اکسید هد

شجاعی: آقا فرهاد در تیم امید من را نمی شناختند، حالا حتما می شناسند

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1030 ] - سه شنبه, 28 اردیبهشت 1400

شجاعی: آقا فرهاد در تیم امید من را نمی شناختند، حالا حتما می شناسند

پرسپولیس توانست یک سه امتیاز مهم را در دربی 95 به اندوخته های خودش در مسیر قهرمانی اضافه کند. مسابقه ای که در آن در کنار یحیی گل محمدی که اولین تجربه برد دربی... 5 out of 5 based on 4 ratings.
شجاعی: آقا فرهاد در تیم امید من را نمی شناختند، حالا حتما می شناسند

پرسپولیس توانست یک سه امتیاز مهم را در دربی 95 به اندوخته های خودش در مسیر قهرمانی اضافه کند. مسابقه ای که در آن در کنار یحیی گل محمدی که اولین تجربه برد دربی...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس توانست یک سه امتیاز مهم را در دربی 95 به اندوخته های خودش در مسیر قهرمانی اضافه کند. مسابقه ای که در آن در کنار یحیی گل محمدی که اولین تجربه برد دربی را در قامت سرمربی به دست آورد، علی شجاعی هم به عنوان یک دربی اولی، برد را در کارنامه اش در این مسابقه ثبت کرد. مسابقه ای که این بازیکن جوان سرخ ها معتقد است جدا از حساسیت ها، سه امتیاز آن برای تیم گل محمدی بسیار مهم بوده تا در کورس قهرمانی همچنان قرار داشته باشند و با قدرت کار را برای رسیدن به پنجمین قهرمانی پیاپی دنبال کنند.

*از دربی 95 شروع کنیم که یک سه امتیاز مهم و حیاتی را به دست آوردید؟
دربی همیشه بازی پرفشار و سنگینی است و این بازی یکی از تقابل های مهم ما در این فصل بود. جدا از دربی و کری خوانی هایی که داشت واقعا به سه امتیاز این مسابقه برای ماندن در کورس قهرمانی و رسیدن دوباره به صدر جدول احتیاج داشتیم. به همین خاطر مسئولیت سنگینی در این بازی داشتیم و استقلال هم نمایش خوبی برابر ما داشت. نیمه اول به نظرم هر دو تیم کمی با توجه به حساسیت های این بازی سردرگم بودند اما در نیمه دوم شرایط به کل فرق کرد و ما تیم برتر میدان بودیم و بعد از گل هم طبیعی بود که کمی عقب بکشیم تا از گل خودمان حفاظت کنیم. گلی که اهمیت آن و سه امتیازی که به خاطر آن گرفتیم تاثیرش را در ادامه فصل و در مسیر قهرمانی خواهیم دید.

*پرسپولیس در این بازی با حواشی زیادی از بازی قبل مقابل سپاهان پای به زمین گذاشت که استقلالی ها تا شروع دربی خیلی حرف از محرومیت بازیکنان شما را برای این بازی مطرح می کردند.
هم در این بازی ما با استقلال و هم در بازی با سپاهان شروع کننده تیم های حریف بوده اند. به هرحال طبیعی است وقتی این مسائل حاشیه ای را شروع می کنند کل تیم را تحت تاثیر قرار می دهد. با این حال بعد از آن حواشی که برای ما در اصفهان درست کردند آن هم در مسابقه ای که حق مان گرفتن سه امتیاز بازی بود تمرکزمان را روی دربی گذاشتیم و خدا را شکر بهترین نتیجه را گرفتیم.

*دربی اول هم حسابی برای تو خوش یمن بود. از تجربه اولت در این بازی بگو؟
بله همان طور که گفتید در بازی رفت من بعد از بازی با سپاهان دچار پارگی کپسول از ناحیه کتف شدم که دقیقا یک هفته قبل از مسابقه ما با استقلال در دور رفت بود. مسابقه ای که آن موقع هم انگیزه داشتم اما قسمت نشد بازی کنم و از همراهی تیم جا ماندم. در این دربی هم تمام تمرکزم را گذاشته بودم که اگر قرار هست یک دقیقه هم که شده بازی کنم بهترین نمایش را داشته باشم چون می دانستم بازی بزرگی است و باید بهترین عملکردم را به نمایش بگذارم که خدا را شکر روسفید شدم و از این بابت خوشحالم.

*حسن ختام عملکرد خوبی که در دربی داشتی هم ضربه سری بود که توپ را از دروازه پرسپولیس بیرون کشیدی و حفظ این سه امتیاز به نام تو ثبت شد و بعد هم هواداران به تو لقب «سرطلایی» دادند.
در وهله اول من هرکاری که در این بازی انجام دادم وظیفه ام بود و کمک به تیم جزو وظایف اصلی هر بازیکن داخل زمین است. شک نکنید نقش من در این صحنه کمتر از بازیکنانی بود که از دقیقه اول در بازی بودند و خوشحالم که در این بازی مهم و سرنوشت ساز تاثیرگذار بودم. در مورد لقب «سرطلایی» که شما گفتید هواداران به من داده اند این برای من یک افتخار است که در تیمی هستم که چنین هوادارانی دارد و اینقدر به من و بقیه بازیکنان لطف دارند. در این فصل همیشه از من حمایت کردند و خوشحالم که باعث خوشحالی آن ها با انجام خوب وظایفم شدم. از این لقب خوشحال شدم و راستش را بخواهید وقتی این پیام های پرمحبت را می دیدم از دادن این لقب کیف کردم و به قولی به دلم بدجور نشست. ما بهترین هواداران آسیا و حتی جهان را داریم و به داشتن آنها افتخار می کنیم.

*قبول داری با این برد قهرمانی پرسپولیس هموارتر از قبل در کورس با سپاهان شد. خودت چقدر امیدواری این عنوان برای پنجمین بار متوالی نصیب سرخ های پایتخت شود؟
پرسپولیس از روز اول برای قهرمانی استارت زد و این موضوعی است که از روز اول به آن فکر می کردیم چون آن را حق خودمان می دانیم. سپاهان تیم با شخصیتی است که پابه پای ما پیش می آید اما با بردی که در دربی داشتیم به امید خدا مسیر قهرمانی برای رسیدن به پنجمین عنوان هموارتر از قبل شد تا دل هواداران را شاد کنیم. قهرمانی کمترین حق پرسپولیس است تا در ادامه به آن حقی که دو سال در فینال آسیا نرسیده است دست پیدا کند. این برد در این بازی سخت مسیر را برای ما هموارتر کرد و امیدوارم در هشت هفته پایانی بیشترین امتیازات را کسب و پنجمین قهرمانی را بگیریم و خلاص!

*از این ماجرای حمله استقلالی ها به وزیر ارتباطات بگو که اظهارنظرهای او را در مورد تیم محبوبش پرسپولیس به بدترین شکل جواب دادند. مجیدی به او بی شعور گفت و سیاوش یزدانی یکی از بازیکنان بحران ساز دربی به او آشغال گفت. واقعا هواداری یک وزیر مملکت از یک تیم خاص اشتباه است؟
راستش را بخواهید اصلا دوست ندارم وارد این حواشی بشوم اما یک چیز را خوب می دانم بحث هواداری در هیچ جای دنیا هیچ مقام و منصبی را نمی شناسد چون هر فردی در هر پست و مقامی یک شخصیت حقیقی و یک شخصیت حقوقی دارد. آقای جهرمی در قالب شخیصت حقیقی خودش یک طرفدار پرسپولیس است و کجای این مساله مشکل دارد. بحث طرفداری در همه کشورهای دنیا وجود دارد و این مساله را می توانید در روسیه با پوتین و در آمریکا با اوباما ببینید که بارها اعلام کردند که طرفدار یک تیم خاص هستند اما این مسائل تنها در ایران است که اینقدر حاشیه ساز است. به نظرم این صحبت ها دیگر قدیمی شده و مدام گفتن وزیر پرسپولیسی و این حرف ها تنها بهانه جویی بعد از شکست است. اگر نتیجه برعکس می شد اصلا صحبت های وزیر را نمی دیدند که به خاطر آن هر لفظی را به دهان بیاورند. الان مقامات درجه یک در کشورمان کم نداریم که استقلالی هستند که حرفی نمی زنند اما وقتی یکی می شود آقای جهرمی این طور سروصدا به پا می کنند.

*از دعوا برای مان بگو که واقعا چرا این طور شد؟
ماجرا از بحث مهدی ترابی با محمد نادری بعد از خطایی که روی سرلک داشت شروع شد. آنهم دو بازیکنی که اصلا دراین وادی ها نیستند و تنها یک بحث کلامی داشتند. دقایق آخر بازی بود و نتیجه بازی باعث عصبانیت حریف شده بود اما شروع کننده به هیچ عنوان بازیکنان پرسپولیس نبودند. مثلا اخراج فرشاد فرجی به نظرم درست نبود چون او شروع کننده نبود و کادرفنی استقلال که به گردن او ضربه زد و تنها می خواست از خودش دفاع کند باعث این اتفاق شد. وگرنه اگر ماجرا به هل دادن باشد که مهدی قایدی و بقیه که بیشتر هل دادند و خیلی ها باید اخراج می شدند. من هم در این صحنه تنها به فکر جدا کردن بودم و کاری به این مسائل نداشتم.

*بعد هم که حاشیه توهین تو به کردهای کشورمان و وریا غفوری را به راه انداختند.
فوتبال برد و باخت دارد اما قرار دادن من مقابل قوم عزیز کرد کشورم یک حرکت زشت و دور از اخلاق بود که گفتند بودند علی شجاعی به این عزیزان توهین کرده است. این مساله نه در شأن من است و نه اینکه هیچ موقع به خودم اجازه نمی دهم که بخواهم به قومیت های کشورم توهین کنم. بهترین رفقای من از کردستان هستند مثل مهدی مهدیخانی که در پرسپولیس با من همبازی است. این حرف ها تنها برای تخریب من بود. به این مساله واکنشی نشان ندادم و تنها تعجب کرده بودم که چرا؟ به هرحال شاید طبیعی بود که بعد از اتفاقی که در دربی افتاد و اجازه به تساوی کشیده شدن بازی را ندادم بخواهند این طور مرا خراب کنند. کردها از قوم های با غیرت کشورم هستند و به نظرم قشنگ ترین اتفاق همراهی من با آقاوریا بود که به او خسته نباشید گفتم و برای من مهم این است.

*راستی این دربی از یک وجهه دیگر هم برای تو مهم بود؟
کدام وجهه؟

*تقابل با تو فرهاد مجیدی! در آن مقطعی که مجیدی سرمربی تیم امید بود تو را که کاپیتان دوم تیم امید در زمان کرانچار بودی کنار گذاشت و بعدها هم گفته بود که تو را نمی شناسد اما به نظر می رسد خوب خودت را در این بازی به او معرفی کردی.
در این مورد و اتفاقاتی که افتاد اصلا نمی خواهم صحبت کنم اما خوشحالم که در دربی توانستم با عملکردم یک معرفی خوب از خودم داشته باشم و فکر کنم کسانی که آن موقع من را در تیم امید نمی شناختند حالا من را خوب می شناسند.

*و یک جمله در مورد سیدجلال حسینی بگو که در آسیا و لیگ روزهای درخشان او حسابی برای پرسپولیس نتیجه در بر داشته است.
در مورد آقاسید تنها می شود گفت که مرد تمام نشدنی فوتبال ایران است که الگوی من هم هستند و از تجربیات ایشان خیلی استفاده می کنم.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
  • amir abedyan
    amir abedyan :
    مجیدی به عادل گفت علیرضا جهانبخش رو نمی شناسم.حالا میخواد عبدی رو بشناسه!!!البته واضحه که میشناسه ولی نمیخواد بشناسه.

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر تراکتور کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
مس رفسنجان
مس رفسنجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای صنعت مس
داور مسابقه : جواد رحیم زاده
جمعه, 4 تیر 1400 / ساعت : 19:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن