی آمد و ما را برداشت و آقای درخشان را آورد. ما سر تمرین بودیم این ها بدون این که به ما چیزی بگویند وارد محل تمرین شدند که جو متشنج شد و هواداران شعار دادند.

علی دایی هم به خاطر همان مسائلی که در سایپا به وجود آمد فعلا اجازه نمی دهند کاری کند. از آن زمان خیلی هم پیشنهاد داشته و اکثر تیم های لیگ او را می خواستند اما شرایطی به وجود آمده که فعلا بیرون باشد.

این تصویر سال 69 یا 70 در تیم ملی امید و بازی با تیم ملی ب شوروی در امجدیه است. یحیی گل محمدی، میرشاد ماجدی و خداداد عزیزی هم در عکس هستند. تیم بسیار خوبی داشتیم. فکر کنم خیلی راحت می توانستیم به المپیک بارسلون برویم. در یمن یک بر صفر جلو بودیم و اگر آن بازی را برنده می شدیم قطعا صعود می کردیم اما یک اتفاق کوچک باعث شد دقیقه آخر گل بخوریم و بازی مساوی شود. سرمربی تیم هم حسن حبیبی بود.

این بازی با کشاورز است. خدا بیامرز مسعود استیلی و مجتبی محرمی هم حضور دارند. فکر کنم آخرین بازی است که برای پرسپولیس انجام دادم. بعد این بازی رفتم شمال و تصادف کردم که مجبور شدم فوتبال را کنار بگذارم. حسرتی که تا آخر عمر با من هست و هرچه بخواهم بگویم فراموش کردم ولی نمی توانم. چون از بالا یک دفعه سقوط کردم. من یک ماه دیگر باید می رفتم با قرارداد بسیار خوبی برای تیم های اروپایی بازی کنم ولی ناگهان همه چیز را از دست دادم. تصادفی کردم که نخاعم آسیب دید، گردنم شکست و 3-4 ماه در بیمارستان و 5-6 ماه در خانه بستری بودم. یکی دو سال طول کشید بتوانم بلند شوم و راه بروم و روی ویلچر بودم. خدا کمک کرد دوباره برگشتم ولی آن حسرت همیشه هست. خیلی دوست داشتم بروم در تیم میلان بازی کنم و فکر کنم توانایی اش را داشتم و می توانستم در تیم های خوب اروپایی بازی کنم و حسرتش تا آخر عمر با من است.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر مس رفسنجان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
مس رفسنجان
مس رفسنجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای صنعت مس
داور مسابقه : جواد رحیم زاده
جمعه, 4 تیر 1400 / ساعت : 19:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن