اکسید هد

زادمهر: دیدار با ذوب آهن بهترین بازی پرسپولیس بود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 855 ] - چهارشنبه, 5 خرداد 1400

زادمهر: دیدار با ذوب آهن بهترین بازی پرسپولیس بود

هرچند حاشیه دیدار لیگ برتری در اصفهان بیشتر از متن بود، اما سرخپوشان با کامبکی فوق العاده، ذوب آهن را در خانه شکست دادند. معلوم نیست چه دستی در کار است که هرگ... 5 out of 5 based on 3 ratings.
زادمهر: دیدار با ذوب آهن بهترین بازی پرسپولیس بود

هرچند حاشیه دیدار لیگ برتری در اصفهان بیشتر از متن بود، اما سرخپوشان با کامبکی فوق العاده، ذوب آهن را در خانه شکست دادند. معلوم نیست چه دستی در کار است که هرگ...

ارتش سرخ دات كام :

هرچند حاشیه دیدار لیگ برتری در اصفهان بیشتر از متن بود، اما سرخپوشان با کامبکی فوق العاده، ذوب آهن را در خانه شکست دادند. معلوم نیست چه دستی در کار است که هرگاه سرخپوشان به اصفهان می روند، حاشیه سازی می شود و این بازی سال هاست که بدون مشکل تمام نمی شود.

شاگردان یحیی گل محمدی در شرایطی روز دوشنبه با ذوب آهن بازی کردند که در مسیر ورزشگاه با نارنجک به اتوبوس شان حمله شد. آنها شانس آوردند که به بهانه جام، جان شان را از دست ندادند.

شاید هر تیم دیگری بود بعد از این اتفاق وحشتناک به زمین نمی رفت و در ادامه نیز رایی که برای آنها صادر می شد از تیم حمایت می کرد، اما پرسپولیس به میدان رفت که اگر نمی رفت بهانه دست آنهایی می افتاد که در مسیر پنجمین قهرمانی حاشیه سازی می کنند. حداقل حق پرسپولیس این بود که روز دوشنبه به خاطر کوتاهی میزبان و اتفاقی که در اصفهان برایش رخ داده، بازی نکند، با این وجود قرمزپوشان به زمین رفتند، گل اول را خوردند اما با 2 گل به بازی برگشتند.

با دکتر زادمهر که می گوید از دیدار پرسپولیس با ذوب آهن بیش از همه بازی های این فصل سرخپوشان لذت برده، صحبت کردیم. این پیشکسوت فوتبال ایران و پرسپولیس در گفت و گویی چنین می گوید:

«بازی دیشب (دوشنبه) را دیدم و خیلی لذت بردم. یکی از بهترین بازی های پرسپولیس در این فصل بود. تیم سرعت لازم را داشت و به خوبی یار را پیدا می‎ کرد. با اینکه عقب افتاد اما چون با برنامه بود توانست بازی را جبران کند و من واقعا کِیف کردم.

*2 بازی اخیر با سپاهان و استقلال را هم دیده بودید؟
بله دیدم، در این بازی تیم تکامل بیشتری داشت.

*اینکه در آن فضا و با آن اتفاقات پیش از بازی کامبک اتفاق افتاد، خیلی خوب بود.
ما در یک اشتباه برخلاف جریان بازی گل خوردیم. این واقعا یک اتفاق بود. مهم این بود که بتوانی بعد از چنین گل هایی به بازی برگردی. پرسپولیس چند تا موقعیت گل را هم نزد. ضمن اینکه موقعیت گل هم به حریف نداد و اصل پرس و یارگیری را به خوبی اجرا کرد، از نظر دوندگی هم از استاندارد خوبی برخوردار بود. از همه مهم تر گل مردود پرسپولیس درست بود و اعتراضی نکرد. این خیلی کار خوبی بود، گل عبدی صددرصد درست بود ولی اینکه بچه ها اعتراض نکردند، قابل احترام و حرفه ای بود. در بازی های آسیایی داوران اینجوری برخورد نمی کنند، شما اعتراض بکنی سریع اخطار و اخراج درکار است، ما باید یاد بگیریم حتی داور اشتباه هم کرد فقط اطاعت کنیم. به همین علت این کار پرسپولیس حتی از بردش ارزشمندتر بود.

*اینکه گفتید پرسپولیس تکامل پیدا کرده، در مقایسه با دو، سه دیدار اخیر گفتید یا در مقایسه با کل فصل؟
به نظر من بازی به بازی به تکامل می رسد. این بازی نسبت به 3 بازی بعد از لیگ قهرمانان آسیا یک چیز دیگری بود. شاید خوب ریکاوری کرده بودند.

*شاید هم موضوع ریکاوری نبود، بلکه کار اصفهانی ها و پرتاب نارنجک آنها را متحدتر کرده بود.
متاسفانه باید بگویم هیچ جای دنیا چنین حرکتی قابل پسند نیست.

*چرا همیشه در اصفهان این اتفاقات رخ می دهد؟
من فکر می کنم یک سری سوءتفاهم هست که باید حل شود. بهترین صحبتی که در این خصوص شنیدم، حرف های نویدکیا در تلویزیون بود که همه را به آرامش دعوت کرد و بابت این اتفاقات عذرخواهی کرد. آدم های بزرگ عذرخواهی می کنند، نویدکیا آدم بزرگی است.

*صحبت از این بود که پرسپولیس به خاطر این حاشیه ها بازی نکند.
بازی نکردن هم اشتباه بود. جواب اشتباه را نباید با اشتباه داد.

*خصوصا اینکه آرای کمیته انضباطی را دیدیم که در دعوای دوسویه، بیشترین لطمه به پرسپولیس وارد شد.
یک سری مسایل پیش آمده که نباید اتفاق می افتاد. باید پیشگیرانه برخورد کرد ولی الان که این اتفاق افتاده و رای هم دادند به عقیده من دیگر باید احترام گذاشت. اعتراض کردن به ضرر ما می شود.

*پرسپولیس در کورس قهرمانی است و قطعا محرومیت ها بیش از همه به ضررش تمام می شود، تازه اگر این طور فکر کنیم که مبنای محرومیت ها همه عادلانه است و یک جرم واحد جریمه واحدی هم برای همه تیم ها دارد!
به نفع ماست از حاشیه دور باشیم. قطعا هیج تیمی به اندازه پرسپولیس از این بابت ضرر نمی کند. البته اطراف تیم های بزرگ همیشه حاشیه هست، اما حداقل خودمان به حواشی دامن نزنیم.

*شانس پرسپولیس را برای کسب پنجمین قهرمانی چقدر می بینید؟
من حقیقتا برای 2 حریف همیشه احترام قائلم، یکی سپاهان و دیگری استقلال که از رقبای قدرتمند ما در لیگ هستند. وقتی رقیب قوی ظاهر شود قهرمانی بیشتر می چسبد. پرسپولیس مدعی است و همه تیم هایی که روبه رویش قرار می گیرند، با تمام وجود بازی می کنند. می توانم بگویم این تیم اگر در لیگ 30 بازی انجام می دهد، درواقع 30 فینال در پیش دارد.

*ولی استقلال 11 امتیاز از پرسپولیس عقب افتاده.
استقلال در جام حذفی که می تواند یک رقیب خوب باشد، ضمن اینکه در لیگ قهرمانان هم مدعی است. بازی ها هنوز تمام نشده، 21 امتیاز باقی مانده که می تواند معادلات را به هم بزند. پرسپولیس باید با تمرکز بالا بازی کند. کادرفنی خوب، هوادار خوب، بازیکن خوب همه اینها در کنار هم می توانند عوامل موفقیت تیم باشند.

*بازی های سخت تیم ملی هم رو به آغاز است. روی کاغذ شانس مان برای صعود خیلی کم است.
من نمی دانم امید عالیشاه چرا به اردو دعوت نشده، حیف می بینم چنین بازیکنی در تیم ملی نباشد. او را در این فصل لیگ قهرمانان آسیا بهترین هافبک آسیا دیدم. خدا کند تدبیر کنند تا تیم ملی از حضور او استفاده ببرد. به نظر سرمربی تیم ملی احترام می گذارم ولی نظر شخصی من این است که عالیشاه شایسته حضور در تیم ملی است. ما خط فوروارد خیلی خوبی داریم که همه در اروپا بازی می کنند. از نظر دفاعی هم خوب هستیم، ولی از کنار اسم عالیشاه نمی شود گذشت. با فاصله از بقیه بهتر کار کرده است.

*4 خرداد تولد احمدرضا عابدزاده هم بود، فکر می کنم حضور همزمانی در فوتبال نداشتید، اما قطعا نسبت به او شناخت کافی دارید.
در آن جام ملت ها که او از تیم ملی خداحافظی کرد، من سرپرست تیم ملی بودم. عابدزاده یکی از استثناهای فوتبال ما بود که نقش خیلی بزرگی در موفقیت ایران داشت. آن زمان خودش و حالا پسرش برای فوتبال ما افتخارآفرینی می کنند. هر 2 کاملا فوتبال را حرفه ای دنبال کردند، زندگی حرفه ای داشتند، خوب تمرین کردند اما عابدزاده بدشانسی آورد و در مقاطعی مصدوم شد که نتوانستیم از وجودش خوب بهره ببریم. خوشبختانه احمد نماینده شایسته ای برای خودش درست کرد. مرحوم ناصر حجازی و احمدرضا عابدزاده الگوهای خوبی برای دروازه بان های ایران بودند، خوشبختانه امروز هم گلرهای خوبی داریم و تیم ملی از این نظر کمبود ندارد اما احمد خونسردی، شجاعت و اعتماد به نفس را جور دیگری تعریف کرد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

تیم ملی موفق به صعود از گروه خود می شود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : ؟؟؟
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50
ذوب آهن
ذوب آهن
1 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولادشهر
داور مسابقه : کوپال ناظمی
دوشنبه, 3 خرداد 1400 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن