اکسید هد

اصرار عجیب برای یک واگذاری بی حاصل

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 608 ] - چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400

اصرار عجیب برای یک واگذاری بی حاصل

فوتبالی که از حق پخش تلویزیونی محروم است چگونه می تواند بخش خصوصی را برای سرمایه گذاری در استقلال و پرسپولیس ترغیب کند و از آنها بخواهد علاوه بر تسویه بدهی ها... 5 out of 5 based on 1 ratings.
اصرار عجیب برای یک واگذاری بی حاصل

فوتبالی که از حق پخش تلویزیونی محروم است چگونه می تواند بخش خصوصی را برای سرمایه گذاری در استقلال و پرسپولیس ترغیب کند و از آنها بخواهد علاوه بر تسویه بدهی ها...

ارتش سرخ دات كام :

فوتبالی که از حق پخش تلویزیونی محروم است چگونه می تواند بخش خصوصی را برای سرمایه گذاری در استقلال و پرسپولیس ترغیب کند و از آنها بخواهد علاوه بر تسویه بدهی های سنگین به جا مانده از گذشته، هزینه های جاری هر دو باشگاه را تقبل کند؟

وزیر اقتصاد و امور دارایی در حاشیه نشست امروز خود با اعضای کمیسیون اقتصادی گفت: اگر هیئت واگذاری دو نکته اعلامی سازمان بورس را برطرف کرد، این دو باشگاه آماده واگذاری است و تلاش داریم در این دولت انجام شود.

مسولان بلند پایه دولت و البته پیش از همه آنها وزیر ورزش، جملگی با تاکید می گویند هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باید واگذار شوند و جالب اینکه وزیر اقتصاد هم می گوید این اتفاق باید پیش از پایان دولت دوازدهم رخ بدهد!

گویی مسولان دولتی هنوز نمی دانند باشگاهداری بخش خصوصی ما به شدت بیمار است و همان سرمایه دارانی که با نظر افراد نزدیک به بدنه دولت وارد چرخه تیمداری می شوند، از اداره یک باشگاه متوسط هم عاجزند.

 واقعا چگونه می خواهیم این دو باشگاه را به بخش خصوصی واگذار کنیم؛ آن هم در شرایطی که می دانیم بخش خصوصی ابتدا به بازگشت سرمایه و سودآوری می اندشید و دلیلی ندارد که عاشق چشم و ابروی فوتبال ما یا باشگاه های پرطرفدار باشد.

وقتی وارد مقوله درآمدزایی می شویم؛ آن وقت به سادگی می شود تشخص داد مخزن درآمد فوتبال ایران در همان ابتدای شیر فلکه بسته است؛ فوتبالی که از ساده ترین حق ابتدایی اش - حق پخش تلویزیونی - محروم است چگونه می تواند بخش خصوصی را برای سرمایه گذاری در استقلال و پرسپولیس ترغیب کند و از آنها بخواهد علاوه بر تسویه بدهی های سنگین به جا مانده از گذشته، هزینه های جاری هر دو باشگاه را تقبل کند؟

 ما می گوییم بله هست؛ وجود خارجی هم دارد اما سرمایه گذارانی که بی حساب و کتاب و برای کسب شهرت و اعتبار هر چه بیشتر چنین مسولیت سنگینی را قبول می کنند؛ یا در کار خود موفق نیستند یا کار را در نهایت زمین می گذارند، یا مانند تمام این سال هایی که دیده ایم سر از دادگاه و زندان در می آورند.

نمی دانیم وقتی بستر خصوصی سازی در فوتبال ایران فراهم نشده، ماجرای پخش تلویزیونی و سهم باشگاه ها به نقطه ای معلوم و محاسبه شده نرسیده و سایر مباحث درآمدزایی در فوتبال مراحل قانونی اش را طی نکرده؛ واگذاری بی معنای استقلال و پرسپولیس چه ضرورتی دارد که دولت های مختلف هر بار وعده اجرایی شدن آن را می دهند و هیچ وقت هم به مقصود خود نمی رسند؟

فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد و امور دارایی در حاشیه نشست امروز خود با اعضای کمیسیون اقتصادی گفت: اگر هیئت واگذاری دو نکته اعلامی سازمان بورس را برطرف کرد، این دو باشگاه آماده واگذاری است و تلاش داریم در این دولت انجام شود.

دژپسند در ادامه و در پاسخ به سوالی درباره بررسی موضوع واگذاری پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی در کمیسیون اصل نودم مجلس نیز، توضیح داد: واگذاری این دو باشگاه ملازماتی دارد و باید برای ارائه در بازار بورس استانداردهای مورد نظر بورس را به دست بیاورد و یک فرایند طولانی برای تطبیق شرایط آن با نیازمندی های بازار سرمایه وجود دارد و اکنون این موضوع مراحل پایانی خود را طی می کند. از سوی دیگر باید درباره واگذاری باشگاه های بزرگ ورزشی مانند استقلال و پرسپولیس تمام جوانب سنجیده شود و این موضوع مراحل آخر خود را طی می کند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر تراکتور کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
مس رفسنجان
مس رفسنجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای صنعت مس
داور مسابقه : جواد رحیم زاده
جمعه, 4 تیر 1400 / ساعت : 19:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن