اکسید هد

منافی: حداقل 3 پرسپولیسی در تیـــم ملی فیکس هستنــد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 697 ] - سه شنبه, 11 خرداد 1400

منافی: حداقل 3 پرسپولیسی در تیـــم ملی فیکس هستنــد

جواد منافی، مدافع سابق پرسپولیس و تیم ملی در رابطه با حضور 6 بازیکن پرسپولیس در تیم ملی و تبعات مثبت و منفی احتمالی حضور این تعداد بازیکن در آینده برای تیم سر... 5 out of 5 based on 1 ratings.
منافی: حداقل 3 پرسپولیسی در تیـــم ملی فیکس هستنــد

جواد منافی، مدافع سابق پرسپولیس و تیم ملی در رابطه با حضور 6 بازیکن پرسپولیس در تیم ملی و تبعات مثبت و منفی احتمالی حضور این تعداد بازیکن در آینده برای تیم سر...

ارتش سرخ دات كام :

جواد منافی، مدافع سابق پرسپولیس و تیم ملی در رابطه با حضور 6 بازیکن پرسپولیس در تیم ملی و تبعات مثبت و منفی احتمالی حضور این تعداد بازیکن در آینده برای تیم سرخپوش پایتخت و سایر مواردی که پیرامون پرسپولیس وجود دارد، نقطه نظراتش را مطرح می کند.
 
*در خصوص حضور 6 بازیکن از تیم پرسپولیس در تیم ملی چه نظری دارید و حضور این تعداد بازیکن را در تیم ملی به سود سرخ پوشان و تیم ملی می دانید، و احتمالاً حضور این تعداد بازیکن از یک باشگاه تبعاتی مانند خستگی و سایر موارد احتمالی را برای پرسپولیس همراه نخواهد داشت؟
در هر صورت چهار بازی تیم ملی به صورت بسیار فشرده برگزار شده و فشار زیادی به بازیکنان دعوت شده وارد شد و این حقیقت فنی غیر قابل کتمانی است که نمی توان آن را نادیده گرفت اما با این وجود، مربی تیم ملی ارزش تک تک بازیکنانی را که به تیم ملی دعوت کرده خیلی خوب می داند و به ارزش فنی آنها کاملاً واقف است. در خصوص ملی پوشان پرسپولیس هم باید این نکته را اضافه کنم که 6 بازیکن به تیم ملی از جمع بازیکنان سرخپوش پایتخت دعوت شده اند که همگی به درد تیم ملی می خورند و تصور من این است که حداقل 3 بازیکن از جمع بازیکنان دعوت شده پرسپولیس حتماً در بازی ها حضور ثابتی خواهند داشت. بازی برای تیم ملی افتخار است و پوشیدن پیراهن تیم ملی آرزوی هر بازیکنی است اما به هر حال باید پذیرفت که بازی های فشرده می تواند تبعات خستگی و صدمه دیدن احتمالی را هم برای بازیکنان پرسپولیس پس از بازگشت از بحرین همراه داشته باشد. در هر صورت این احتمال وجود دارد و کاری هم نمی توان انجام داد چون بحث تیم ملی همیشه بر هر تیم دیگری اولویت داشته و پرسپولیس هم از گذشته تا به حال بیشترین تعداد بازیکن ملی پوش را داشته است.

*در رابطه با دعوت یک بازیکن از استقلال و لغو بازی این تیم مقابل پدیده به دلیل یک بازیکن ملی پوش چه نظری دارید؟
گاهی اوقات تصمیماتی در فدراسیون و یا حکم هایی از سوی کمیته انضباطی اتخاذ و عملی می شود که واقعاً هر کسی از آن متحیر و متعحب می شود که لغو بازی استقلال مقابل پدیده و حکم هایی که علیه پرسپولیس به دلیل اتفاقات دربی و یا بازی مقابل سپاهان هم صادر شد، یکی از آن اتفاق هاست. پرسپولیس چند سال متوالی است که قهرمان شده؛ مسأله ای که به مذاق عده ای اصلاً خوش نیامده و آنها درصددند به هر شکل ممکن مانع از موفقیت های بعدی پرسپولیس شوند. سال 73 هم اتفاق بدی برای پرسپولیس رخ داد و متأسفانه نفراتی مانند پیوس و کرمانی و چند بازیکن دیگر پرسپولیس نظیر شاهرودی با احکام سختگیرانه و ظالمانه محروم شدند و من احکام جدید کمیته انضباطی و فدراسیون که اخیراً اعلام شد را مشابه سال 73 می دانم.

*در جنگ قهرمانی شانس پرسپولیس را برای قهرمانی لیگ بیشتر می دانید یا شانس سپاهانی که به لحاظ تفاضل و گل زده، شرایط بهتری نسبت به پرسپولیس دارد.
من فکر می کنم کفه ترازوی پرسپولیس برای قهرمانی سنگین تر است. پرسپولیس به لحاظ مهره، شخصیت قهرمانی و بسیاری دیگر از فاکتورها برتر از سپاهان است و شانس بیشتری برای قهرمانی و تکرار پنجمین قهرمانی متوالی دارد. با فوتبالی که پرسپولیس مقابل استقلال و سپاهان و ذوب آهن خصوصاً در نیمه دوم بازی با تیم ذوب آهن ارائه داد، نشان داد تیمی است که قادر است هر نتیجه ای بگیرد و هر تیمی را مقهور قدرت خودش کند.

*در جام حذفی و سوپر جام چقدر شانس برای قهرمانی پرسپولیس قائل هستید؟
استقلال و چند تیم خوب دیگر شانسی برای قهرمانی لیگ برترندارند به همین دلیل همه امیدشان را برای قهرمانی در جام حذفی معطوف کرده اند اما با این وجود و دشواری که در راه پرسپولیس وجود دارد، من پر مهره بودن و تیم کامل پرسپولیس را در جام حذفی و سوپر جام هم شانس اول قهرمانی می دانم.

*در خصوص لیگ قهرمانان آسیا و مصاف با تیم استقلال تاجیکستان چه نظری دارید؟
تیم تاجیکستانی، تیمی ناشناخته برای بقیه مدعیان بود و شاید به همین دلیل بود که توانست تیم الهلال را شکست داده و در گروهش تیم پر قدرتی نشان دهد. مسلماً پرسپولیس هم نباید تیم تاجیکستاتی را دست کم بگیرد چون آنها بدون شک تیم خطرناکی هستند اما آن سوی میدان هم پرسپولیسی قرار دارد که بهترین تیم غرب آسیاست و همه باشگاه های آسیایی از آن وحشت دارند.

*در خصوص اتفاقات وحشتناک رخ داده در اصفهان و حمله نارنجکی به پرسپولیس چه نظری دارید؟
دو سال در پرسپولیس بودم و حتی سابقه داشت که سپاهان را در زمان بازیگری خودم در پرسپولیس با نتیجه پر گل شکست دادیم اما هیچ اتفاق بدی برای پرسپولیس رخ نداد این در حالی است که متأسفانه شاهدیم در چند سال اخیر اتفاقات بدی از سوی سپاهانی ها چه در تهران و چه در اصفهان رخ داده که واقعاً زشت بوده است. نمونه آخر آن هم حمله نارنجکی به اتوبوس پرسپولیس بود که اگر مهارت راننده حامل اتوبوس پرسپولیس نبود، معلوم نبود چه بر سر پرسپولیس می آمد و آن موقع چه کسی می خواست پاسخگو باشد. فوتبال ارزش یکسری از کارها را ندارد و باید به نتیجه ای که در زمین رقم می خورد و واقعیت هایی که در خصوص یک تیم وجود دارد باید احترام گذاشت.

*در خصوص تیم ملی مان در راه سختی که برای صعود دارد، چقدر شانس برای صعود قائل هستید؟
تیم ملی کار سختی پیش رو دارد و برای گذر از سد حریفان بدون بازی تدارکاتی که خواست سرمربی تیم ملی ایران هم بود، بسیار دشوار است اما من به عنوان یک ایرانی امیدوارم تیم ملی مان صعود کرده و مردم ایران را خوشحال کند هر چند که تصمیم سرمربی تیم ملی ایران که با انجام بازی تدارکاتی برای تیم ملی مخالفت کرد را ریسک خطرناکی می دانم و امیدوارم این مسأله تبعات بد و جبران ناپذیری برای تیم ملی ما نداشته باشد چون همه ملت ایران منتظر صعود تیم ملی کشورشان به دور بعد هستند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

تیم ملی موفق به صعود از گروه خود می شود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : ؟؟؟
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50
ذوب آهن
ذوب آهن
1 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولادشهر
داور مسابقه : کوپال ناظمی
دوشنبه, 3 خرداد 1400 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن