اکسید هد

بازگشت بزرگ با تصمیم های درست یحیی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1410 ] - چهارشنبه, 5 خرداد 1400

بازگشت بزرگ با تصمیم های درست یحیی

 پرسپولیس مقابل ذوب آهن نمایش فوق العاده ای ارائه کرد و با اینکه نیمه اول را با یک گل خورده به رختکن رفت، در نیمه دوم بازگشتی شکوهمندانه داشت و ورق را بر... 5 out of 5 based on 5 ratings.
بازگشت بزرگ با تصمیم های درست یحیی

 پرسپولیس مقابل ذوب آهن نمایش فوق العاده ای ارائه کرد و با اینکه نیمه اول را با یک گل خورده به رختکن رفت، در نیمه دوم بازگشتی شکوهمندانه داشت و ورق را بر...

ارتش سرخ دات كام :

 پرسپولیس مقابل ذوب آهن نمایش فوق العاده ای ارائه کرد و با اینکه نیمه اول را با یک گل خورده به رختکن رفت، در نیمه دوم بازگشتی شکوهمندانه داشت و ورق را برگرداند.
کادر فنی پرسپولیس برای بازی دادن به نفراتی مثل عالیشاه و کنعانی در ترکیب اصلی ریسک کرد، ریسک بعدی استفاده از کمال کامیابی نیا کنار کنعانی بود که تا کنون کنار هم بازی نکرده بودند، ریسک دیگری که این کادر به جان خرید بازی دادن به مهدی عبدی در شروع نیمه دوم به جای عیسی آل کثیر بود که اگر جواب نمی داد انتقادهای زیادی نصیب یحیی و کادرش می شد اما همه این ریسک ها جواب داد و پرسپولیس خوب شروع کرد، خوب ادامه داد و خوب بازی را تمام کرد.
 
عالیشاه از بازی خودش راضی بود
امید عالیشاه در دقیقه 30 بازی با سپاهان و در اوج آمادگی مصدوم شد و دربی را هم از دست داد. به نظر می رسید این بازیکن بازی با ذوب آهن را هم از دست بدهد و حتی به اصفهان نرود اما هم به اصفهان رفت هم در ترکیب اصلی قرار گرفت و نمایش فوق العاده ای ارائه کرد. عالیشاه که بدشانس بود و نتوانست در دو، سه موقعیت خوب گل بزند در نهایت با ارسالی تماشایی برای عبدی زمینه ساز گل پیروزی تیمش شد و با بازوبند کاپیتانی پاس گل داد.
عالیشاه بعد از بازی استوری هایی که برخی دوستانش در تعریف و تمجید از نمایش او بازنشر کرده بودند را منتشر کرد و ضمن به تصویر کشیدن پاس گلش به نظر می رسید خودش هم از نمایشی که بعد از مصدومیت داشت کاملاً راضی است.
این چهارمین پاس گل عالیشاه در این فصل بود ضمن اینکه نوراللهی هم با ساختن گل اول به همین تعداد پاس گل رسید.
 
عیسی گل نزد
این روزی شهریار و عبدی بود

بعد از بازی با استقلال علی شجاعی حرف جالبی زد و گفت آن صحنه ویژه درآوردن توپ از روی خط دروازه خودی و ممانعت از گل خوردن تیمش در آن مسابقه بزرگ روزی او از آن بازی بوده است.
در بازی با ذوب آهن عیسی آل کثیر که با گلزنی در دربی نگاه ها را معطوف خود کرده بود به عنوان تنها مهاجم نوک پرسپولیس به میدان رفت و در حالی که عالیشاه به عنوان مهاجم سایه بازی می کرد مهدی عبدی و شهریار مغانلو روی نیمکت نشستند که از این بین مغانلو به خاطر مصدومیتی که داشت از ابتدا به میدان نفت.
در بازی فولادشهر همه منتظر گلزنی دوباره آل کثیر بودند اما او با وجود تلاش و انگیزه فراوان در نیمه نخست دو موقعیت خوب گلزنی را از دست داد و بین دو نیمه جای خود را به عبدی داد. بعد از عبدی هم مغانلو وارد میدان شد تا این دو برای اولین بار زوج خط حمله تیم شان را تشکیل بدهند و هر دو نفر گل بزنند.
به نظر می رسد بازی با ذوب آهن روزی این دو مهاجم بود تا خودی نشان بدهند و توانایی های شان را ثابت کنند. مغانلو با وجود گل هایش در لیگ قهرمانان آسیا، در لیگ برتر موفق به گلزنی نشده بود و با اینکه تأثیرگذار بازی می کرد اما گل نمی زد. اتفاقاً قبل از این بازی خبرنگاری از او پرسیده بود چرا در لیگ گل نمی زند که شهریار جواب داده بود به وقتش در لیگ هم گل می زند. به همین خاطر بعد از بازی با انتشار پستی زیر عکس شادی گلش نوشت: «به وقتش.»
مهدی عبدی هم مدت ها بود تحت فشار قرار داشت و به بی خیالی و بی انگیزگی متهم شده بود اما بعد از دو گلی که در جام حذفی زد دوبار مورد اعتماد کادر فنی قرار گرفت و با گل حساس و تعیین کننده ای که زد دوباره خودش را نشان داد و ثابت کرد می شود روی او هم حساب کرد.
 
یحیی به موقع درباره پهلوان کوتاه آمد
پرسپولیسی ها دیگر از علاقه عجیب و غریب یحیی گل محمدی به احسان پهلوان مطلع شده اند. پهلوان تقریباً در تمام بازی ها در ترکیب اصلی قرار می گیرد و تقریباً هیچ وقت هم تعویض نمی شود. البته احسان واقعاً بازیکن توانمندی است و همیشه بیشترین انرژی را می گذارد تا موفق باشد اما اینکه یحیی هم هیچ وقت او را تعویض نمی کند عجیب است.پهلوان در پستی بازی می کند که عالیشاه، امیری و شجاعی قابلیت بازی در آن پست را دارند اما این هافبک کوتاه قامت خراسانی همچنان گزینه اول کادر فنی است و نفرات دیگر یا به پست های دیگر می روند یا نیمکت نشین هستند.
پهلوان در بازی مقابل ذوب آهن تیم سابقش هم در ترکیب اصلی به عنوان هافبک چپ بازی کرد و در نیمه نخست شانس گلزنی داشت که گردان او را ناکام گذاشت. او در هر دو نیمه مثل تمام هم تیمی هایش نمایشی درخشان ارائه داد اما به نظر می رسید در میانه نیمه دوم وقت تعویض رسیده باشد.
با تعویض پهلوان، مغانلو به بازی رفت و در خط حمله بازی کرد تا کنار عبدی قرار بگیرد. این تغییر باعث شد عالیشاه به هافبک راست تبدیل شود و ترابی به جناح چپ بیاید. این جابه جایی ها شرایط پرسپولیس در فاز حمله را بهتر کرد و در نهایت کامبک بزرگ سرخ ها رقم خورد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر تراکتور کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
مس رفسنجان
مس رفسنجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای صنعت مس
داور مسابقه : جواد رحیم زاده
جمعه, 4 تیر 1400 / ساعت : 19:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن