اکسید هد

رهبری فرد: سیدجلال حالاحالاها باید بازی کند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 609 ] - سه شنبه, 28 اردیبهشت 1400
رهبری فرد: سیدجلال حالاحالاها باید بازی کند

پرسپولیس توانست نتیجه بازی دربی95 را با تک گل عیسی آل کثیر از آن خود کند. حالا هیجان این بازی هم کم شده و زندگی برای فوتبال دوست ها حالت عادی خودش را پیدا کرد...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس توانست نتیجه بازی دربی95 را با تک گل عیسی آل کثیر از آن خود کند. حالا هیجان این بازی هم کم شده و زندگی برای فوتبال دوست ها حالت عادی خودش را پیدا کرده است. اما دربی ها یک سری اتفاقات پشت پرده هم دارد که بیشتر وقت ها از چشم دور می ماند. هیجان این بازی آن قدر زیاد است که دیگر کسی یاد افرادی نمی افتد که زمانی درجه هیجان این بازی را به بالاترین میزان خودش می بردند. هواداران قدیمی فوتبال بیشتر از نسل امروز با این چهره ها آشنا هستند اما هواداران امروزی درگیر نام های جوان و جدید هستند و چیزی از هیجانات دربی های قبل نمی دانند. یکی از کسانی که حضورش در دربی ها هیجان فوتبال را به اوج خودش می رساند بهروز رهبری فرد بود که از فصل73 و درست در جنجالی ترین دربی ایران حضورش را در جمع سرخپوشان تثبیت کرد و تا سال ها برای دربی کری خواند و ضربان قلب هواداران پرسپولیس را به اوج خودش رساند. هرچند گفت گوی شماره20 سابق پرسپولیس می توانست جنجالی تر از چیزی باشد که از نظر شما می گذرد اما حاوی نکته ای است که کمتر مورد توجه قرار می گیرد. چطور می شود به راحتی قدیمی های فوتبال را فراموش کرد؟ شما را دعوت می کنیم این مصاحبه را بخوانید.

*پرسپولیس نتیجه دربی را ازآن خودش کرد. نظرتان درباره این بازی چیست؟
من اصلا فوتبال ایران را دنبال نمی کنم!

*چرا؟
علاقه ای ندارم. نه بازی های پرسپولیس را می بینم نه بازی های تیم های دیگر را. درمورد بازی های بارسا یا رئال بپرسید می توانم صحبت کنم، اما فوتبال ایران را پیگیری نمی کنم.

*یعنی الان نمی دانید پرسپولیس چه وضعیتی در رقابت های لیگ دارد؟
چرا می شنوم که پرسپولیس بازی هایش را برده اما بازی ها را نگاه نمی کنم.

*مگر می شود؟
چرا نشود؟ همیشه حس می کنم من بازیکن پیروزی بوده ام و اصلا ارتباطی با پرسپولیس ندارم. احتمالا بقیه هم همین فکر را می کنند که اصلا یاد ما نیستند.

*ولی کسی الان نمی گوید دوتا تیم به نام های پیروزی و پرسپولیس وجود دارد.
اگر این دو تا تیم یکی بوده اند پس چرا کسی از پرسپولیس یاد ما نیست. مگر می شود ما بازیکن پرسپولیس باشیم و کسی در این باشگاه ما را نشناسد؟! نه، من بازیکن تیم پیروزی بوده ام!

*اما می بینیم در فضای مجازی برای برد پرسپولیس آرزوهای خوب می کنید.
بگذارید به پای هواداری!

*حالا که دوست ندارید درمورد این دربی حرف بزنید حداقل از دربی های گذشته بگویید.
آن زمان که در پیروزی بازی می کردم دربی های خوب همیشه جنجالی بود. دعوا داشت و کارت قرمز و اخراج. همه از این دربی ها لذت می بردند. کلی بازی هیجان داشت.

*بهترین دربی ای که در آن حضور داشتید؟
یکی دربی سال73 بود که محرمی و قلعه نویی با هم درگیر شدند. بعد هم مردم ریختند وسط زمین. بازی ای هم که هاشمی نسب به ما گل زد، خیلی جذاب بود و در آن بازی خیلی حال کردم. بازی را مساوی کردیم و خودم هم یک گل زدم و آخر بازی هم که دعوا شد.

*ظاهرا کلا دعوا در دربی را دوست دارید!
بالاخره دربی باید یک فرقی با بازی های دیگر داشته باشد. باید بتوانی بعد از بازی تا یک ماه درموردش حرف بزنی. الان درمورد دربی چه می توان گفت؟ چه هیجانی در این بازی هست که بخواهی درموردش حرف بزنی؟ بازی که تمام می شود همه آن را از یاد می برند دقیقا به چه درد می خورد. جنجال باید جزئی از دربی باشد.

*چرا بازی های الان را جذاب نمی بینید؟
چون در این بازی ها چهره های جذاب و مطرح حضور ندارند. من کنار علی دایی، علی کریمی، مهدی مهدوی کیا و احمدرضا عابدزاده بازی کردم. خدایی ببینید چه بازیکنانی در تیم ما حضور داشتند؟ الان کدام بازیکن را در تیم می بینید که مثل این بازیکنان باشند؟ ما اصلا بازیکن شاخص نداریم و هیچ کدام نفرات فعلی نمی توانند مثل دایی یا کریمی یا عابدزاده شوند. بی تعارف من الان تفاوتی بین بازیکنان پرسپولیس با تیمی مثل آلومینیوم اراک نمی بینم و همه در یک سطح هستند. البته از استقلال هم بگویم. کدام بازیکن امروزشان مثل سهراب بختیاری زاده یا محمد نوازی هستند؟ نفرات فعلی این تیم هم با تیم های دیگر هیچ تفاوتی ندارند.

*خیلی ها سیدجلال حسینی را بازیکنی متفاوت برای پرسپولیس می بینند که در 39سالگی هم پخته و بی اشتباه برای تیمش بازی می کند.
یک زمانی می گفتم سیدجلال باید در اوج از فوتبال خداحافظی کند اما الان نظرم عوض شده و می گویم تا هر چند سال که می تواند باید برای پرسپولیس بازی کند.

*چرا نظرتان تغییر کرده؟
چون الان می بینم سیدجلال هیچ رقیبی ندارد. هیچ کس نتوانسته خودش را در حد و اندازه این بازیکن نشان دهد. پس بهتر است فعلا خداحافظی نکند و تا جایی که می تواند برای پرسپولیس به میدان برود. خدا را چه دیدید شاید یک روز بتواند با نوه اش هم بازی شود! فعلا که یک رقیب خوب ندارد.

*چرا این قدر از پرسپولیس دلخور هستید؟
چرا نباشم. 14سال برای این تیم بازی کردم. کلی پیشنهاد خوب را رد کردم و در پرسپولیس بازی کردم. چرا یک بار نباید حال من را بپرسند؟! چرا نباید یک بار تماس بگیرند و بپرسند آیا زنده هستم یا نه. به خدا هرکس جای من باشد ناراحت می شود. در باشگاه های بزرگ دنیا به بازیکنان قدیمی شان بها می دهند. شده به بازیکنان قدیمی شان یک پست فرمالیته بدهند این کار را می کنند تا بگویند یاد آنها هستند. طرف هم راضی است. الان پرسپولیس چه عزتی برای بازیکنان قدیمی اش گذاشته؟ الان کسی سراغ مجتبی محرمی را می گیرد؟ کسی می گوید چرا عابدزاده پیتزافروشی می کند؟ وقتی می بینم برخی با زمان کوتاه حضورشان در پرسپولیس پست می گیرند پیش خودم می گویم همان بهتر که محرمی خانه نشین شده و عابدزاده پیتزا می فروشد!

*الان از سمیعی ناراحتید یا افشین پیروانی یا یحیی گل محمدی ؟

از هیچ کدام! سمیعی را که اصلا نمی شناسم. افشین هم گاهی تماس می گیرد. با یحیی هم هیچ مشکلی ندارم و دارد خیلی خوب کارش را می کند. من به طور کلی گفتم. افشین می گوید چرا شماها نباید باشید و به او می گویم نمی توانم خودم را به پرسپولیس تحمیل کنم. نمی توانم بروم و به سمیعی بگویم آقا من را بیاور باشگاه یا حالم را بپرس! به تلویزیون هم نمی توانم بگویم چرا من را به عنوان کارشناس دعوت نمی کند. کجای دنیا قدیمی های فوتبال توجه را از بقیه طلب می کنند که من بخواهم بکنم. برای همین سکوت می کنم و خودم را بازیکن تیم پیروزی می دانم.

*الان دلتنگ کسی در پرسپولیس نیستید؟
خیلی دلتنگ علی (انصاریان) هستم. بچه محلم بود. با او هم بازی و هم اتاق بودم. ارتباط نزدیکی با او داشتم. 2روز قبل از اینکه راهی بیمارستان شود با او جایی رفتم. هیچ کدام هم ماسک نداشتیم. نمی دانم چرا من کرونا نگرفتم. واقعا تعجب می کنم. رفتن علی داغ بزرگی به دلم گذاشت. وقتی انتظار مرگ کسی را نداری بیشتر از شنیدن خبر رفتنش اذیت می شوی. مرگ علی و مهرداد (میناوند) خیلی اذیتم کرد. چقدر شب های بازی دربی با علی و مهرداد می نشستیم و درمورد این بازی حرف می زدیم. مهرداد هم برایم عزیز بود. الان وقتی به عکس های دونفره مان نگاه می کنم خیلی با علی و مهرداد حرف می زنم.

*عکس با آن دو مرحوم زیاد دارید؟
خیلی عکس دونفره دارم. آنقدر زیاد هستند که تا سال ها می توانم با آنها زندگی کنم و هیچ وقت هم تکراری نشوند.

*چرا عکس ها را به اشتراک نمی گذارید؟
همه آنها پیش خودم هستند و می خواهم همیشه با این دو نفر همکلام شوم.

*سوال آخر تکراری است؛ واقعا نمی خواهید درمورد این دربی حرف بزنید؟
شما بنویس برد پرسپولیس مبارک همه هواداران این تیم. همین.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس قهرمان سوپرجام می شود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50
ذوب آهن
ذوب آهن
1 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولادشهر
داور مسابقه : کوپال ناظمی
دوشنبه, 3 خرداد 1400 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن