betabad

براي برانكو ترجمه كنيد، اگر واقعا دوستش داريد

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 2429 ] - چهارشنبه, 15 فروردین 1397

براي برانكو ترجمه كنيد، اگر واقعا دوستش داريد

پرسپوليس در يك بازي سرد و بي روح نسف قارشي ازبكستان را با مساوي بدون گل متوقف كرد و يك روز پيش از پايان مسابقات مرحله گروهي، به دور بعد ليگ قهرمانان آسيا راه ... 3 out of 5 based on 16 ratings.
براي برانكو ترجمه كنيد، اگر واقعا دوستش داريد

پرسپوليس در يك بازي سرد و بي روح نسف قارشي ازبكستان را با مساوي بدون گل متوقف كرد و يك روز پيش از پايان مسابقات مرحله گروهي، به دور بعد ليگ قهرمانان آسيا راه ...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپوليس در يك بازي سرد و بي روح نسف قارشي ازبكستان را با مساوي بدون گل متوقف كرد و يك روز پيش از پايان مسابقات مرحله گروهي، به دور بعد ليگ قهرمانان آسيا راه يافت. با اين همه، لابد خيلي از هواداران اين تيم صعود دشوار فصل قبل را به چنين صعود كسالت بار و بي رمقي ترجيح مي دهند. پرسپوليس پارسال در مرحله گروهي يكي از بهترين تيم هاي آسيا بود، در اغلب مسابقات سهم بيشتري از مالكيت توپ داشت، خطرهاي فراواني روي دروازه رقبا خلق مي كرد و نهايتا هم توانست با برتري 4بر2 مقابل الوحده در تهران صعودش به يك هشتم نهايي را قطعي كند. امسال اما علاوه بر آنكه گروه سرخپوشان بسيار آسان تر بود، سبك محتاطانه بازي اين تيم هم باعث شد با وجود صعود زودهنگام، عملكرد پرسپوليس براي خيلي از هوادارانش دلچسب نباشد. در همين مصاف اخير با نسف قارشي، پرسپوليس مسابقه را با دو هافبك دفاعي شروع كرد و در 20دقيقه پاياني بازي براي حفظ نتيجه مساوي، اين جمع را به سه نفر افزايش داد. آخر مسابقه برانكو مدعي شد شاگردانش قدرت بردن هر تيمي را در آسيا دارند، اما واقعا بعيد است پرسپوليس با كيفيتي كه در دور گروهي ديديم، شانس چنداني براي صعود به مراحل بالاتر ليگ قهرمانان داشته باشد. نكته تاسف برانگيزتر آن است كه قرمزها بضاعت مناسب براي «خوب بودن» را دارند، اما افكار عجيب برانكو باعث اتلاف انرژي اين تيم شده است.

اين پرسپوليس روز به روز از محصول درجه يكي كه برانكو ساخته بود دور و دورتر مي شود. مرد كروات انگار مي خواهد همه چيزهاي ارزشمندي را كه به پرسپوليس داده بود، تك تك پس بگيرد. پيش از آمدن او به فوتبال ايران، مردم با استاديوم ها قهر بودند. با اين وجود عملكرد رويايي پرسپوليس ليگ پانزدهم انبوه تماشاگران را به سمت سكوهاي سيماني سرازير كرد. حالا اما همان جماعت اشتياق كمتري براي تماشاي تيم شان دارند. اين نكته به وضوح از آمار و ارقام پيداست. پارسال وقتي پرسپوليس داربي را باخت، در بازي بعدي با سپاهان تماشاگران تمام صندلي هاي ورزشگاه را پر كردند و ركورد بهترين استقبال از بازنده شهرآورد را در تاريخ به ثبت رساندند، امسال اما در شرايط مشابه حتي نيمي از استاديوم هم براي بازي با الوصل پر نشد. چرا؟ چون بين باخت پارسال داربي تا باخت امسال، زمين تا آسمان فاصله بود. غير از تماشاگر، برانكو بازي هجومي و باطراوات را هم از پرسپوليس پس گرفته. او كه روزگاري تيمش را با هشت عنصر تهاجمي به ميدان مي فرستاد، حالا كلا دو وينگر و يك مهاجم در زمين نگه داشته كه هر كدام با فاصله پنجاه متري از هم بازي مي كنند و به تنهايي كاري از دست شان ساخته نيست، جز اينكه در اغلب دقايق مسابقه عاجزانه به دنبال بازيكنان صاحب توپ حريف بدوند. غير از همه اينها، پروفسور كشف هاي خودش را هم يكي يكي پس مي گيرد. محسن مسلمان پيش از او يك «استعداد سوخته» محسوب مي شد، برانكو اين بازيكن را به بهترين هافبك ليگ تبديل كرد و حالا خودش هم دارد زحمت نابودي دوباره محسن را مي كشد. لابد مرد كروات بايد خوشحال باشد كه مسلمان بالاخره بعد از سه ماه كم آورد و توييت كرد: «ديگه بريدم.» حالا احتمالا مثل رامين رضاييان بهانه مناسب براي خواستن عذر مسلمان هم مهيا شده، اما كاش او مي دانست شغل مربيان مثل معلمي است و هيچ معلمي 30 دانش آموز فرمانبر و مطيع ندارد. هنر آموزگاري، در رام كردن و مديريت شاگردان سركش است، نه در حذف آنها. همچنين كمال كاميابي نيا كه با سيستم يك هافبك دفاعي جزو بهترين هاي ايران بود، از زمان بازي تيم با دو هافبك دفاعي شديدا به مشكل خورده. به اين ليست اضافه كنيد علي عليپور را كه همين فصل بهترين گلزن پرسپوليس شد، اما به شكل معناداري از زمان نيمكت نشيني گادوين منشا، عملكرد او هم به شدت افت كرده. بالاخره يك نفر بايد جنگ ها را مي كرد تا عليپور راحت گل بزند. حالا اما منشا هم بدون هيج دليل موجهي بيرون است؛ درست مثل مسلمان، نوراللهي، بشار رسن و حتي شايان مصلح كه خريد خود برانكو براي دفاع چپ بود، اما اكنون روي نيمكت مي نشيند و بازي حسين ماهيني غيرمتخصص را در اين پست تماشا مي كند.

اشتباه برانكو اين است كه فكر مي كند چون خودش بناي باشكوه پرسپوليس فعلي را ساخته، پس خودش هم حق دارد كلنگ بردارد و به جان آن بيفتد؛ او اما بايد بداند فوتبال به هيچكس اين گارانتي و حاشيه امنيت را نمي دهد. كاش پروفسور زودتر اين واقعيت را درك كند، پيش از آنكه خيلي دير شود و جماعتي كه او را موقع قعرنشيني روي چشم گذاشته بودند، يك روز مقابلش بايستند و عليه لجاحت و محافظه كاري عجيب امروزش قيام كنند.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • امید قربانی
  امید قربانی :
  نویسنده محترم هیچ کار خاصی نکرده؛ فقط کامنتهای هواداران را در فضای مجازی پشت هم ردیف کرده و به نام خودش زده؛من از ایشان سوال می کنم چگونه پرسپولیس ضعیف عمل می کند آنوقت با 31 شوت در چارچوب یکی از هجومی ترین تیمهای آسیاست؟!چگونه نویسنده محترم فراموش کرده که پرسپولیس هجومی مد نظر ایشان در آسیای فصل قبل هم شکست سنگین داشته و هم تساوی در تهران و در روز آخر به لطف بازی جوانمردانه ی الهلال صعود کرده است؟!پرسپولیس افت نکرده؛سبک بازیش را عوض کرده که البته مورد پسند هواداران نیست اما اینگونه نیست که باعث نتیجه نگرفتن پرسپولیس شود؛کلن متن پر مغلطه ایست
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  نصف همه افتخاراتی راکه پرسپولیس در۱۷دوره لیگ برترکسب کرده ْبرانکودر۳دوره کسب کرده است
  پس کارش رابلداست
  ونیازی به زرزنی من وامثال من ندارد
  اگربازیکنی رابازی نمی دهدحتما دلیل متقنی دارد
  اگررامین رابیرون کردچون امثال رامین لیاقت پرسپولیس رانداشت
  واگرروزی کس دیگری راهم بیرون کند-هرچنداگرکسی باشدکه من طرفدارش هستم- حتمااوهم لیاقت بودن راندارد
  اوثابت کرد ه که کارش رابلداست
  وآبرووحیثینش رافدای خودخواهی ولجبازی نمیکند
  اوبرای خاطرخودش هم که شده میکوشدکه پرسپولیس بهترین نتایج رابگیرد
  اواگربه فینال اسیابرسدقیمت دربازارفوتبال چندبرابرمی شود
  واگرپرسپولیس رابه سومین قهرمانی برساند که دیگربت می شودوعرب ها زیرپایش فرشی ازدلارپهن می کنند.
  پس دلش بیشترازمابرای پرسپولیس می سوزد
  ودانشش هم ازمابیشتراست
  خییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییلی بیشتر

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در سال 97 کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 10 فروردین 1398 / ساعت : 16:00
سپیدرود
سپیدرود
1 - 3
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : سردار جنگل
داور مسابقه : حسین زرگر
شنبه, 25 اسفند 1397 / ساعت : 16:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور11
2سیامک نعمتی4
3کمال کامیابی نیا3
4شجاع خلیل زاده2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن