اکسید هد

انتظاری: قهرمانی در نخستین دوره لیگ برتر حق «پروین» بود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 442 ] - دوشنبه, 10 خرداد 1400

انتظاری: قهرمانی در نخستین دوره لیگ برتر حق «پروین» بود

سهراب انتظاری؛ پیشکسوت پرسپولیس گفت: با توجه به سختی هایی که آن سال علی پروین کشیده بود حقش بود تیمش در اولین دوره مسابقات لیگ قهرمان شود. هفتم خردادماه سالرو... 5 out of 5 based on 1 ratings.
انتظاری: قهرمانی در نخستین دوره لیگ برتر حق «پروین» بود

سهراب انتظاری؛ پیشکسوت پرسپولیس گفت: با توجه به سختی هایی که آن سال علی پروین کشیده بود حقش بود تیمش در اولین دوره مسابقات لیگ قهرمان شود. هفتم خردادماه سالرو...

ارتش سرخ دات كام :

سهراب انتظاری؛ پیشکسوت پرسپولیس گفت: با توجه به سختی هایی که آن سال علی پروین کشیده بود حقش بود تیمش در اولین دوره مسابقات لیگ قهرمان شود.

هفتم خردادماه سالروز اولین قهرمانی پرسپولیس در نخستین دوره مسابقات لیگ برتر است. سالی که پرسپولیس توانست به شکلی دراماتیک بالاتر از استقلال قرار گرفته و  قهرمان آن دوره از مسابقات شود.

 در مورد آن قهرمانی، اتفاقاتی که در طول لیگ رخ داد، خاطراتش از بازی با فجر و ... صحبت هایی انجام داد که در زیر می خوانید.

*به اولین دوره مسابقات لیگ بازگردیم. چه اتفاقی افتاد که پرسپولیس توانست قهرمان لیگ شود؟
آن دوره از بازی ها فصل سختی را پشت سر گذاشتیم و حق مان هم بود که قهرمان شویم. خدا هم با ما بود که توانستیم به حقمان برسیم.

*قبل از بازی با فجر فکر می کردید قهرمان شوید؟
آن زمان شرایط به نحوی بود که استقلال حتی با کسب یک تساوی هم قهرمان می شد و ما حتما باید می بردیم. قبل از بازی نیز همگی هم قسم شدیم با تمام مشکلاتی که بود در این بازی به برتری برسیم که این اتفاق هم رخ داد.

*به مشکلات اشاره کردید؟ چه مشکلاتی وجود داشت؟
برای بازی آخر و تقابل با فجر چند بازیکن اصلی ما مصدوم شدند و در این بازی از چند بازیکن سهمیه جوانان و امید در ترکیب استفاده شد. همه استرس داشتیم اما همه چیز دست به دست هم داد تا این اتفاق خوب رقم بخورد.

*همزمان پیگیر نتیجه بازی ملوان با استقلال هم بودید؟
بله اما آن زمان مثل الان نبود که بتوان با یک سرچ ساده از نتیجه مطلع شد. ما از جو ورزشگاه فهمیدیم که استقلال گل خورده اما آن گل باعث شد تا استرس ما بیشتر شود.

*علی پروین معمولا مربی آرامی بود. آیا در آن بازی نیز همانطور از روی نیمکت کار را دنبال می کرد؟
پروین معمولا مربی ای بود که از روی نیمکت تکان نمی خورد اما در آن بازی استرس او را هم گرفته بود اما ابهتش اجازه نمی داد تا اضطرابش را بروز دهد.

*در بین دو نیمه چه اتفاقاتی رخ داد و فضای رختکن چطور بود؟
علی پروین یک روانشناس بود و بین دو نیمه معمولا ناصر ابراهیمی حرف می زد. علی پروین هم برخلاف همیشه با وجود اینکه عملکرد خوبی در نیمه نخست نداشتیم و بازی کاملا کسل کننده دنبال می شد به ما گفت که اصلا استرس نداشته و کاری به بازی دیگر هم نداشته باشیم. اگر خدا بخواهد ما قهرمان می شویم و به همه ما قوت قلب داد.

*در اواسط نیمه دوم هم گل به ثمر رسید...
خدا با ما یار بود و سانتر دقیق حامد را ابراهیم اسدی به زیبایی وارد دروازه کرد. بعد از آن دقایق باقی مانده برای ما مرگبار دنبال شد. تا سوت بازی زده شد. من سال اول حضور در پرسپولیس را تجربه می کردم و این باعث افتخار من بود که در اولین سال حضورم در پرسپولیس قهرمان شدم اما بیش از هر چیز برای علی آقا خوشحال شدم.

*چرا؟
آن سال علی پروین سختی های زیادی را کشید و صفر تا صد تیم دست خودش بود. او از طرفی دنبال لباس می رفت و از یک طرف دنبال پول برای بازیکنان بود. صفر تا صد تیم دست خود او بود و این قهرمانی با توجه به سختی ها حق او بود و خوشحالم که این اتفاق رخ داد.

*خودت هم نقش زیادی در ماندن پرسپولیس در کورس قهرمانی داشتی؟ فکر می کردی پرسپولیس قهرمان شود؟
در آن زمان در چند مقطع اختلاف ما با صدر جدول زیاد شد اما هر بار خدا با ما بود. ما پیش از بازی با فولاد داشتیم از کورس عقب می ماندیم و مسوولان باشگاه هم قصد داشتند برای اینکه شوکی به تیم بدهند ناصر ابراهیمی را از تیم کنار بگذارند و فرد دیگری را جایگزین او کنند. این در حالی بود که ابراهیمی واقعا برای پرسپولیس زحمت می کشید. در گرمای اهواز به مصاف فولاد رفتیم که در نیمه اول فوق العاده بد بودیم. در بین دو نیمه ابراهیمی همه ما را بغل کرد و به ما روحیه داد. من در اوایل نیمه دوم یک گل زدم اما بازی به تساوی کشیده شد. در ثانیه های پایانی بازی هم من توانستم از بین یحیی گل محمدی و نعیم سعداوی عبور و گلزنی کنم که آن گل برای من خیلی شیرین بود و تیم در کورس باقی ماند. در بازی بعد هم به تراکتور رسیدیم که در آن مسابقه گل هم گل زدم و از این بابت خوشحالم.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس قهرمان سوپرجام می شود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50
ذوب آهن
ذوب آهن
1 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولادشهر
داور مسابقه : کوپال ناظمی
دوشنبه, 3 خرداد 1400 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن