۳ مشکل بزرگ منشا

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 5243 ] - دوشنبه, 21 اسفند 1396

۳ مشکل بزرگ منشا

 گادوین منشا در پیکان یک مهاجم استثنایی بود. یک ماشین گلزنی که با آن گام های بلند و ضربات نهایی خونسردانه همه فوتبال دوستان ایرانی را شگفت زده کرد. مجید ... 5 out of 5 based on 6 ratings.
۳ مشکل بزرگ منشا

 گادوین منشا در پیکان یک مهاجم استثنایی بود. یک ماشین گلزنی که با آن گام های بلند و ضربات نهایی خونسردانه همه فوتبال دوستان ایرانی را شگفت زده کرد. مجید ...

ارتش سرخ دات كام :

 گادوین منشا در پیکان یک مهاجم استثنایی بود. یک ماشین گلزنی که با آن گام های بلند و ضربات نهایی خونسردانه همه فوتبال دوستان ایرانی را شگفت زده کرد.
مجید جلالی بیش از همه برای ماندن پیکان در لیگ برتر به منشا مدیون بود. مهاجمی که با 150 هزار دلار خریداری شد اما با 5 برابر قیمت، پرسپولیس خواهان او شد!
تصور می شد منشا با حضور در پرسپولیس بیش از گذشته گل بزند و حتی پس از محرومیت و سپس جدایی مهدی طارمی آقای گل شود اما چنین نشد. چرا؟

1- فرشاد پیوس آقای گل سال های نه چندان دور پرسپولیس معتقد است وقتی یکی از مهاجمان صدرنشین جدول گلزنان می شود و چپ و راست گل می زند دو حالت به وجود می آید. اول آنکه فشار زیادی به زوج آن مهاجم گلزن وارد می شود و اگر هم نتواند همپای مهاجم اول گل بزند وضعیت بدتر خواهد شد. طرف به یک گل نزن تمام عیار تبدیل شده و چنانچه عضو استقلال یا پرسپولیس باشد با انتقاد رسانه ها شرایط بحرانی خواهد شد. حالت دوم هم این است که طرف با دیدن گلزنی هم تیمی اش تحریک می شود تا خودش هم بیشتر گل بزند و این موضوع به هر دو طرف کمک می کند. پیوس دوران همبازی شدن با علی دایی را مثال زده و از دومی می گوید اما معتقد است مشکل اول گریبان گادوین منشا را گرفته است.

2- تمرین اختصاصی از نان شب هم واجب تر است. مرور زندگینامه و خاطرات مهاجمان بزرگ دنیا به ما نشان می دهد که همه آنها جدا از تمرین گروهی، تمرین اختصاصی و اضافی داشته اند. مارکو فان باستن، گرد مولر، روبرت لواندوفسکی و یا همین فرشاد پیوس بعد از تمرینات می ایستادند و با کمک مربیان ضربه به چهارچوب را تمرین می کردند. به گفته فرشاد پیوس این مهاجم گلزن در هر جلسه تمرینی حداقل 50 ضربه به چهارچوب دروازه پس از تمرین اصلی زده تا تبدیل به فرشاد پیوس شده است. تا جایی که ما می دانیم گادوین منشا تمرین اضافی گلزنی انجام نمی دهد یا حداقل مربیان پرسپولیس چنین حال و حوصله ای ندارند!

3- یکی دیگر از فاکتورهایی که می تواند به گلزنی یک مهاجم یا موفقیت او کمک کند حمایت ویژه هواداران است. گرچه نمی توان نقش مربیان را در احیای روحی و روانی یک مهاجم دست کم گرفت اما تشویق هواداران تأثیری به مراتب بیشتر دارد.

به طور نمونه می توان به مهدی طارمی اشاره کرد، مهاجمی که برخی اوقات واقعاً روی اعصاب تماشاگران پرسپولیس بود و موقعیت های مسلم گلزنی را خراب می کرد. با این وجود هواداران پرسپولیس با تشویق های خود او را حمایت کرده و به سمت زدن گل های بیشتر سوق می دادند. حال به نظر می رسد چنانچه تماشاگران پرسپولیس از گادوین منشا هم آن گونه حمایت کنند او می تواند مثل مهدی طارمی گل بزند.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • امیر ایرانی
    امیر ایرانی :
    بیش از 80 درصد مشکل منشا بخاطر همین استرس و فشار برای گل نزدنه...و هر چه این فشار بیشتر میشه « کارآیی منشا ضعیفتر میشه..بارها عرض کردم که اگر میخواهیم بازیکنی بهتر بشه و پیشرفت بکنه باید مورد تشویق وحمایت قرار بگیره..اگر دوستان بجای اینکه مدام از گل نزدن منشا بگن« مسلما او برای جبران کردن « عملکردش همراه استرس و فشار روحی روانی میشه وبیشتر خراب میکنه..همونطور که در بازی قبل و دربرابر دروازه « توپ را به هوا زد..فکر میکنم چنین بازیکنی را با مفاهیم تشویقی خیلی بهتر میشه موتورش را روشن کرد..حیفه این بازیکن زیر فشار از بین بره..چنانچه موفقیتش در پیکان هم بخاطر نبود هوادار وتماشاگران تیم خودی «بوده..

نظرسنجی

پرسپولیس برابر پدیده به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پدیده
پدیده
ورزشگاه : آزادی (جام حذفی)
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
دوشنبه, 29 بهمن 1397 / ساعت : 17:15
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
استقلال خ
استقلال خ
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
پنجشنبه, 25 بهمن 1397 / ساعت : 16:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور9
2کمال کامیابی نیا3
3سیامک نعمتی3
4شجاع خلیل زاده2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن