betabad

گمشده بزرگ بیرانوند؛ خویشتن داری و آرامش

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 3902 ] - سه شنبه, 28 فروردین 1397

گمشده بزرگ بیرانوند؛ خویشتن داری و آرامش

علیرضا بیرانوند در حال حاضر وضعیت بسیار بهتری نسبت به اواسط و شروع فصل دارد. از بخت خوب پرسپولیس دوران آمادگی او با مسابقات مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا همزم... 4 out of 5 based on 8 ratings.
گمشده بزرگ بیرانوند؛ خویشتن داری و آرامش

علیرضا بیرانوند در حال حاضر وضعیت بسیار بهتری نسبت به اواسط و شروع فصل دارد. از بخت خوب پرسپولیس دوران آمادگی او با مسابقات مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا همزم...

ارتش سرخ دات كام :

علیرضا بیرانوند در حال حاضر وضعیت بسیار بهتری نسبت به اواسط و شروع فصل دارد.

از بخت خوب پرسپولیس دوران آمادگی او با مسابقات مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا همزمان شد و این اتفاق باعث صعود قدرتمندانه پرسپولیس به دور بعد شد. پرسپولیس با 5 کلین شیت در 6 بازی و فقط 3 گل خورده که همه را هم در بازی رفت با السد خورده بود صدرنشین گروهش شد. این اتفاق در حالی افتاد که خط دفاع پرسپولیس قدرت سال های گذشته را ندارد و کمی متزلزل شده است.

در سال های گذشته خیلی ها گل نخوردن پرسپولیس را بیشتر به پای مدافعان این تیم به ویژه سید جلال می گذاشتند. اما مدتی است که نقش بیرانوند در ثبت کلین شیت ها بیشتر شده است. او دیروز هم یکی دو بار با واکنش های خوبی که داشت اجازه نداد پیروزی پرسپولیس از دست برود. بیرانوند در خروج هایش روی ارسال از کناره ها هم بهتر و پخته تر از همیشه عمل می کند. شاید اغراق نباشد اگر وضعیت فعلی بیرانوند را بهترین وضعیت او در کل سال های دروازه بانی اش بدانیم.

با این همه او اشکالاتی هم دارد. اشکالاتی که البته بیشتر رفتاری است. اما روی خودش و تیمش هم تاثیر فنی منفی می گذارد. یکی از ایرادهایی که به بیرانوند وارد است رفتار او بعد از موقعیت های خطرناکی است که نصیب رقیب می شود اما تبدیل به گل نمی شود. بیرانوند بلافاصله بعد از این اتفاق با عجله و عصبانیت به سمت یکی از بازیکنان تیمش (مدافعی که در خلق موقعیت برای حریف نقش داشته) می دود و بر سر او فریاد می زند. این اتفاق بارها و بارها تکرار شده و واقعیت این است که کمی هم آزار دهنده به نظر می رسد. شاید بیرانوند با این نیت که بازیکنان تیمش بیشتر حواس شان را جمع کنند این کار را می کند. عده ای هم که خیلی بدبین هستند این رفتار او را در چهارچوب نمایش غیرت و تعصب ارزیابی می کنند اما رفتار او بیش از حد عصبی و ناراحت کننده است و ممکن است باعث ایجاد درگیری با بازیکن هم تیمی شود. دیروز هم در اواخر بازی این اتفاق افتاد اما این سید جلال حسینی بود که بیرانوند را آرام کرد.

حقیقت این است که همه پرسپولیسی ها و البته دوستداران تیم ملی از دیدن یک بیرانوند آماده و قبراق خوشحال هستند. او به هر حال انتخاب اول کارلوس کی روش برای تیم ملی است. اما به موازات پیشرفت در بعد فنی باید روی رفتارهایش هم کار کند. بیرانوند چند ماه پیش روزهای خوبی نداشت و گل های بدی می خورد. اما هرگز اتفاق نیفتاد که همبازیانش چه در پرسپولیس و چه در تیم ملی چنین واکنش هایی نشان بدهند. پس او باید کمی خویشتن دارتر باشد.

دروازه بان های بزرگ دنیا کمتر چنین رفتارهایی از خود بروز می دهند. آن ها سعی می کنند آرامش را به بقیه تزریق کنند. چه با واکنش های شان مقابل توپ و چه با رفتارشان با بقیه بازیکنان. البته در این مورد باید کادر فنی پرسپولیس و تیم ملی هم کمک کنند. هر چه بیرانوند بیشتر به سمت تکامل فنی و رفتاری برود به نفع همه است. هم پرسپولیس و هم تیم ملی. اما نقش اصلی با خود اوست. او باید بنشیند و فیلم این صحنه ها را ببیند و متوجه شود که از چه چیزی حرف می زنیم. بعد شروع به اصلاح خودش کند.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در سال 97 کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 10 فروردین 1398 / ساعت : 16:00
سپیدرود
سپیدرود
1 - 3
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : سردار جنگل
داور مسابقه : حسین زرگر
شنبه, 25 اسفند 1397 / ساعت : 16:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور11
2سیامک نعمتی4
3کمال کامیابی نیا3
4شجاع خلیل زاده2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن