betabad

سرخ و زرد مهمانی چهارشنبه سوری

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 2118 ] - سه شنبه, 22 اسفند 1396

سرخ و زرد مهمانی چهارشنبه سوری

آخرین ضیافت فوتبال باشگاهی ما در سال 96 در شب چهارشنبه سوری رخ داد. شبی که قرار است به رسم ایرانیان سرخی نیکی ها را از آتش زندگی بجای زردی ها ناکامی ها گرفت. ... 3 out of 5 based on 4 ratings.
سرخ و زرد مهمانی چهارشنبه سوری

آخرین ضیافت فوتبال باشگاهی ما در سال 96 در شب چهارشنبه سوری رخ داد. شبی که قرار است به رسم ایرانیان سرخی نیکی ها را از آتش زندگی بجای زردی ها ناکامی ها گرفت. ...

ارتش سرخ دات كام :

آخرین ضیافت فوتبال باشگاهی ما در سال 96 در شب چهارشنبه سوری رخ داد. شبی که قرار است به رسم ایرانیان سرخی نیکی ها را از آتش زندگی بجای زردی ها ناکامی ها گرفت.

 فرصت بازی پرسپولیس در شب چهارشنبه سوری را می توان با استفاده از استعاره سرخی ها برای نقاط برتر و زردی ها برای ضعفهای پرسپولیس در این شب بیان کرد.

اولین زردی امشب را باید در ترکیب اولیه پرسپولیس دید. برانکو بار دیگر از بازیکنانی در پستهای غیر تخصصی استفاده کرد. حضور ماهینی در میانه میدان و سیامک نعمتی در خط حمله اتفاقی بود که به واقع تکرار زردی های تکراری بود و شاهد بودیم که این ترکیب باعث شد که پرسپولیس  در فاز تهاجمی کمتر موفق بوده و در هنگام دفاع هم با مشکل رو به رو شود زیرا بازی سازی و حفظ و کنترل ریتم تیم که از مشخصه های بارز خط میانی خلاق است را نداشته باشد و به نظر می رسد همچنان کادر فنی اصرار به آزمودن تکراری دارد!

دومین زردی این بازی حرکات غیرحرفه ای بازیکنی چون شجاع خلیل زاده است که با اتفاق سرخ یعنی گرفتن کارت زرد و محرومیت او از بازی بعدی همراه شد. براستی در تیم پرسپولیس نباید کسی پیدا شود که به این بازیکن تذکری در مورد رفتارهایش بدهد؟

درگیری های این بازیکن و عدم کنترل روانی اش باعث بسیاری از مشکلات در قلب دفاع تیم پرسپولیس در فصل جاری بوده است. شجاع در همه صحنه ها درگیری های بی مورد دارد و  همین اعصاب آشفته اش باعث می شود که در بسیاری از اوقات اشتباهات مرگ باری صورت دهد  و شاید محرومیت او در بازی بعدی فرصتی مناسب به کادر فنی پرسپولیس دهد که برای خط دفاعی به دنبال آرامش و صلابت بیشتری باشند.

سومین زردی روند رو به نزول بازیکنان پرسپولیس است که به کل تیم تعمیم یافته است. بازیکنانی چون علیپور و منشا و ...  به شدت دچار افت شده اند که علت را می توان در یکنواختی تاکتیک و ترکیب دانست. پرسپولیس مدتها است که شاداب بازی نمی کند و با افت قابل توجهی رو به رو شده است.

 از زردی ها گفته شد و در مورد سرخی ها نیز می گوئیم که پرسپولیس در روزی که خوب نبود توانست تنها نماینده پیروز ایران در روز چهارم و یکصدمین امتیازش در سال درخشانی که صاحب دو افتخار قهرمان لیگ و کسب سوپر جام و حضور در نیمه نهائی لیگ قهرمانان آسیا و تنها یک امتیاز به دبل قهرمانی لیگ فاصله دارد را بدست آورد و به روزهای آینده ای بیاندیشد که بتواند بازی هائی با کیفیت بهتری و مسئولیت پذیری بالاتر در مراحل بعدی بازیها ارائه دهد و فرصت پوست اندازی و دمیدن روح تازه به تیمش دهد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • امیر ایرانی
    امیر ایرانی :
    در مورد زردی اول،نمیدونم چرا متوجه نیستیم که یک تیم که بقول دوستان ،یک ترکیب همیشگی داره و همه دست برانکو را خوندن،و حالا به چند تغییرمی دهد حریف را گیج بکنه دیگه چه زردی داره؟ ضمن اینکه مهم فقط برد حتی ناپلئونیست،هم در زمین حریف بودیم و هم باید سه امتیاز را میگرفتیم،اگر زیباترین بازی انجام میشد و موفق به کسب امتیازی نمیشدیم،انوقت کل بازی و بازیکن و مربی میشدن زرد! درسته بازی زیبا نبود،ولی سه امتیاز بدست اومد که به بازی زیبا امتیاز نمیدن،
    در مورد شجاع،دقیقا قبل از همین بازی و قبلتر عرض کردم،تیم واقعا یک روانشناس خبره لازم داره،اعتراضات بیمورد،اعتراضاتی که حتی اگر به حق هم باشه بجز گرفتن کارت،هیچ خاصیت دیگه ای نداره،،.ولی دیشب فکر کنم شجاع بعد از اعلام اسامی تیم ملی،دچار عصبانیت شده بود،وانگار با همه دعوا داشت،
    زردی سوم،تیم دقیقا مثل سال گذشته،خسته است،بازیکنان بنوعی فوتبالزده شدن،،بازیهای لیگ داخلی و خارجی،تمرین جدای ملی پوشان،رفت و آمدها و سفرها برای بازیها ،فشردگی بازیها و...استرس پوشیدن و نپوشیدن پیراهن تیم ملی در وجود بعضی بازیکنان. و دقیقا اعلام اسامی قبل از بازی !! جالبه هروقت پرسپولیس بازی داره،یک کار برنامه ریزی شده انجام میگیره،!! مثلا یادشون میاد فلان مصاحبه و یا حکم را اعلام کنن و یا اسامی تیم ملی را و... واقعا معلومه چه فشاری از طرف پرسپولیس و پرسپولیسی به آقایون وارد میاد،!! سوزش و دردش براشون غیر قابل تحمل!!!

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در سال 97 کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 10 فروردین 1398 / ساعت : 16:00
سپیدرود
سپیدرود
1 - 3
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : سردار جنگل
داور مسابقه : حسین زرگر
شنبه, 25 اسفند 1397 / ساعت : 16:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور11
2سیامک نعمتی4
3کمال کامیابی نیا3
4شجاع خلیل زاده2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن