پشت نکردن به باشگاه، دلیل خط خوردن خلیل زاده از تیم ملی

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 6223 ] - سه شنبه, 22 اسفند 1396

پشت نکردن به باشگاه، دلیل خط خوردن خلیل زاده از تیم ملی

یک ماه دیگر که بگذرد درست چهار سال است که شجاع خلیل زاده به تیم ملی دعوت نمی شود. شجاع خلیل زاده از آن فوتبالیست های خوب مازندرانی است. توان بدنی بالا، پرش ها... 4 out of 5 based on 5 ratings.
پشت نکردن به باشگاه، دلیل خط خوردن خلیل زاده از تیم ملی

یک ماه دیگر که بگذرد درست چهار سال است که شجاع خلیل زاده به تیم ملی دعوت نمی شود. شجاع خلیل زاده از آن فوتبالیست های خوب مازندرانی است. توان بدنی بالا، پرش ها...

ارتش سرخ دات كام :

یک ماه دیگر که بگذرد درست چهار سال است که شجاع خلیل زاده به تیم ملی دعوت نمی شود. شجاع خلیل زاده از آن فوتبالیست های خوب مازندرانی است. توان بدنی بالا، پرش های فوق العاده و هوشیاری در جاگیری و البته سرعت بالا او را همواره در جمع بهترین مدافعان چند سال اخیر قرار داده و با وجود تمام اشتباهات بزرگش در برخی مسابقات نمی توان چشم بر قابلیت هایش بست. شجاع از تیم های ملی پایه بالا آمد و خیلی زود در مس کرمان خودی نشان داد تا در سپاهان متبلور شود. دو سال خدمت سربازی در تراکتورسازی و بازگشت به سپاهان همچنان او را در صدر بهترین مدافعان میانی فوتبال ایران قرار داد. شجاع بعد از دو سه سال شایعه بالاخره به پرسپولیس پیوست و شاگرد برانکو شد اما با وجود نمایش های مثبت به تیم ملی دعوت نمی شود.

کادر فنی پرسپولیس اعتقاد دارد شجاع سریع ترین مدافع حال حاضر فوتبال ایران است و اگر توان بالایش در پرش های بلند و قدرت بدنی اش را کنار بگذاریم با در نظر گرفتن این ویژگی دعوت نشدنش به تیم ملی عجیب به نظر می رسد. اما داستان دعوت نشدن خلیل زاده خودش ماجرای مفصلی است که شاید تا الان بارها به آن پرداخته شده اما هر بار ناقص گفته شده است.

شجاع قبل از جام جهانی 2014 و زمانی که در سپاهان یکی از بهترین های لیگ بود در کادر بازیکنان مورد نظر کی روش قرار گرفت و حتی دو ماه قبل از جام جهانی وقتی تیم ملی به اردوی آفریقای جنوبی رفت شجاع نیز در کادر 28 بازیکن مسافر ژوهانسبورگ قرار گفت. 23 فروردین سال 93 بود که نام خلیل زاده در فهرست اعزامی به آفریقای جنوبی قرار گرفت اما بعد از بازگشت از این سفر شجاع خط خورد و دیگر هرگز دعوت نشد.

برای خلیل زاده البته شاید سخت بود که بپذیرد بازیکنانی مثل خانزاده و آل نعمه به برزیل بروند اما او باید در خانه شاهد بازی های تیم ملی باشد و به همین خاطر خیلی زود از کوره در رفت و علیه کی روش و انتخاب هایش مصاحبه کرد. از آن زمان تا حالا بسیاری علت دعوت نشدن شجاع را همان مصاحبه یا مصاحبه های تند بعد از آن می دانند اما علت اصلی خط خوردن این بازیکن چیز دیگری بود.

در آن سال هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا مصادف شده بود با اردوی تیم ملی. در آن مقطع باشگاه های تراکتورسازی و فولاد با در اختیار گذاشتن بازیکنان ملی پوش خود موافقت کردند اما سپاهان که شش سهمیه در تیم ملی داشت از این کار خودداری کرد. موقعیت پیچیده سپاهان در گروه خود باعث شده بود مدیران این باشگاه روی تصمیم شان برای حفظ بازیکنان ملی پوش خود اصرار کنند. 28 فروردین ماه سال 93 بود که خبر رسمی خط خوردن شش بازیکن ملی پوش سپاهان در رسانه ها منتشر شد و شجاع هم یکی از آن شش نفر بود. کی روش در ژوهانسبورگ با کادر فنی اش جلسه ای ترتیب داده و به این نتیجه رسید که باید این شش نفر را کنار بگذارد. در واقع شجاع قبل از سفر به تهران خط خورده بود درست مثل رحمان احمدی، مهدی شریفی، احسان حاجی صفی، امید ابراهیمی و یعقوب کریمی. حتی در آن مقطع قرار شد بیرانوند جای رحمان احمدی را بگیرد اما گلر ملی پوش سپاهان که نقش پررنگی در صعود به جام جهانی داشت بعد از بازی هفته سوم مرحله گروهی به یکباره نیمکت نشین شد و پس از نیمکت نشینی گردان در بازی های هفته چهارم و پنجم در هفته ششم حتی روی نیمکت هم نبود. شجاع خلیل زاده اما به خواسته کارنچار و باشگاهش در تمام بازی های تیمش شرکت کرد و اتفاقا در هر 6 مسابقه بازیکن ثابت بود.

آن فصل سپاهان با 7 امتیاز در گروه آسیایی اش تیم چهارم و حذف شد اما شجاع ضرری دوسویه داشت و به خاطر اینکه تیم باشگاهی اش را رها نکرد بود از تیم ملی خط خورد. بعد از خط خوردن سپاهانی ها امید ابراهیمی سکوت کرد، یعقوب کرمی به کرانچار توپید و علت خط خوردنش را این مربی کروات دانست و شجاع بغض فروخورده اش را نگه داشت و چیزی نگفت. در اردوی اتریش قبل از جام جهانی سه بازیکن سپاهانی به اردو رفتند که مهدی شریفی از آن جمع خط خورد و رحمان احمدی که ظاهرا با کلی جنگ و دعوا گذرنامه اش را از مدیران باشگاه خود گرفته بود و احسان حاجی صفی که جزو نفرات اصلی تیم ملی به حساب می آمد به برزیل رفتند. شجاع اما بعد از خط خوردن ابتدا واکنش آرامی به این قضیه نشان داد و گفت: «حق مون بود باشیم ولی نمیدونم دلیل انتخاب بازیکنا چیه» این مقدمه ای بود برای شروع انتقادات بعد از جام جهانی. شجاع در مصاحبه ای تند کی روش را مقصر خط خوردن خودش و امید ابراهیمی دانست و گفت سرمربی تیم ملی بازیکنان مسن و نفراتی که در حد تیم ملی نیستند را به برزیل برده. مدتی بعد او انتقادهای تندتری کرد و در مصاحبه ای با کنایه به بازیکنانی که از لیگ های درجه دو و سه به تیم ملی می آیند گفت اگر در لیگ افغانستان بازی می کرد حتما دعوت می شد. شجاع به سیستم انتخاب بازیکنان لیگ برتری از سوی کی روش هم ایراد گرفت و گفت او فقط بازی های تهران را می بینید و خمیازه می کشد و می رود.

طی این 4 سال گفته شد شجاع به خاطر بد اخلاقی و از دست دادن کنترل در زمین و رفتارش شبیه بازیکنان بی تجربه، دعوت نمی شود. برخی مصاحبه های تند علیه کی روش را علت دعوت نشدن دانستند اما حالا که زمانی طولانی از آن اتفاقات گذشته همه منتظر تغییر شرایط هستند.

طی این چهار سال مدافعان نه چندان مستحکمی مثل محمدزاده، کوروشی، پورقاز و کنعانی زادگان به تیم ملی دعوت شدند اما شجاع پشت خط ماند که عجیب بود. همین فصل شجاع در مقطعی کنار روزبه چشمی بهترین عملکرد دفاعی را ثبت کرده و در دی ماه گذشته وقتی پرسپولیس با حضور او طی 18 بازی فقط 7 گل خورد توقع داشت بالاخره دعوت شود که بازهم این اتفاق نیفتاد.

شجاع اما برای بازگشت به تیم ملی تمام آن مصاحبه ها و انتقادات را فراموش کرد و در ماه های گذشته بارها به صورت غیر مستقیم از کی روش خواست تا دوباره او را برگرداند. او یکی از تماشاگران ویژه بازی آخر تیم ملی مقابل سوریه بود و آذرماه امسال بود که گفت اگر سوء تفاهمی شده حاضر است از کی روش عذرخواهی کند. او ماه گذشته در مصاحبه دیگری اعلام کرد جوان بوده، اشتباه کرده و حاضر است هزار بار از کی روش عذرخواهی کند.

ظهر جمعه وقتی بازیکنان ملی پوش پرسپولیس در فرودگاه سراغ کی روش رفتند شجاع هم با چهره ای شرمسار نزد سرمربی تیم ملی رفت و با او خوش و بش کرد. چهره شجاع بابت آن مصاحبه ها شرمسار بود اما حتما خودش می داند که پشت نکردن به باشگاهش اصلا اشتباه نبوده و شاید اگر فقط مثل امید ابراهیمی با سیاست رفتار می کرد و خویشتندار بود الان در فهرست نفرات اعزامی به روسیه قرار می گرفت و تعداد بازی های ملی اش در بین پرسپولیسی ها بعد از سیدجلال بیشتر از بقیه بود.

\*محمد قراگزلو

مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • محسن فهیم
    محسن فهیم :
    شجاع خیلی سوتیه. در حد تیم ملی نیست. سوتی و عصبی. واقعیت را باید پذیرفت. توی فوتبال اولین اشتباه ممکنه آخرین اشتباه باشه مثل دربی. مثل بازی با الهلال با سوتی های ویرانگر شجاع
  • علی پیروندی
    علی پیروندی :
    این تیتر جز دور کردن شجاع از تیم ملی و ایجاد شبهه و اختلاف فایده دیگر ندارد وقتی پرپولیس شیش الی هفت ملی پوش دارد دعوت یا عدم دعوت یک بازیکن چه دخلی به لج ولجبازی دغرد ، کما اینکه کیروش روش بازی ها و در کل کار در پرسپولیس قبول داره و گاه به بعضی از ملی پوشان توصیه کرده غگر در اروپا نشد برو پرسپولیس تا همیشه در آمادگی باشی ، بنظرم مشکل شجاع اصلا این حرفا و مشکل فنی نیشت ، مشکل شجاع خودش است ، که اغلب هم در حین بازی اتفاق میفتد و خودش را وارد حاشیه و درگیری با بازی کن حریف و داور امثالهم میکند و بشدت روی بازی اش تاثیر منفی میگذارد ، تمام خوبیهایش را تحت شعاع اشباهات ناشی از عصبانیت و حواشی رفتن قرار میگیرد ، دیدیم وقتی که بدور از حواشی و بقول معروف سرش بکار خودش است چقدر مقتدر و مفید و بلند پرواز است ، توصیه میکنم به شحاع دلیر از حواشی بخصوص داخل زمین پرهیز نمایند ، موفق باشید پسر شجاع

نظرسنجی

آیا پرسپولیس نیاز به جذب بازیکنان دیگری در فصل نقل و انتقالات دارد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپیدرود
سپیدرود
ورزشگاه : سردار جنگل (حذفی)
داور مسابقه : ؟؟؟
پنجشنبه, 11 بهمن 1397 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
پارس جم
پارس جم
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
جمعه, 23 آذر 1397 / ساعت : 16:15

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور7
2کمال کامیابی نیا2
3سیامک نعمتی2
4شجاع خلیل زاده2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن