اکسید هد

سخنگوی سانتاکلارا: تصمیم اصلی با خود شهریار است

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 2006 ] - چهارشنبه, 5 خرداد 1400

سخنگوی سانتاکلارا: تصمیم اصلی با خود شهریار است

شهریار مغانلو، بازیکن خوش تکنیک و تاثیرگذار تیم فوتبال باشگاه پرسپولیس در مدت زمان محدود حضور در این تیم خوش درخشیده و ثابت کرده می تواند مهره کلیدی برای تیم ... 5 out of 5 based on 2 ratings.
سخنگوی سانتاکلارا: تصمیم اصلی با خود شهریار است

شهریار مغانلو، بازیکن خوش تکنیک و تاثیرگذار تیم فوتبال باشگاه پرسپولیس در مدت زمان محدود حضور در این تیم خوش درخشیده و ثابت کرده می تواند مهره کلیدی برای تیم ...

ارتش سرخ دات كام :

شهریار مغانلو، بازیکن خوش تکنیک و تاثیرگذار تیم فوتبال باشگاه پرسپولیس در مدت زمان محدود حضور در این تیم خوش درخشیده و ثابت کرده می تواند مهره کلیدی برای تیم یحیی گل محمدی باشد. او در نقل وانتقالات نیم فصل و طی یک قرارداد قرضی از باشگاه سانتاکلارای پرتغال به اردوی سرخپوشان پایتخت ملحق شد. مغانلو دو فصل دیگر با سانتاکلارای پرتغال قرارداد دارد و نزد جامعه خبری ایران چندان روشن نیست که وضعیت مکاتبات باشگاه ایرانی با طرف پرتغالی چیست و به کجا خواهد رسید. آنچه مسلم است اینکه پرسپولیس تلاش می کند با مغانلو به قراردادی پایدار و طولانی مدت برسد. مشخصا باید دید باشگاه سانتاکلارا برای صدور رضایت نامه مغانلو چه پیشنهادی به سرخپوشان ارائه خواهد کرد. ماریا لتیشیا گومس خبرنگار، سردبیر و طراح صحنه در انجمن ملی خبرنگاران پرتغال، همچنین عضو ارشد سازمان خبری منطقه سانتاکلارا به عنوان سخنگو و روابط عمومی تیم فوتبال سانتاکلارا به سوالات ما درخصوص وضعیت مهاجم ایرانی پاسخ داد. گفت وگو با گومس را در ادامه می خوانید.

*به عنوان سوال اول از خود باشگاه آغاز می کنیم، وضعیت این تیم در لیگ پرتغال چگونه است؟
در هر حال با یک بازی کمتر و فتح 45امتیاز پشت سر تیم های پرستاره و بزرگی مثل اسپورتینگ، پورتو، بنفیکا و غیره در رتبه ششم جدول هستیم. با توجه به اهدافی که از قبل طراحی کرده بودیم، به نظر من فصل خوبی را تجربه کردیم، فصلی که افت وخیز خاص خودش را داشت اما در هر حال خوب به آخر رسیده است.

*کارلوس با 14گل زده از 32بازی بهترین عملکرد را داشته است، این بازیکن پیشنهادهایی هم داشته است!
بله همین طور است، کارلوس عالی کار کرده و طبیعتا تیم های زخم خورده از همین بازیکن به دنبال راهی برای خرید او هستند. باشگاه البته به منافع خودش توجه می کند و شاید فروش او به سود تیم باشد، در هر حال کادرفنی و مدیریت در این خصوص تصمیم گیری خواهند کرد.

*نظر شما درباره شهریار مغانلو چیست؟
بازیکنی که نزدیک به 10بار برای سانتاکلارا بازی کرد، کادرفنی از او راضی بود، تلاشگر و البته بازیکنی که در به هم ریختن اعصاب تیم حریف معروف بود، نقش خوبی داشت البته فرصت زیادی برای حضور در ترکیب ثابت پیدا نکرد، گل هم نزد، البته مطمئن نیستم.

*بله همین طور است، او 12بار برای سانتاکلارا بازی کرد و گل زده ای (در لیگ) به ثبت نرساند اما در پست تخصصی او شاید کار گروهی اهمیت بیشتری داشت.
بله درست است، نمی خواستم بگویم چون گل نزد بنابراین بازیکن خوبی نبود، او به تاکتیک تیمی پایبند بود. اگر درست به خاطر بیاورم، روزنامه آبولای پرتغال هم گزارشی از درخشش مغانلو نوشته بود. او باید تصمیم بگیرد و آینده خود را انتخاب کند.

*البته اکنون این باشگاه پرتغالی است که باید تصمیم بگیرد!
نه موافق نیستم، روی کاغذ و به خاطر نوع قرارداد، باشگاه تعیین کننده است اما در فوتبال حرفه ای این خود بازیکن است که باید تصمیم بگیرد، نه هیچ کس دیگری. مهم این است که مربی تیم از انگیزه بالای بازیکنش مطمئن شود، او در تیم خود زندانی نشده که مجبور به ماندن باشد، اگر بازیکن ایرانی دوست داشته باشد در تیم پایتخت ایران بماند، این را باید به صراحت به باشگاه اعلام کند. مهم نظر بازیکن است البته قبول دارم که برخی مسائل مالی و شرایط خاص قرارداد، گاهی تعیین کننده می شوند. من از مفاد قرارداد او بی خبر هستم و البته می دانم که مذاکراتی در جریان است.

*به مذاکرات اشاره کردید، به احتمال خیلی زیاد، این مذاکرات بین مقامات باشگاه پرسپولیس و سانتاکلارا در جریان است. درواقع باشگاه پرسپولیس در تلاش است با دریافت رضایت نامه شهریار مغانلو، قراردادی دائمی و بلندمدت با این بازیکن امضا کند.
اگر خبر رسمی قرار بر انتشار داشته باشد، من از آن باخبر خواهم شد مگر آنکه موضوعی محرمانه بین دو طرف باشد و هنوز زمان رسانه ای شدن آن فرا نرسیده باشد.

*گفته شده مبلغ رضایت نامه او هم که در قراردادش ذکر شده مبلغ چندان سنگینی نیست!
من نمی توانم به عدد اشاره کنم، اما بله احتمالا این رقم برای طرف ایرانی مشکل جدی ایجاد نخواهد کرد و شاید برای حفظ مغانلو ارزش داشته باشد، در هر حال خود باشگاه نیز باید منافع داخلی را در نظر بگیرد.

*سرخپوشان فعلا منتظر دریافت پاسخ باشگاه پرتغالی در این زمینه هستند، آیا این پاسخ به صورت مکتوب ارسال خواهد شد؟
ممکن است تاکنون ارسال شده باشد، اگر دستور رسانه ای شدن آن صادر شده بود، من اکنون از آن باخبر بودم، این کاملا قانونی است که یک طرف یا هر دو طرف نخواهند تا مدتی این خبر رسانه ای شود. البته به زودی همه چیز مشخص خواهد شد.

*شما هم زمان در هیات خبری منطقه آزاد سانتاکلارا هستید، وضعیت خبری این منطقه چگونه است که در پرتغال تا حدودی مستقل است؟
نوعی خودمختاری خبری به نظر می رسد اما درحقیقت این گونه نیست، ما هم عضوی از جامعه خبری پرتغال هستیم اما از مدت ها قبل تلاش زیادی کردیم برای به اوج رساندن آزادی بیان و در این زمینه موفقیت های بزرگی کسب کردیم. من درواقع مسئول بخش خبری باشگاه هستم و به عنوان عضوی بی طرف در بخش خبری فدراسیون فوتبال پرتغال و هیات خبری سانتاکلارا هم فعالیت می کنم.

*شما در یک مقاله معروف از مسی به خاطر تاخیر در ملاقات با پسر افغانستانی انتقاد کرده بودید.
بله، جالب است که شما آن را مطالعه کرده اید، دلیلی نداشت مسی این همه تحقیق کند، یک کودک می خواهد مسی را ببیند، این خلاصه ماجرا بود، اصل ماجرا اما اهمیت بیشتری داشت؛ یک کودک جنگ زده افغانستانی و آن عکس معروف که پیراهن تیم ملی آرژانتین با نایلون و نام مسی روی آن. معلوم است که من به عنوان یک خبرنگار عصبانی می شوم، رونالدو یک بار قرار بود یک کودک فلسطینی را ببیند، صبر نکرد تا او به فرودگاه مادرید برسد و می خواست حتی با اولین پرواز به دیدنش برود. مسی یک وکیل گرفته بود که این موضوع را بررسی کند و به عقیده من این درست نبود.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
  • علی پیروندی
    علی پیروندی :
    خیلی درد آور است خیلی از بازیکنانی که در تیمهای میانه جدول و حتی آخر جدول هستند بازیکن با استعداد و آینده داریند اینا از دید تیمهای خارجی و دلالان پنهان نممانند آنها را با قیمت پایین میبرند اما تیمای ما استعداد یاب ندارند اینا را کشف کند وقتی رفتن خارج تیمهای داخلی میرن با قیمت خیلی بالاتر اونم بصورت قرضی از باشگاههای خارجی جذب میکنند نمونه اش شکاری و مغانلو و... بجای اینکه تیم های داخلی اینها رد جذب کنند و برای درامد زایی به خارجیا بفروشند کار برعکس شده است
  • amir abedyan
    amir abedyan :
    بجای بازیکن خارجی مثل جونیور که500هزار گرفت یا اون بودیمیر ، مغانلو رو جذب کنید.دیر بجنبید سپاهان و استقلال دست میزارن روش.

نظرسنجی

پرسپولیس قهرمان سوپرجام می شود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50
ذوب آهن
ذوب آهن
1 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولادشهر
داور مسابقه : کوپال ناظمی
دوشنبه, 3 خرداد 1400 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن