تکذیب جدایی از پرسپولیس و دعوا با برانکو/ کفشگری خودش نخواست بازی کند

- نظرات : 4 اظهار نظر - بازدید [ 6149 ] - سه شنبه, 10 آذر 1394

تکذیب جدایی از پرسپولیس و دعوا با برانکو/ کفشگری خودش نخواست بازی کند

وقتی کمال کامیابی نیا از بازی با تیم سابقش محروم شد، پرسپولیسی ها خیال شان راحت بود که مهراد کفشگری تشنه بازی را به عنوان بازیکنی که بتواند در پست هافبک دفاعی... 2 out of 5 based on 14 ratings.
تکذیب جدایی از پرسپولیس و دعوا با برانکو/ کفشگری خودش نخواست بازی کند

وقتی کمال کامیابی نیا از بازی با تیم سابقش محروم شد، پرسپولیسی ها خیال شان راحت بود که مهراد کفشگری تشنه بازی را به عنوان بازیکنی که بتواند در پست هافبک دفاعی...

ارتش سرخ دات كام :

وقتی کمال کامیابی نیا از بازی با تیم سابقش محروم شد، پرسپولیسی ها خیال شان راحت بود که مهراد کفشگری تشنه بازی را به عنوان بازیکنی که بتواند در پست هافبک دفاعی ایفای نقش کند در اختیار دارند و بالاخره برای اولین بار کفشگری و نوراللهی در کنار هم در خط میانی به میدان می روند. کفشگری که از هفته سوم به بعد و پس از بازی با سپاهان از ترکیب بیرون رفته و مصدوم شده بود در دیدار با ملوان به ترکیب اصلی رسید اما در زمان گرم کردن قبل از شروع مسابقه مصدوم شد و بیرون رفت تا طی 12 مسابقه اخیر لیگ و جام حذفی تنها 17 دقیقه مقابل صبای قم بازی کند.

با وجود این به نظر می رسید در دیدار با نفت دوباره نوبت شماره 18 پرسپولیس برسد تا خودی نشان دهد اما کفشگری خودش را از حضور در دیدار با نفت کنار کشید. خبر خروج از لیست هجده نفره بازی با نفت دیروز صبح به سایت ها رسید اما از چند روز قبل می شد پیش بینی کرد که این اتفاق بیفتد چرا که کفشگری راضی به حضور در یک بازی نیست و می خواهد بازیکن فیکس پرسپولیس باشد.

از کجا شروع شد؟
کفشگری در مقطع پایانی فصل گذشته هم مصدوم بود و برای برانکو بازی نکرد اما در آن زمان برانکو مدام روی این حرفش تاکید می کرد که کفشگری برای او و پرسپولیس بازیکن مهمی است و حتی درباره اش از صفت جالبی مثل «شاه مهره کلیدی » استفاده کرد. برانکو در سه بازی مهم پایانی فصل گذشته یعنی دیدارهای رفت و برگشت مقابل الهلال در لیگ قهرمانان آسیا و دربی برگشت در هفته پایانی لیگ چهاردهم از کفشگری استفاده نکرد تا این بازیکن ساز جدایی کوک کند. سپاهان کفشگری را می خواست و حتی حسین فرکی هم پیغام داده بود که به او نیاز دارد. سپاهان البته در نیم فصل سال گذشته هم دنبال کفشگری بود و حتی از طریق خلعتبری به این بازیکن پیغام دادند که دنبالش هستند اما بعد از اینکه درخشان از کفشگری بعد از 5 هفته در ترکیب اصلی مقابل استقلال استفاده کرد، کفشگری هم در پرسپولیس ماندنی شد.

برانکو با وجود عدم استفاده از کفشگری در بازی های آخر فصل قبل با دادن رضایتنامه به این بازیکن در آستانه فصل تازه مخالفت کرد و صراحتا به او گفت در تیمش به او نیاز مبرم دارد. 2هفته اول برای کفشگری خوب بود و او در ترکیب اصلی کنار کامیابی نیا بازی کرد اما دربازی هفته سوم مقابل سپاهان اولین کاپیتانی او در پرسپولیس برایش آمد نداشت و تنها یک اشتباه و دادن پنالتی به حریف باعث شد همه سر او آوار شوند.

کفشگری که سیبل منتقدان قرار گرفته بود و فشار زیادی را تحمل می کرد در بحبوحه این فشارها مصدوم شد. بعد از بهبودی اش شرکت مداوم در مراسم مربوط به مرگ هادی نوروزی باعث شد برانکو به او بابت شل گرفتن تمرینات و خروج از فضای فوتبال اخطار بدهد که بعد از آن مهرداد هیچ تمرینی را از دست نداد و به خودش آمد تا به ترکیب برگردد. این اتفاق البته رخ داد و و با اعتماد دوباره برانکو به این بازیکن، کفشگری در بازی با ملوان فیکس شد اما مصدومیت دوباره تنها دقایقی قبل از شروع مسابقه فرصت بازگشت به ترکیب اصلی را از او گرفت. بعد از پشت سر گذاشتن این مصدومیت خفیف کفشگری دوباره برگشت و مقابل صبا 17 دقیقه بازی کرد که البته بد هم نبود اما بعد از آن و در حالی که به نظر می رسید کم کم به ترکیب اصلی برسد این اتفاق هرگز رخ نداد.

شماره 18 از چه چیزی ناراحت است؟

مهرداد کفشگری که همیشه خیلی زود در محل تمرین حاضر می شد و دیر از درفشی فر بیرون می رفت توقع داشت بعد از حضور ملی پوشان پرسپولیس در اردوهای تیم های ملی و رفتن هم پستی هایش به اردوی تیم ملی و تیم المپیک برانکو، او و زحماتش را ببینند. کفشگری که طی یک ماه گذشته و بعد از پایان عزاداری برای دوست نزدیکش هادی نوروزی به خودش آمده بود برای بازگشت به ترکیب اصلی خیز برداشت و سفت و سخت تمرین کرد اما در بازی با استقلال اهواز در حالی که توقع داشت فیکس باشد باز هم روی نیمکت نشست تا از تصمیم برانکو به شدت ناراحت شود. فردای بازی با استقلال اهواز او خیلی زود محل تمرین را ترک کرد و در بازی دوستانه عصر همان روز مقابل پاراگ که برای بازیکنان ذخیره ترتیب داده شده بود هم شرکت نکرد تا مشخص شود از وضعیت موجود ناراحت است. چند روز بعد یکی از سایت های خبری نوشت که کفشگری با برانکو به مشکل خورده و از بازی نکردنش ناراحت است. در این خبر اشاره شده بود که بحثی بین کفشگری و برانکو درگرفته و سرمربی کروات وقتی از هافبک مازنی اش پرسیده چرا خوب تمرین نمی کنی تا به ترکیب برسی کفشگری جواب داده شما هیچ اعتقادی به من ندارید و باعث شده اید دیگر انگیزه ای نداشته باشم. 

شماره 18 سرخ ها در آستانه بازی با نفت و در حالی که به نظر می رسید فیکس باشد از برانکو خواست او را بازی ندهد و به همین خاطر همان روز یکشنبه و قبل از تمرین می دانست جایی در لیست 18 نفره ندارد. واقعیت این است که کفشگری نمی خواهد با محرومیت کامیابی نیا و مصدومیت نوراللهی فیکس شود. او دوست دارد برانکو حقش را بدهد و حالا که می بیند حقش ضایع شده نمی خواهد بازی کند چرا که اعتقاد داشت حضور در ترکیب پرسپولیس مقابل نفت برای او حکم دو سر باخت را دارد چرا که اگر خوب بازی می کرد دوباره از ترکیب بیرون می رفت و کامیابی نیا فیکس می شد و اگر بعد از این همه مدت می آمد و بد بازی می کرد هجمه ها بیچاره اش می کرد و هوادار و رسانه ها امانش را می بریدند.

شایعه درگیری با برانکو و تکذیب جدایی
با خط خوردن نام کفشگری از لیست 18 نفره بازی دیروز شایعات مختلفی در خصوص اتفاقات رخ داده بین این بازیکن و برانکو مطرح شد. یکی از سایت های فوتبالی در این باره نوشت: «خبرهای موثقی داریم مبنی بر اینکه مدتی قبل مهرداد کفشگری در جریان تمرینات با بازیکنان در مورد وضعیتش در پرسپولیس گله و شکایت کرده و حتی پشت سر سرمربی تیمش حرف ها و الفاظ نامناسبی را به کار برده است. شنیده می شود کفشگری در صحبت با همبازیانش تهدید کرده بود که با این شرایط از تمرینات قهر می کند که گویا در مقطعی به طور نصفه و نیمه نیز قهر کرده بود و... !

در همین ارتباط خبرهای موثق دریافتی حکایت از آن دارند که گلایه ها، اعتراض ها و به ویژه الفاظ نامناسب هافبک سرخپوشان به گوش برانکو رسیده و مرد کروات هم تصمیمش را در مورد این بازیکن اتخاذ کرده است.»

به دنبال بروز این شایعات و البته انتشار مطالبی تحت عنوان اینکه کفشگری اولین خروجی نیم فصل برانکو خواهد بود، مدیر برنامه این بازیکن طی مصاحبه ای اعلام کرد: «من از رسانه ها درخواست می کنم که پیش از موعد نقل و انتقالات نیم فصل گمانه زنی نکنند و مهرداد کفشگری نمی خواهد وارد بازی های رسانه ای و گمانه زنی های مطبوعاتی شود. من با برانکو درباره کفشگری به صورت مفصل صحبت کردم و قرار شده همه چیز بین این دو نفر به صورت حرفه ای حل شود و هیچ مشکل خاصی هم وجود ندارد. دو طرف شرایط همدیگر را می دانند و مهرداد هم بازیکن مورد علاقه برانکو است و نمی خواهیم وارد این بازی های رسانه ای شویم. کفشگری همین حالا از سه تیم پیشنهاد دارد اما او به قراردادش پایبند است و جایی هم مصاحبه ای نکرده چراکه همیشه موفقیت پرسپولیس از هر چیزی برای او مهم تر است.  وی ادامه داد: «مهرداد از شرایطی که دارد راضی نیست اما نه اهل جنجال کردن است و نه اهل حاشیه سازی و به همین دلیل از دوستان رسانه ای می خواهم زودتر از سرمربی تیم بحث لیست مازاد را مطرح نکنند چون این کارها حرفه ای نیست. کفشگری اگر صحبتی هم داشته باشد با خود برانکو یا مسوولان باشگاه آن را مطرح می کند و مطمئن باشید حرف هایش را به رسانه ها نمی کشاند.»

هیچ جایی نمی رود فقط پرسپولیس
دیروز وقتی نام کفشگری از لیست 18 نفره خط خورد گمانه زنی ها درباره آینده این بازیکن آغاز شد. برخی دوباره بحث حضورش در سپاهان را پیش کشیدند و برخی دیگر گفتند صبای قم که رضا حقیقی را از دست داده کفشگری را می خواهد. از طرفی حضور در صبا با توجه به سرمربیگری دایی در این تیم احتمال این انتقال را قویتر می کرد اما کفشگری نه پیشنهاد رسمی دارد نه خودش می خواهد که برود.  مدیرعامل صبا که مذاکره با این بازیکن را رد کرد اما محمد دایی گفت شاید نام این بازیکن در لیست نیم فصل صبا قرار بگیرد اما کفشگری هرگز به صبا نخواهد رفت. با این حال در شرایطی که مدیربرنامه های کفشگری اعلام کرده او از سه تیم پیشنهاد دارد پست این بازیکن در اینستاگرام گمانه زنی ها در خصوص کفشگری را متوقف کرد.

کفشگری که دیروز ظهر به درفشی فر رفته بود تا تنهایی تمرین کند، در این پست نوشت: «دوستان عزیز سلام، خواستم راجع به دو موضوع یه توضیحی بدم، اول اینکه بحث رفتنم از پرسپولیس که اصلا چنین چیزی صحت نداره چون من نیمکت نشینی تو پرسپولیسو به بازی کردن تو تیمای دیگه ترجیح میدم و با برانکو هیچ مشکلی ندارم. بعد اینکه بحث نرفتن من با تیم دلیلش فقط این بود که خودم از برانکو خواستم از من در این بازی استفاده نکنه چون من حدود ٤ ماه تو شرایط بازی نبودم مسلما شرایط بدنی خوبی ندارم و اینکه من بازی کردن به هر قیمتیو دوست ندارم وگرنه کسی از بازی کردن بدش نمیاد چون موفقیت پرسپولیس خیلی مهم تره تو این بازی به این مهمی باید بازیکنای صد در صد آماده برن تو زمین. این موضوع رو با برانکو مطرح کردم و ایشونم قبول کردن، چون طول این هفته به علت بیماری فقط ٣ روز با تیم تمرین کردم، ان شاءا... هر کسی که بازی میکنه بتونه بهترین باشه تا پرسپولیس موفق باشه، ببخشید سرتون رو درد آوردم.»

با این حال هنوز مشخص نیست برانکو چه تصمیمی در خصوص او خواهد گرفت. آیا او هم مثل درخشان این هافبک دونده را به ترکیب اصلی برمی گرداند یا سرنوشت کفشگری طور دیگری رقم خواهد خورد؟


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • وحید حائری
  وحید حائری :
  مهرداد عزیز من میدونم که با تلاش بیشتر میتونی جایگاه خودتو توی تیم پس بگیری در حال حاضر آماده نیستی باید مثل محسن مسلمان تمرین کنی تابتونی جاتو توی ترکیب پس بگیری برانکو هم نشون داده که بدونن دلیل بازیکنی و روی نیمکت نمیزاره.پس تلاتو دو برابر کن تو بازیکنی هستی که تعصب و غیرت تو بارها نشون دادی به پرسپولیس من میدونم که میتونی برگردی دوباره به ترکیب ثابت تیم.مثل کاپیتان هادی نورورزی باش که 7سال توی پرسپولیس بود با بالا و پایینش ساخت و بالاخره مزد زحماتشو گرفت اما عجل مهلت نداد روحت شاد کاپیتان که نمونه بارزی از تعصب و وفاداری بودی و شدی الگو برای تمام بازیکنهای پرسپولیس.پس مهرداد عزیز مثل هادی باش و تلاشتو بیشتر کن
 • آریا کاویان پور
  آریا کاویان پور :
  کفشگری خوبه اما کما و احمد خیلی ازش بهترن به نفعشه بمونه چند سال دیگه بمونه حداقل سابقه واسه خودش درست کنه ...آشوبی اقایی بادامکی حقیقی و ...اینا سطح فنیشون از این بالاتر بود ولی از پرسپولیس رفتن تموم شدن
 • امين 110
  امين 110 :
  من به اقامهردادپيشنهاد ميكنم بهتره درنيم فصل يه تيم براي خودش پيداكنه چون با امدن نوري ايشان ذخيره هستند
 • کوثر آنتی کیسه
  کوثر آنتی کیسه :
  آقا مهرداد داداش گلم خاهش میکنم حاشیه درست نکن توبهترینی باغیرتی
  زنده باد مهردادباتعصب

نظرسنجی

پرسپولیس برابر سپاهان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سپاهان
سپاهان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : سیدمهدی سیدعلی
یکشنبه, 4 اسفند 1398 / ساعت : 16:15
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 2
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : شارجه
داور مسابقه : کریستوفر جیمز
سه شنبه, 29 بهمن 1398 / ساعت : 19:05

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور7
2مهدی ترابی7
3وحید امیری4
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن