اکسید هد

تعادل با عدالت فرق دارد!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1389 ] - شنبه, 1 خرداد 1400

تعادل با عدالت فرق دارد!

 دو کله تعادل و عدالت را در نظر بگیرید. می بینید، هر کله 5 حرف دارد و فقط جاهای شان عوض شده اما همین تغییر و جابه جایی ماهیت کلمه را هم تغییر داده و معنا... 4 out of 5 based on 5 ratings.
تعادل با عدالت فرق دارد!

 دو کله تعادل و عدالت را در نظر بگیرید. می بینید، هر کله 5 حرف دارد و فقط جاهای شان عوض شده اما همین تغییر و جابه جایی ماهیت کلمه را هم تغییر داده و معنا...

ارتش سرخ دات كام :

 دو کله تعادل و عدالت را در نظر بگیرید. می بینید، هر کله 5 حرف دارد و فقط جاهای شان عوض شده اما همین تغییر و جابه جایی ماهیت کلمه را هم تغییر داده و معنای دو عبارت از هم متفاوت است. در واقع عدالت یک چیزی است و تعادل یک چیز دیگر. یکی معنی برابری و مساوات می دهد، یکی از تساوی می گوید و به اعتدال اشاره دارد.

هر دو کلمه با وجود نزدیکی و مشابهت بسیار زیاد از حیث ساختاری در معنا چیزهای متفاوتی هستند اما به نظر می رسد فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی اش در این مسأله درمانده است و دو عبارت را یکی  می داند و دوست دارد اعتدال را جای عدالت قالب کند.

صحبت از احاکم کمیته انضباطی علیه باشگاه پرسپولیس و بازیکنان این تیم است. احکامی که جدا از وجه مالی عجیبش می تواند شرایط فنی این تیم را در مسیر قهرمانی دوباره با چالش هایی جدی مواجه کند و حرکت یکنواخت و با ثبات این مجموعه به سوی موفقیت بعدی را با خطرات جدی همراه سازد.

وقتی می گوییم تعادل با عدالت مساوی نیست از این حرف می زنیم که لازم نیست همه را به یک چشم ببینید و برای تنبیه کردن یکی دیگری را هم به همان اندازه نقره داغ کنید. عدالت در مواجهه با خاطیان و آنهایی که به هر نحوی بی انضباطی کرده اند یک چیز است و تفاوت قائل شدن در میزان خشونت افراد، جرم مشخص آنها و اینکه شروع کننده و پیش برنده ماجرا چه کسی بوده یک چیز دیگر.
نگارنده روز چهارشنبه با رضا جاودانی معاون کمیته انضباطی صحبت کردم که ایشان تأکید داشت درگیری های اصفهان به آن اندازه ای که در رسانه ها بولد شده چیزی نبوده پس این حکم سنگین محرومیت باشگاه و بازیکن و جریمه ها از کجا آمد؟

وقتی می گوییم عدالت منتظریم تا کمیته انضباطی با در نظر گرفتن تمام مدارک، مستندات و توضیحات طرفین ماجرا در نهایت حکم صادر کند اما انگار همه چیز در این احکام اخیر به گونه ای است که کمیته انضباطی فقط به فکر تنبیه خاطیان و در نهایت تعادل در صدور احکام انضباطی بوده و به وجه اصلی وظیفه خود یعنی برقراری عدالت بی توجهی کرده است.

متأسفانه بعد از بازی سپاهان هم بخصوص بعد از دربی اخیر دوستان رسانه با کمترین توجه به اینکه اصل ماجرا چه بود یا درگیری از کجا کلید خورد با تعادل مفرط هر دو تیم و اعضای شان را از دم تیغ گذراندند و انواع و اقسام برچسب ها را به دو تیم زدند. این هجمه متعادل رسانه ای که انگار منتظر بودند تا هر دو طرف خطا کنند و به هر دو طرف به صورتی یکسان و واحد بتازند، کمیته انضباطی را برای برخورد محکم و دهان پرکن تشویق کرد و بخشی از این احکام از همان حساسیت عجیب رسانه ها به برخورد با طرفین ماجرا بدون در نظر گرفتن جزئیات ارتباط پیدا می کند.

تصور می کنم بین همکاران خودمان خیلی ها برای اینکه حرف خودشان را بزنند و محکوم به هواداری از تیمی خاص نشوند شیفته این هستند تا با نگاه بی طرفانه به پلیدی ها و زشتی های فوتبال بتازند و با محکوم کردن طرفین دعوا با در نظر گرفتن مساوات در نوشته ها و گفته های شان به زعم خود به دنبال سالم سازی فوتبال باشند اما این نگاه و این رویه هرچقدر که در فوتبال ما کارکرد داشته –که نداشته– در این مورد اخیر تنها باعث خط گرفتن کمیته انضباطی و فدراسیون از این همه تیتر و یادداشت تند در سرکوب درگیری ها و دعواهای دو بازی بزرگ اخیر شده و در نهایت کمیته مزبور بدون در نظر گرفتن عدالت، تنها تعادل را در برخورد با طرفین ماجرا در نظر می گیرد و حکم صادر می کند.

امروز احکامی که علیه تیم های درگیر در ماجراهای اخیر صادر شده حاوی همین نگاه تعادل زده است بدون اینکه عدالت در آن مشهود باشد چرا که کمیته انضباطی احتمالاً تنها به دنبال تنبیه و جلوگیری از تکرار چنین اتفاقاتی است و برای صدور آرای خود جزئیات مهمی درباره اینکه شروع کننده ماجراها چه کسی بوده و چه نیتی داشته توجه نکرده است، با ترس از اینکه بعد از صدور احکامش منتسب به هواخواهی تیمی نشود همه را با نگاهی یکسان و متعادل از دم تیغ گذرانده است.

این احکام تند، جو زده و فاقد عدالت در برخورد با خاطیان اصلی ماجراها بدون در نظر گرفتن جزئیاتی مهم است و چند نکته مهم و خاطی واقعی را برای برخورد جا انداخته، ضمن اینکه منافی صحبت های رئیس کیمته انضباطی است وقتی که می گوید برای شان مسجل شد که شروع کننده درگیری ها چه کسی بوده است. در عین حال اینکه قبل از توضیحات خاطیان، همه چیز بر کمیته انضباطی مسجل شده بوده و احتمالاً آرا و احکام شان بر همین اساس قبل از حضور خاطیان در فدراسیون مشخص بوده، حرکت این کمیته از قرار گرفتن خاطیان مقابل دوربین و عذرخواهی چند باره آنها را به شویی برای تحقیر آنها تبدیل می کند بدون اینکه کارکردی داشته باشد چرا که مشخص است آن مصاحبه ها به توصیه کمیته انضباطی انجام شده اما حالا غلامپور و فرجی می گویند چه آن عذرخواهی را می کردیم چه نمی کردیم دو جلسه محروم می شدیم پس فقط خودمان را کوچک کردیم!


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس قهرمان سوپرجام می شود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50
ذوب آهن
ذوب آهن
1 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولادشهر
داور مسابقه : کوپال ناظمی
دوشنبه, 3 خرداد 1400 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن