بزیک: اگر اجازه بدهند پرسپولیس قهرمان می شود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 512 ] - یکشنبه, 2 خرداد 1400

بزیک: اگر اجازه بدهند پرسپولیس قهرمان می شود

رقابت مدعیان قهرمانی به اوج خود رسیده و حالا پرسپولیس به عنوان یکی از مدعیلن اصلی باید در اصفهان به مصاف ذوب آهن برود. ادموند بزیک مهاجم مطرح سال های نه چندان... 5 out of 5 based on 2 ratings.
بزیک: اگر اجازه بدهند پرسپولیس قهرمان می شود

رقابت مدعیان قهرمانی به اوج خود رسیده و حالا پرسپولیس به عنوان یکی از مدعیلن اصلی باید در اصفهان به مصاف ذوب آهن برود. ادموند بزیک مهاجم مطرح سال های نه چندان...

ارتش سرخ دات كام :

رقابت مدعیان قهرمانی به اوج خود رسیده و حالا پرسپولیس به عنوان یکی از مدعیلن اصلی باید در اصفهان به مصاف ذوب آهن برود. ادموند بزیک مهاجم مطرح سال های نه چندان دور این تیم مدعی است این بازی یکی از مهم ترین بازی های قرمزهای پایتخت برای رسیدن به قهرمانی است. البته او بر این باور است اگر مسائل حاشیه ای اطراف این تیم کم شود و عده ای برای شان حاشیه نسازند باز هم قهرمان خواهند شد. او درباره جنجال ها و محرومیت های بعد از دربی هم به نکته قابل تأملی اشاره می کند.
 
*حواشی اخیر بازی پرسپولیس با سپاهان و بعد از آن دربی تهران و احکام انضباطی صادر شده یکی از سوژه های اصلی رسانه هاست. تمام این اتفاقات در شرایطی رخ داده که بازی ها بدون حضور تماشاگر برگزار می شود.
 البته بازی ها خیلی هم بدون تماشاگر نیست و در همین دربی دیدم خیلی ها روی سکو و جایگاه خبرنگاران و... نشسته بودند، اما همین حواشی ایجادشده یک بار دیگر ثابت کرد ارتباطی به تماشاگران ندارد. ما الان باید خوشحال باشیم که دربی 95 به خاطر کرونا تماشاگر نداشت. به نظرم اگر بازیکنان در زمین کنترل و تمرکز بیشتری داشته باشند این مسائل خیلی کم پیش می آید.

*اما رخ می دهد.
 بله، برای اینکه از یک هفته قبلش تمام رسانه ها، بازیکنان و پیشکسوتان به آن می پردازند. از طرفی همه می دانیم این بازی برای هواداران دو تیم ارزش بسیار زیاد و شاید هم برای برخی بیشتر از تمام بازی ها داشته باشد. همه این مسائل روی بازیکن و کادر فنی فشار روانی به وجود می آورد. در نهایت هم همه ناراضی هستند. یکی داور را مقصر می داند، یکی دیگر از برنامه مسابقات ایراد می گیرد.

*با توجه به پیروزی پرسپولیس در دربی، رقابت در بالای جدول به اوج حساسیتش رسیده است. به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ می شود؟
 در شرایط فعلی چند تیم روی کاغذ شانس قهرمانی دارند اما من فکر می کنم اگر اجازه بدهند و برای پرسپولیس حاشیه ایجاد نکنند برای پنجمین مرتبه متوالی قهرمان خواهند شد. بدون تعصب می گویم پرسپولیس شانس اول قهرمانی در لیگ و جام حذفی است. البته این مسأله می تواند فشار را روی بازیکنان زیاد کند اما این توقعی است که خودشان با بازی های خوب شان ایجاد کرده اند. بچه ها به درک بسیار بالایی رسیده اند و خیلی هم مصمم هستند افتخارات چند سال اخیرشان را تکرار کنند.

*به عنوان یکی از مهاجمان سابق پرسپولیس، خط حمله این تیم را چطور می بینید؟ چون همچنان فرصت های زیادی را از دست می دهند.
- اینکه فرصت از دست می دهند یک دلیلش همان فشار روانی و انتظاراتی است که هواداران دارند. البته با تمرین اختصاصی بیشتر می توان بر آن هم غلبه کرد. شما ببینید عیسی آل کثیر به خاطر محرومیتی که داشت شبیه شهریار مغانلو، می توان گفت 6 ماه حضور نداشت. وقتی بازیکنی را به این شکل محروم می کنند و حتی حق تمرین کنار تیمش را ندارد، مانند این است که مصدوم باشد، اما مشاهده کردید زوج مغانلو و آل کثیر به خوبی جواب داد و بابت عملکرد این دو مهاجم خیلی خوشحالم.

*و مهدی عبدی.
 بازی کردن در تیم بزرگی مثل پرسپولیس به هیچ وجه آسان نیست، بخصوص برای مهاجمانش که هواداران در هر شرایطی انتظار گلزنی دارند. وقتی توقع از بازیکن زیاد شود، روی تمرکز وی تأثیر می گذارد. مهدی عبدی خوب در موقعیت قرار می گیرد اما جوان است و بازی در تیم های فوتبال بزرگ باعث می شود تمرکز لازم را نداشته باشد. مطمئناً با دادن فرصت بیشتر به مهاجمان جوان پرسپولیس، عملکرد بهتری خواهند داشت.

*بعد از دربی یکی دو بازیکن محروم شدند که سیدجلال حسینی به خاطر اتفاقات بازی با سپاهان یک جلسه نمی تواند تیمش را همراهی کند. غیبت او در بازی با سپاهان چقدر تأثیر دارد؟
- به نظرم سیدجلال کار خاصی نکرد که محکوم به محرومیت باشد. به هر حال او یکی از آماده ترین مدافعان فوتبال مان است و غیبتش اتفاق خوبی برای پرسپولیس نیست. البته امیدوارم نفرات جایگزین بتوانند به خوبی وظایف شان را انجام دهند.

*دلیل آمادگی سیدجلال را در چه می بینید؟
مهم ترین مسأله، حرفه ای زندگی کردن سیدجلال است که توانسته بدنش را آماده نگاه دارد. زلاتان ابراهیموویچ هم با نزدیک به 40 سال سن یکی از کلیدی ترین بازیکنان میلان است. سیدجلال هم همین شرایط را دارد. تجربه بالا و آمادگی خوب بدنی اش باعث شده خیلی راحت تر بازی کند، به همین دلیل همیشه آماده است.

*فردا هم با ذوب آهن در اصفهان بازی دارند.
بدون شک یکی از مهم ترین بازی های پرسپولیس برای لمس پنجمین جام قهرمانی همین بازی خواهد بود. ذوب آهن در هفته های اخیر نتایج قابل قبولی را به دست آورده و حتماً رقیب سرسختی برای شاگردان یحیی گل محمدی خواهند بود.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر مس رفسنجان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
مس رفسنجان
مس رفسنجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای صنعت مس
داور مسابقه : جواد رحیم زاده
جمعه, 4 تیر 1400 / ساعت : 19:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن