اکسید هد

همه چیز در مورد رقبای آینده سپاهان و پرسپولیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1739 ] - چهارشنبه, 29 اردیبهشت 1400

همه چیز در مورد رقبای آینده سپاهان و پرسپولیس

با یک پیروزی شائبه برانگیز 5 بر یک، سپاهان بار دیگر به صدر جدول رده بندی لیگ برتر رسید. آنها از 23بازی 48امتیاز کسب کرده اند و پرسپولیس از 22بازی 45امتیاز دار... 3 out of 5 based on 2 ratings.
همه چیز در مورد رقبای آینده سپاهان و پرسپولیس

با یک پیروزی شائبه برانگیز 5 بر یک، سپاهان بار دیگر به صدر جدول رده بندی لیگ برتر رسید. آنها از 23بازی 48امتیاز کسب کرده اند و پرسپولیس از 22بازی 45امتیاز دار...

ارتش سرخ دات كام :

با یک پیروزی شائبه برانگیز 5 بر یک، سپاهان بار دیگر به صدر جدول رده بندی لیگ برتر رسید. آنها از 23بازی 48امتیاز کسب کرده اند و پرسپولیس از 22بازی 45امتیاز دارد. اصفهانی ها حالا با یک بازی بیشتر کاملا نشان می دهند ول کن کورس قهرمانی نیستند و قصد دارند به سریال جام گرفتن های ارتش سرخ خاتمه بدهند. این برد پرگل همچنین باعث شد تفاضل سپاهان هم به نحو زیادی بهبود بیابد. آنها حالا با تفاضل مثبت 21، در بحث آوراژ 3گل از پرسپولیس پیش افتاده اند و این در فصلی که امتیازات بسیار به هم نزدیک است، می تواند تعیین کننده باشد. حالا کورس دیوانه وار قهرمانی بین پرسپولیس و سپاهان شکل گرفته و نهایتا باید دید جام بیستم را کدام تیم بالای سر می برد.

بازی های باقی مانده 2 تیم
تا پایان فصل پرسپولیس 8 بازی دیگر دارد و سپاهان باید در 7 مسابقه به میدان برود. با این توضیح که اعداد داخل پرانتز رتبه فعلی تیم ها را در جدول نشان می دهد، 7 بازی پیش روی سپاهان را ببینید: فولاد(6)، ماشین سازی(16)، پیکان(7)، نفت آبادان (11)، پدیده(12)، ذوب آهن(14) و استقلال(5). از این مسابقات دیدار با ماشین سازی، نفت آبادان و ذوب آهن در ورزشگاه نقش جهان برگزار می شود و 4 دیدار دیگر در خانه رقبا خواهد بود. به عنوان مثال بازی با فولاد و استقلال در خارج از خانه می تواند بسیار دشوار باشد. به همین ترتیب 8 بازی باقی مانده پرسپولیس هم از این قرار است: ذوب آهن(14)، مس رفسنجان(9)، گل گهر سیرجان(3)، فولاد(6)، آلومینیوم اراک(4)، ماشین سازی(16)، تراکتور(8)، پیکان(7). از این بین دیدار با گل گهر سیرجان، آلومینیوم اراک و تراکتور در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد و 5 مسابقه دیگر در خانه رقبا انجام می شود.

معدل رتبه رقبا
همه جای دنیا در چنین شرایطی به معدل رتبه رقبای مدعیان هم توجه می شود. طبیعتا هر تیمی که میانگین رتبه حریفان باقی مانده اش بالاتر باشد کار راحت تری دارد. با توجه به توضیحات بند بالا، میانگین رتبه رقبای سپاهان در 7 دیدار آینده عدد «10.14» را نشان می دهد. این در حالی است که با بررسی معدل رتبه حریفان پرسپولیس به عدد «8.37» می رسیم. این یعنی ظاهرا کار پرسپولیس در ادامه فصل سخت تر است. با این حال 2 نکته را باید درنظر گرفت؛ نخست اینکه تعداد بازی ها هم اکنون برابر نیست و مثلا رتبه پنجمی استقلال با 2 بازی عقب افتاده غیرواقعی به نظر می رسد. نکته بعد هم اینکه اتفاقا در مقطع پایانی فصل شاید تیم های پایین جدولی که برای بقا می جنگند، به مراتب خطرناک تر از تیم های بی انگیزه میانه جدولی باشند.

اگر نتایج رفت تکرار شود
حالا بیایید فرض کنیم عین نتایج دور رفت در دیدارهای برگشت هم تکرار شود. در این صورت به نظرتان چه تیمی قهرمان خواهد شد؟ پرسپولیس در دور رفت برابر 8 حریف باقی مانده اش 19امتیاز به دست آورده بود. این در حالی است که سپاهان در نیم فصل اول از دیدار با 7 حریف باقی مانده اش 14امتیاز به دست آورده بود. بنابراین درصورت تکرار نتایج، پرسپولیس قهرمان خواهد شد. اینها اما بحث های فانتزی و ژورنالیستی است. به عنوان مثال در دور رفت شاهد شگفتی هایی مثل شکست پرسپولیس برابر آلومینیوم یا باخت سنگین سپاهان برابر پدیده و تساوی پرگل این تیم با ماشین سازی بودیم. شاید این اتفاقات در دور برگشت تکرار نشود، شاید هم شگفتی های متفاوتی داشته باشیم. این کورس دیوانه وار را یک ثانیه هم رها نکنید.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

تیم ملی موفق به صعود از گروه خود می شود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : ؟؟؟
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50
ذوب آهن
ذوب آهن
1 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولادشهر
داور مسابقه : کوپال ناظمی
دوشنبه, 3 خرداد 1400 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن