محمدخانی: خط حمله پرسپولیس احیاء خواهد شد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 569 ] - چهارشنبه, 5 خرداد 1400

محمدخانی: خط حمله پرسپولیس احیاء خواهد شد

مهاجم و مربی سابق پرسپولیس گفت: زمانی که ما فوتبال بازی می کردیم، از این داستان ها در اصفهان وجود نداشت، تا سال ها که به عنوان مربی هم با تیم به آن جا می رفتی... 5 out of 5 based on 2 ratings.
محمدخانی: خط حمله پرسپولیس احیاء خواهد شد

مهاجم و مربی سابق پرسپولیس گفت: زمانی که ما فوتبال بازی می کردیم، از این داستان ها در اصفهان وجود نداشت، تا سال ها که به عنوان مربی هم با تیم به آن جا می رفتی...

ارتش سرخ دات كام : مهاجم و مربی سابق پرسپولیس گفت: زمانی که ما فوتبال بازی می کردیم، از این داستان ها در اصفهان وجود نداشت، تا سال ها که به عنوان مربی هم با تیم به آن جا می رفتیم اصلا چنین مسائلی اتفاق نمی افتاد.

27 سال قبل در سوم خرداد ماه، برای آخرین بار بود که ناصر محمدخانی به عنوان بازیکن پرسپولیس در فهرست تیمش قرار گرفت.  یکی از بی تکرارترین و کامل ترین بازیکنان به تعبیر کارشناسان و پیشکسوتان. او البته در آن روز روی نیمکت نشسته بود. آخرین بار بود که سه تن از بازیکنان بزرگ و نامدار فوتبال ایران و تاریخ پرسپولیس در نقش بازیکن حضور داشتند. سه بازیکنی که در خط حمله، خط میانی و خط دفاع، عمود خیمه سرخپوشان بودند و بعد از بازی با بهمن در آن روز دیگر تنها نقش مربی و سرپرست را بر عهده گرفتند.

به یاد آن روز سراغ ناصر محمدخانی رفتیم که چندی پیش وعده داده بود، خط حمله پرسپولیس احیاء خواهد شد و حالا مهاجمان پرسپولیس در پنجمین بازی متوالی گلزنی کرده اند.

ناصر محمدخانی در این ارتباط اظهار داشت: بله گفته بودم که خط حمله از زیر فشار روانی که خارج شود، شرایط را به سود خودش و پرسپولیس تغییر می دهد. الان پرسپولیس مثل همان تیمی شده است که یک دفعه 14 پیروزی پشت سر هم می آورد. تیم خیلی خوب شده است. آن اتفاقات قبل از بازی برایشان روی می دهد. مصدوم و محروم هم دارند. گل هم می خورند و بعد بازی را بر می گردانند. بعضی شاید این را خیلی ساده بگیرند، اما کار هر تیمی نیست. آن هم با فشارهایی که در این دو هفته وجود داشت. به امید خدا با همین روند، پنجمین قهرمانی پیاپی را هم به دست می آورند و همه با هم جشن خواهیم گرفت.

وی درباره رقابت موجود در بالای جدول، ادامه داد: الان رقابت اصلی بین دو تیم است. پرسپولیس بازی های خوبی در تهران دارد. الان نمی شود درباره تفاوت قدرت حریفان دو تیم تا پایان مسابقات نظر قطعی داد. مسائل مختلفی دخیل هستند. شرایط تیم ها، هفته به هفته تغییر می کند. ممکن است تیمی که الان انگیزه خاصی ندارد، سه هفته دیگر با تغییر شرایط جدول وضعیت متفاوت داشته باشد و بالعکس. الان بازی با یک تیم ته جدولی با تیمی که سهمیه آسیا می خواهد، می تواند سخت تر از بازی با تیمی در میانه جدول باشد که نه نگران سقوط است و نه امیدوار به سهمیه.

محمدخانی اظهار داشت: با تمام این اوصاف، پرسپولیس نباید فکر خودش را معطوف به این مساله کند. به خصوص نباید دنبال نتایج و بازی های تیم های رقیب باشد. این ها تمرکز و آرامش بازیکن و مربی را به هم می ریزد. البته یحیی گل محمدی خودش این مسائل را خیلی خوب می داند. پرسپولیس فقط باید به فکر کار خودش باشد و نباید به سمت غیر از این سوق داده شود. از طرفی حریفانش همیشه انگیزه دارند، چون می خواهند برابر بزرگترین تیم ایران عرض اندام کنند، پس نباید ذهن شان درگیر دو، دو تا، چهارتایی هایی باشد که این طرف و آن طرف مطرح می شود.

مهاجم و مربی سابق پرسپولیس و فوتبال ایران خاطرنشان کرد: پرسپولیس الان شرایط خوبی دارد و باید این شرایط را حفظ کرد. الان آل کثیر گل می زند، مغانلو هم گل می زند، مهدی عبدی هم در دو بازی گذشته گل زده و به فرم خوب خودش برگشته است. در چنین شرایطی، وضعیت روحی و تمرکز حتی از مسائل بدنی هم بیشتر اهمیت پیدا می کند. یحیی هم نشان داد به این مساله واقف است و از جوان ها هم خوب استفاده می کند.

ناصر محمدخانی درباره اتفاقاتی که در دو هفته اخیر و در سال های اخیر در اصفهان روی داده است، اضافه کرد: زمانی که ما فوتبال بازی می کردیم، از این داستان ها در اصفهان وجود نداشت، تا سال ها که به عنوان مربی هم با تیم به آن جا می رفتیم اصلا چنین مسائلی اتفاق نمی افتاد. این فضا با واقعیت فرهنگ خود اصفهان تناقض دارد.

وی ادامه داد: کری و رقابت بود ولی چنین اتفاقات بدی را نمی دیدیم. نمی دانم دقیقا چه اتفاقی روی داده است ولی این موارد تقریبا از اوایل دهه 80 شروع شد. قبل از آن مسائلی مثل چوب و زنجیر، کتک زدن هواداران یا حمله به اتوبوس تیم، آن هم این قدر خطرناک را ندیده بودیم.

او درباره آخرین حضورش در پرسپولیس به عنوان بازیکن تصریح کرد: این ماجرا که برای خیلی سال پیش است و واقعا جزییاتی که شما می گویید را به خاطر ندارم. همه چیز ناگهانی پیش رفت. بعد از جدایی آقای علی پروین که به حق سلطان فوتبال ایران است، شرایط خاصی پیش آمد ولی من یک خاطره دیگری را می گویم. روزی که پیراهن شماره 10 خودم را به علی دایی دادم و خواستیم آن را بپوشد. من با دست خودم این پیراهن و شماره را به او دادم. اول قبول نمی کرد و می گفت: من کجا و شماره 10 پرسپولیس کجا؟ البته او که یکی از بهترین مهاجمان فوتبال ایران بود.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر مس رفسنجان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
مس رفسنجان
مس رفسنجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای صنعت مس
داور مسابقه : جواد رحیم زاده
جمعه, 4 تیر 1400 / ساعت : 19:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن