اکسید هد

سراج: عیسی در 23سالگی باید رو می شد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1007 ] - سه شنبه, 28 اردیبهشت 1400

سراج: عیسی در 23سالگی باید رو می شد

گلزنی عیسی آل کثیر، مهاجم خوزستانی پرسپولیس در دربی موجب شد تا در خصوص توانایی های فنی عیسی به سراغ یک مهاجم خوزستانی دیگر برویم ؛بهنام سراج، مهاجم آبادانی که... 5 out of 5 based on 3 ratings.
سراج: عیسی در 23سالگی باید رو می شد

گلزنی عیسی آل کثیر، مهاجم خوزستانی پرسپولیس در دربی موجب شد تا در خصوص توانایی های فنی عیسی به سراغ یک مهاجم خوزستانی دیگر برویم ؛بهنام سراج، مهاجم آبادانی که...

ارتش سرخ دات كام :

گلزنی عیسی آل کثیر، مهاجم خوزستانی پرسپولیس در دربی موجب شد تا در خصوص توانایی های فنی عیسی به سراغ یک مهاجم خوزستانی دیگر برویم ؛بهنام سراج، مهاجم آبادانی که خودش هم سابقه بازی در پرسپولیس و دربی پایتخت و اتفاقاً مربیگری عیسی آل کثیر را در کارنامه اش دارد. گفت وگوی فنی و جالب ما در خصوص دربی اخیر پایتخت با بهنام سراج را بخوانید.
 
*به عنوان شخصی که با عیسی آل کثیر کار کرده، می خواستیم نظرتان را راجع به این مهاجم خوزستانی پرسپولیس بدانیم؟
باید به این نکته اعتراف کنم زمانی که عیسی با ما در صنعت نفت کار می کرد بارها از عشق و علاقه وافرش به پرسپولیس حرف می زد. مهاجمی که با جان و دل پرسپولیس را دوست داشت و من خودم شاهد این ماجرا بودم. نه تنها خود عیسی بلکه تمام خانواده اش پرسپولیسی دوآتشه هستند و با دل و جان تیم سرخپوش پایتخت را دوست داشته و دارند و طرفدار پر و پا قرص این تیم هستند. عیسی زمانی که در صنعت نفت بود، دائم از این موضوع حرف می زد که باید به پرسپولیس برود و دائما این جمله ورد زبانش بود که خدا هم کمکش کرد تا به آرزوی قلبی اش برسد. البته من باید به این نکته اذعان داشته باشم که ما در پرسپولیس یک عیسی کاملاً متفاوت را با بقیه تیم هایی که در آنها بازی می کرد، شاهد بودیم. عیسی در 31 سالگی در پرسپولیس رو شد در حالی که این استعداد ناب می توانست در 23 سالگی در پرسپولیس رشد کرده و همان موقع هم قدرت خودش را به رخ همه بکشد. درست است که عیسی کمی دیر به اصطلاح ما فوتبالی ها در پرسپولیس رو شد و فوتبالش بیشتر به چشم آمد اما او واقعاً یک مهاجم تمام نشدنی و گلزنی قهار است که باز هم می تواند در پرسپولیس و فوتبال ما خودش را بیشتر و بیشتر نشان دهد. اوج هنر عیسی هم زمانی عیان شد که این بازیکن خوب با ظلم آشکار و محرومیت ششماهه از سوی کنفدراسیون آسیا مواجه شد. شاید اگر مهاجم دیگری جای عیسی بود، بعد از آن محرومیت سنگین نمی توانست بار دیگر با قدرت برگردد اما عیسی جانانه مبارزه کرد و در بازگشت هم چه گل های حساسی برای پرسپولبس زد که اوج آنها در بازی مقابل استقلال در دربی نمایان شد.

*از خصوصیات اخلاقی عیسی هم به نظر اطلاعات و شناخت کافی دارید؟
بله عیسی به لحاظ اخلاقی بچه حساسی است و اگر او را اذیت نکنند و با ملایمت و آرامش با او برخورد کنند، قادر است با شرایط بهتری به کار خودش ادامه دهد و باز هم روزهای خوبی را برای خودش و تیم محبوبش رقم بزند.

*در رابطه با خصوصیات فنی عیسی آل کثیر می خواهیم نظرتان را بیشتر بدانیم و از آنها با خبر شویم.
عیسی 70درصد گل هایش را روی زمین می زند اما روی هوا و توپ های هوایی هم گل های خوبی را به ثمر می رساند. فرصت طلبی و جایگیری های بسیار خوبی دارد و در نقاط کور دفاع حریفان خیلی خوب قرار می گیرد و بیشتر توپ هایش را نیز با یک ضرب وارد دروازه حریفان می کند. او در واقع در جاهایی قرار می گیرد که بدون برخورد یا مزاحمت مدافعان حریف، خیلی خوب به وظیفه اش یعنی گلزنی عمل می کند.

*بهترین گلزن خوزستانی تاریخ پرسپولیس، مرحوم صفر ایرانپاک است که هنوز بازیکن و مهاجم دیگری در پرسپولیس نتوانسته رکورد ایشان را بشکند. با این وجود چه مهاجمی را در بین گلزنان خوزستانی پرسپولیس، بهترین گلزن خوزستانی پرسپولیس می دانید؟
بله صفر ایرانپاک که روحشان هم شاد باشد، بیشترین تعداد گل های تاریخ دربی را زده که هنوز هم آن تعداد گل و رکورد دست نخورده باقی مانده است اما با وجود احترامی که برای تمام مهاجمان خوزستانی پرسپولیس قائل هستم، من کریم باوی را بهترین گلزن خوزستانی تاریخ پرسپولیس می دانم. سرطلایی ای که روی سرزنی او و خصوصیات خاص دیگرش، مهاجمی نمی تواند روی دست ایشان بیاید. از طریق روزنامه تان هم برای آقا کریم آرزوی سلامتی دارم و از خداوند منان می خواهم به ایشان سلامتی کامل عطا کند .

*شما خودتان هم در پرسپولیس در دربی بازی کرده اید، در دربی پایتخت گل زده اید؟
بله من در دربی بازی کرده ام اما با وجود نمایش خوبم در دربی، قسمت نشد که گل بزنم.

*در خصوص شرایط مغانلو چه نظری دارید و آیا او مکمل خوبی برای عیسی محسوب می شود؟
اول باید به این نکته بپردازم که بازیکنانی که پشت عیسی و شهریار بازی می کنند، چگونه بازیکناتی هستند. در واقع این بازیکنان، کسانی هستند که لقمه آماده برای شهریار و عیسی فراهم می کنند. در پرسپولیس فعلی هم هافبک ها واقعاً عالی مهاجمان را تغذیه می کنند و در واقع هم مهاجمان عالی هستند و هم هافبک ها. آنها خیلی خوب وظایف خودشان را در تیم انجام می دهند. از این رو پرسپولیس تیمی بی نظیر محسوب می شود. شهریار مغانلو روی هوا بسیار مسلط است و حفظ توپ خوبی دارد و پاس های خوبی را برای عیسی و دیگر عناصر تیم مهیا می کند ضمن اینکه در زدن ضربات کاشته و حفظ توپ هم عالی کار می کند و به خوبی با عیسی در تیم و پیشانی حمله با هم هماهنگ هستند.

*دربی پایتخت را به لحاظ فنی چگونه ارزیابی می کنید؟
دربی همیشه شرایط خاص خودش را دارد و معمولاً تیم هایی که از تک موقعیت هایشان بهتر استفاده می کنند برنده می شوند. در دربی اخیر هم فرصت آنچنانی به وجود نیامد و استقلال هم بد بازی نکرد اما اسیر فرصت طلبی مهاجم پرسپولیس و بازی هوشمندانه دیگر بازیکنان این تیم شد.

*آخرین سؤالمان هم به شانس قهرمانی پرسپولیس در لیگ بیستم برمی گردد. ضمن اینکه برای حسن ختام می خواستیم نظرتان را راجع به باخت سنگین و عجیب مس رفسنجان مقابل سپاهان جویا شویم که حتی بعضی ها از نتیجه اش تحت عنوان تبانی یاد کردند!
امسال رقابت خیلی سختی بین پرسپولیس و سپاهان وجود دارد. سپاهان با محرم نتایج خوبی گرفته و پایاپای با پرسپولیس بالا آمده و تیمی بوده که با مدیریت قوی عملاً ثبات خوبی داشته است. اما در مورد بازی این تیم با مس رفسنجان باید بگویم گاهی تیمی اسیر تیم دیگر می شود و اشتباهات مرگباری را انجام می دهد. به نظرم اگر دو تیم ده بار دیگر هم با هم بازی کنند، دیگر آن اشتباهات و نتیجه عجیب 5 بر یک رقم نخورد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

تیم ملی موفق به صعود از گروه خود می شود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : ؟؟؟
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50
ذوب آهن
ذوب آهن
1 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولادشهر
داور مسابقه : کوپال ناظمی
دوشنبه, 3 خرداد 1400 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن