اکسید هد

وطنخواه: غیرفوتبالی می خواهند مانع قهرمانی پرسپولیس شوند

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 556 ] - یکشنبه, 2 خرداد 1400

وطنخواه: غیرفوتبالی می خواهند مانع قهرمانی پرسپولیس شوند

سرمربی اسبق پرسپولیس و تیم ملی گفت: با تصمیماتی که گرفته می شود متوجه خواهید شد که برخی دوست ندارند پرسپولیس قهرمان شود. جنجال های اخیر در مسابقات مهم فوتبال ... 5 out of 5 based on 1 ratings.
وطنخواه: غیرفوتبالی می خواهند مانع قهرمانی پرسپولیس شوند

سرمربی اسبق پرسپولیس و تیم ملی گفت: با تصمیماتی که گرفته می شود متوجه خواهید شد که برخی دوست ندارند پرسپولیس قهرمان شود. جنجال های اخیر در مسابقات مهم فوتبال ...

ارتش سرخ دات كام :

سرمربی اسبق پرسپولیس و تیم ملی گفت: با تصمیماتی که گرفته می شود متوجه خواهید شد که برخی دوست ندارند پرسپولیس قهرمان شود.

جنجال های اخیر در مسابقات مهم فوتبال ایران یکی از مسائلی بود که فوتبال ایران را تحت تاثیر قرار داد. در پی آن نیز حکم کمیته انضباطی با واکنش های متفاوتی همراه بود.

رضا وطنخواه سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس که سابقه تدریس در دانشگاه ها را دارد در گفت وگویی در مورد مسائل مختلف صحبت هایی انجام داد که در زیر می خوانید:

*جنجال های اخیر فوتبال ایران را تحت تاثیر قرار داده ست. نظر شما در مورد این اظهارات چیست؟
فوتبال ما روزهای خوبی را سپری نمی کند. علت اصلی این امر هم این است که این فوتبال به دست افراد کار بلد و متخصص اداره نمی شود.

*علت این موضوع از دید شما چیست؟
در زمان ما که فوتبال به اصطلاح آماتوری بود، هواداران حتی به کناره های زمین هم می آمدند و از این فاصله فوتبال می دیدند. آن زمان خبری از این اتفاقات نبود از زمانی که در فوتبال ما به یکسری افراد که حتی روی سکوها بودند باج داده شد، دیگر فوتبال ما روی خوش به خود ندید. ما حتی می شنیدیم که پیش از این بوقچی ها از برخی مسوولان باشگاه پول می گرفتند. در این فوتبال معلوم است که چنین رفتارهایی هم رخ می دهد.

*شما اشاره خوبی به گذشته کردید. قبلا هم از این اتفاقات رخ می داد؟
پیش از این همه با هم دوست بودیم. از طرفی پول هم در فوتبال نبود و همه به خاطر عشق و علاقه شان بازی می کردند. اصلا از این صحبت ها نبود.

*کمیته انضباطی آرای خود را صادر کرد که با اعتراض هر دو باشگاه پرسپولیس و استقلال همراه شد؛ آیا چنین آرایی در فوتبال ما عادلانه است؟
خیر. علت آن هم این است که فوتبال ما به دست افراد متخصص اداره نمی شود. اگر قوانین منطقی و عادلانه وجود داشت که اصلا به خودشان اجازه نمی دادند که درگیری ایجاد کنند. حالا هم تمام آرا را علیه پرسپولیس اعلام می کنند. اگر قوانین عادلانه وجود داشت که یک مربی به خودش اجازه نمی داد از روی نیمکت به داخل زمین حمله کند و وارد درگیری بازیکنان شود.

*شما هم سرمربی تیم ملی بودید و هم پرسپولیس؛ واکنش شما به این بی اخلاقی ها در ورزش چه بود؟  آیا بازیکنی که چنین رفتارهایی را از خود بروز می داد، انتخاب می کردید؟
در مکتبی که ما از آن آمدیم سه چیز در اولویت بود؛ درس، اخلاق و ورزش. یعنی اگر یک بازیکن از نظر فنی در سطح خوبی قرار داشت اما از نظر درس و اخلاق خوب نبود او را به هیچ وجه در باشگاه راه نمی دادند.

*با توجه به احکام صادره، تیم پرسپولیس در دیدار حساس برابر ذوب آهن دو بازیکن کلیدی خود را در اختیار ندارد. نظر شما در مورد این مسابقه چیست؟
پیش از این برخی مسوولان فدراسیون همه اتفاقات را به نفع تیم استان خود رقم می زدند. شاید مسوولان فعلی فدراسیون هم طرفدار تیم دیگری هستند. برخی دوست ندارند پرسپولیس موفق شود و از روش های غیرفوتبالی بدنبال این هستند تا جلوی این تیم را بگیرند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
  • علی پیروندی
    علی پیروندی :
    آقای وطنخواه میفرماد فوتبال ما روزهای خوبی سپری نمکند بنظر من فوتبال ما ورسکسته است دوست داشتم ارتش سرخ مقاله ای در این زمینه میزد چشم و چراغ فوتبال تیم ملی است ودر باشگاهی هم پرسپولیس و اسقلال دو قطب اصلی فوتبال ایرانند این دو باشگاه دها بلکه صدها میلیارد تومان بدهی انباشته دارند هر روز یک پرونده کلان از جانب فیفا علیه آنها صدر میشود تا پنج الی شش سال پیش بوجه سالیانه انهاحدود 10 میلیارد تومان بود الان هر بازیکن ده میلیارد میخواد بدون اینکه باشگاه به درآمد ثابت ومشخصی دست یافته باشد حق پخش ندارند پول بلیت فروشی ندارند هزینه سالیانه آنها به بیش ازدویست میلیارد رسیده است به خاطر ارزش پایین پول ما خارجیها بازکنان مارا با دلار و یورو مفت میبرندتا دو سه بازیکن در یک باشگاه سطح فوتباش بالا میره درجایکه باید باشگاه از او نفع ببردچه فوتبالی چه فروش بخاطر عدم تعهدات باشگاه بازیکن راحت قرارداد خودفسخ و علی رغم وجود قرارداد از باشگاه میرود وهرجاپول بیشتری دادند جذب آنجا میشوداین نوع فسخ قرارداد بازیکنان و مربیان خارجی کمر تیمهارا شکسته است چون تیمها توان پرداخت بموقع تعهدات خود را ندارند مربی و بازیکن خارجی حتی بیش از یکسال مدت قراردادش باقی است میره خونه اش میشیند و تمام پولش را میگیرد به اینها اضافه کنیم ندانم کاری خیلی از مدیرای تیما در بستن قرارداد ها بهر حال اگر به این صورت پیش برود شاید یکی دوسال دیگه بستن تیم برای باشگاها غیر ممکن شود مگر از بازیکنان امید و بازیکن درجه دو استفاده کنند از طرفی هم باشگاها ایقدر مشکلات مالی دارند دیگر به ردهای پاینتر بها نمیدنو پشتوانه سازی بازیکن خوب برای تیمها رو به خطر است و هزاران مشکل و گرفتری دیگر. و اما چشم و چراغ فوتبال یا همان تیم ملی وصعش ازباشگاها بدتر است یک ریال درامد زایی ندارد بصورت مقطه ای و قطره چکانی از دولت بودجه میگیرد بعلت ضعف مدیرتی هر روز با یک مشکل روبرو میشود تا جایی که ساختمان و اسباب اثاهه اش توسط طلبکار مصادره و ضبط و ثبت میشود حدود دویست میلیارد تومان پول ناحق به ویلموس دست یارانش داده و باید بدهد نتیجه کار ویلموس دو باخت به بحرین و عراق و بخطر افتادن نرفتن حتی به مرحله بعد در راه جام جهانی . مدیرانش توان برگزاری بازی تدارکاتی برای تیم ندارند یه مربی درجه دو برای تیم ملی گذاشتن هرجه میگن قبول میکند مگر میشود سعودتیم کاملا به خطر افتاده ولی مربی بدون بازی تدارکاتی لازم و حتی بدون زمان کافی برای اماده سازی و بازی درون تیمی زیر بار برود شما نگاه کنید نحوه رفتن به بحرین دو روز در تهران سه روز در کیش بعد اعزام به بحرین تیم 13 خرداد بازی دارد چهارم خرداد هنوز اردو شروع نشده است. و بگذریم از ندادن حق یزبانی به ایران در رده تیم ملی و باشگاهی و حتی تعیین ساعت بازی مثل اینکه بازی ایران ساعت 5 زیر آفتاب سوزان برگذار میشود مدیران فوتبال ما توان تغیر ساعت بازی را ندارند زیر افتاب و هوای بالای45 درجه جان بازیکن در خطر است.

نظرسنجی

پرسپولیس قهرمان سوپرجام می شود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50
ذوب آهن
ذوب آهن
1 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولادشهر
داور مسابقه : کوپال ناظمی
دوشنبه, 3 خرداد 1400 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن