betabad

آقای کی روش این پنج اتهام را پاسخ بده!

- نظرات : 5 اظهار نظر - بازدید [ 3217 ] - سه شنبه, 28 فروردین 1397

آقای کی روش این پنج اتهام را پاسخ بده!

كارلوس كي روش مربي خوبي است كه در فوتبال ايران هم موفق بوده، اما طبعا كار او هم مثل هر آدميزاد ديگري خالي از ايراد نيست. در اين حدود هفت سال، انتقادهاي زيادي ... 5 out of 5 based on 9 ratings.
آقای کی روش این پنج اتهام را پاسخ بده!

كارلوس كي روش مربي خوبي است كه در فوتبال ايران هم موفق بوده، اما طبعا كار او هم مثل هر آدميزاد ديگري خالي از ايراد نيست. در اين حدود هفت سال، انتقادهاي زيادي ...

ارتش سرخ دات كام :

كارلوس كي روش مربي خوبي است كه در فوتبال ايران هم موفق بوده، اما طبعا كار او هم مثل هر آدميزاد ديگري خالي از ايراد نيست. در اين حدود هفت سال، انتقادهاي زيادي از مربي پرتغالي به عمل آمده كه خيلي از آنها غيرمنطقي و ناشي از جهل، بخل يا حسادت بوده است. با اين وجود همه نقد و نظرها را هم نمي توان به همين چوب راند؛ چه اينكه حداقل در چند مورد اشكالاتي به كي روش وارد است كه طرح آنها هميشه مي تواند حتي زبان جدي ترين مدافعان و حاميان اين مربي را هم بند بياورد.

يك- اول از آخرين مورد شروع مي كنيم؛ سندي كه علي كريمي به تازگي منتشر كرده و به وضوح روشن مي كند چهار سال پيش در چنين روزهايي كارلوس كي روش صد هزار دلار از شركت آل شپورت دريافت كرد تا چشمش را روي كيفيت نازل لباس هاي اين برند ببندد. البته اين موضوع اصلا چيز جديدي نيست و همان روزها به دفعات طرح شده، اما حالا انتشار نامه رسمي امضا شده توسط طرفين دوباره يادمان مي آورد چطور كارلوس تا قبل از گرفتن اين صد هزار دلار از همه چيز لباس ها ايراد مي گرفت، اما بلافاصله بعد از دريافت پول لب فرو بست و اجازه داد بازيكنان تيم ملي با همين پوشاك غيراستاندارد در جام جهاني به ميدان بروند.

دو- عدم استقبال از برگزاري مسابقات دوستانه با تيم هاي بزرگ فوتبال دنيا هم اتهام مهمي بوده كه گاه و بيگاه به كارلوس كي روش وارد مي شده است. حالا اين داغ را اظهارات اخير آصفي، مشاور بين الملل فدراسيون فوتبال تازه كرده. اين ديپلمات نام آشنا اخيرا مدعي شده دو سال پيش مقدمات برگزاري دو بازي تداركاتي با كرواسي و مكزيك فراهم شد، اما كي روش با انجام اين ديدارها مخالفت كرد. مربي پرتغالي كه هميشه از كمبود بازي هاي دوستانه استاندارد شاكي است، در اين سال ها سابقه به هم زدن حداقل 10بازي تداركاتي خوب با تيم هايي مثل ايتاليا، استراليا و پاراگوئه را داشته است. شايد در يكي، دو مورد بتوان اتخاذ چنين تصميماتي را به ديدگاه هاي فني او ربط داد، اما وقتي تعداد اين بازي هاي بزرگ برگزار نشده زياد مي شود، ديگر هيچ توجيهي پذيرفتني نيست. همه دنيا دنبال مسابقه تداركاتي باكيفيت هستند و كي روش از آن گريزان است. چرا؟ فرار از احتمال باخت بد يا سقوط در رنكينگ فيفا؟ كمرنگ بودن شانس پيروزي در اين قبيل مسابقات و دريافت پاداش برد؟ ماجرا چيست؟

سه- «نگاه از بالا» هم شائبه اي است كه دشوار بتوان آن را در مورد كي روش رد كرد. مربي پرتغالي براي تماشاي ليگ ايران در استاديوم ها حاضر نمي شود و باز اين بهتر از قبل است كه به ورزشگاه مي آمد و براي تحقير اين مسابقات وسط بازي «خميازه» مي كشيد. كارلوس همچنين از خطوط هواپيمايي داخلي ايران كه سالانه صدها هزار نفر را به مقصد مي رساند استفاده نمي كند. او حتي ساز و كار اداري تشكيلاتي كه در ازاي سالانه يك ونيم ميليون يورو براي آن كار مي كند را هم قبول ندارد؛ چه اينكه مثلا به جاي انتشار اطلاعيه هاي مهم يا اسامي بازيكنان دعوت شده به تيم ملي از طريق سايت رسمي فدراسيون فوتبال، هر بار آنها را روي صفحه شخصي فيس بوك خودش منتشر مي كند!

چهار- كي روش در كشاكش جنگ با برانكو دو تصميم غلط و غيرقابل دفاع گرفت؛ يكي بركناري دسته جمعي دستياران ايراني بود كه گفته مي شود به دليل سرپيچي آنها از مصاحبه عليه ايوانكوويچ رخ داد و ديگري داستان ديپورت تحقيرآميز ملي پوشان پرسپوليس از اردوي امارات. كي روش بعد از آن ماجرا گفت ديگر بازيكنان پرسپوليس را به اردوهاي تيم ملي دعوت نمي كند، اما نتوانست بر موضع غيرمنطقي اش باقي بماند و حرفش را پس گرفت.

پنج- آخرين مورد اين فهرست، اولين تخطي كي روش از هنجارهاي پذيرفته شده بين المللي در عرف فوتبال دنياست؛ آنجا كه در قرارداد اين مربي پرداخت ماليات به عهده فدراسيون فوتبال گذاشته شد. كي روش بهتر از ما مي داند كه همه جاي دنيا صاحب درآمد بايد ماليات بدهد، اما او از حفره هاي موجود در سيستم اقتصادي و اجتماعي ايران بهره برد و پرداخت ماليات را روي فدراسيون دايورت كرد. اين اولين سوءاستفاده كي روش از ايراني ها بود كه راه را براي تحركات مشابه بعدي باز كرد. اگر مربي پرتغالي به اصول حرفه اي وفادار بود، مي توانست دستمزدش را بالاتر ببرد، اما مالياتش را خودش بدهد. با اين وجود كي روش همان روز اول حرف آخر را در مورد شيوه كنشگري اش در فوتبال ايران زد، پس متاسفانه هيچكدام از كارهاي بعدي او جاي تعجب ندارد!


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  کیروش یک سیاستمدار بتمام معنا همچون انگلیسیهاست !! سیاستی که « بهترین حمله را در ورود به اذهان مردم جهان سومه !! همچون زمانیکه سفیر انگلیس در هند با دیدن شخصی که یک گاو را میزد « از ماشین پیاده شد ودر برابر گاو تعظیم کرد و دوزانو جلویش نشست..وقتی از او سوال کردن این چه حرکتی بود / گفت وقتیکه منه سفیر به گاو تعظیم کردم « ملت هند او را میپرستند واینگونه ما به هند تا اخر دنیا مسلطیم !!!
  دقیقا کاری که کیروش با بسیاری از ملت کرد..با یک فوتبال بسته و متوسط ودفاعی مطلق « توانست از دید خیلیها بخوبی به جام جهانی راه پیدا بکنه! ولی وقتی قراره بازیهای دوستانه با تیمهای قدر برگزار بشه« بشدت مخالفت میکنه وبا تیمهای چند رده پایینتر را میپسنده تا همچنان با شکست نخوردن در اذهان یک مربی موفق باقی بمونه..
  در مورد دلار هم که ایشون از عشاق بلامنازع این کاغذه !!! همچون بسیاری از مسئولین خدمتگزار !!!! که بعد از کلی نذری دادن وهیئت گرفتن و ..بیکباره با میلیارد ها دلار سر از کانادا و.. درمیارن واین سفره برای ایشون هم خیلی خوب بازه و اجازه داره تا حتی برای تبلیغات یک بانک به سفر بره « ولی در همون سفر هم حوصله دیدن بازیهای لیگ را نداشته باشه!!
  در اصل کیروش به معنای واقعی کلمه یک دلاله !! فکر میکنید چرا مدام بازیکنان را تشویق به رفتن میکنه وچرا از لژیونرها بیشتر سود میبره؟؟ متاسفانه همیشه « زمانی به حقایق پی میبریم که خیلی دیر شده و طرف کلا از ایران رفته ودرقمارخانه های اروپایی وامریکایی« مشغول خوشگذرونی با پول ماست..فعلا هم حضور ایران در جام جهانی « آنقدر مردم را سرخوش کرده که یا به این حرفها اهمیتی نمیدن ویا حتی به منتقدینش « اهانت میکنند..دوره « دوره حال کردن دیگران از پرستش گاو است !!!
 • شعبانعلی میردارپاقلعه
  شعبانعلی میردارپاقلعه :
  رآقای ایرانی.کاش میشد حضورا"بردستانت بوسه زنم که اینقدرشیواوبی کم وکاست درخصوص کیروش قلمرزدی....جامعه فوتبال ایران بایدبه خودببالدوافتخارکندکه هوادارانی اینچنین فرهیخته وسلیم النفس درخوددارد...مطلب بسیارروان وگویاوکامل بود. دستت دردنکنه
 • omid 110
  omid 110 :
  واقعا عجیبه که بعضی ها میگن کیروش موفق بوده و نتیجه گرفته..توی این سالها مربی دیگه ایی هم بود همین نتایج رو میگرفت..2بار به جام جهانی صعود کردیم..دفعه اول با شانس صعود کردیم و اگر بازی با کره جنوبی تشریفاتی نبود قطعا کار ایران خیلی سخت میشد..کره جنوبی صعود کرده بود و نیاز به 3امتیاز نداشت...این بار هم گروه ساده ایی داشتیم..کیروش همیشه از طرف عادل کیروشی پور حمایت میشه...همین موضع باعش میشه که موفق نشون داده بشه..کیروش هیچ کار خاصی نکرده..توی جام ملتهای اسیا هم نتیجه نگرفت...عادی کیروشی پور که خودش رو داروغه فوتبال میدونه در مورد اتهامات کیروش حرفی نمیزنه
 • omid 110
  omid 110 :
  اگر حمایتها و بزرگ نمایی های عادل کیروشی پور نبود کیروش تا الان رفته بود..قطعا کیروش از قهرمان شدن پرسپولیس با برانکو عصبانی شده و اتیش گرفته....هیچوقت نتایج تیم ملی برای من مهم نبوده..چه الان که کیروش مربی هست و چه در گذشته..بچاپ لطفا
 • شعبانعلی میردارپاقلعه
  شعبانعلی میردارپاقلعه :
  خدالعنت کنه عادل فردوسی پورروکه باحمایتهای کورکورانه وکاسبکارانه اش به هویت ایران وایرانی گندپاشید...جای تاسفه درسیمای عریض وطویل ایران یک مردحتی وطن پرست نیست تاجلوی بی وجدانیهای این احمق رسانه ای روبگیره تاازبدعتهای زشت آینده حداقل پیشگیری بعمل بیاد ..درواقع تمام این باندبازیها.زدوبندهاوعربده کشی های مربیان وبازیکنان ومدیران همه وهمه محصول قبح زدایی وهنجارشکنی های این حرام لقمه تلویزیونی شده ..خدالعنتت کنه عادل وخداریشکن کنه اونااحمقای پستی که آویزان شدن به آشتین آلوده تووپول حرام نفسشونوبندآورده ویارای دادزدن ودیدن راندارن...خدایاگویی درزیرآسمان ایران اراده ومردی وجودنداره تاحتی یک تشربه این چسبیده هابده خودت همه رانابودکن نه رسوازیرارسوایی یه موضوعیست که همینک نیزهویداست پس نابودشان کن تاآیندگان رامابه جهت سکوت درمقابل این جرثومه طلبکارمانباشن...

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در سال 97 کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 10 فروردین 1398 / ساعت : 16:00
سپیدرود
سپیدرود
1 - 3
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : سردار جنگل
داور مسابقه : حسین زرگر
شنبه, 25 اسفند 1397 / ساعت : 16:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور11
2سیامک نعمتی4
3کمال کامیابی نیا3
4شجاع خلیل زاده2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن